Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Cyberbezpieczeństwo to propozycja kształcenia, która odpowiada na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studia pozwolą Ci nabyć wiedzę i umiejętności w odniesieniu do opracowywania i stosowania technologii, procesów i praktyk, by chronić komputery, dane, sieci, programy przed atakami, uszkodzeniami i nielegalnym dostępem.
W programie studiów omówione zostaną takie zagadnienia, jak: bezpieczeństwo sieci komputerowej oraz aplikacji Webowych, kryptografia, bezpieczeństwo informatyczne, zarządzanie bezpieczeństwem informacji, proces wzmacniania pod kątem bezpieczeństwa standardowej konfiguracji systemu operacyjnego oraz popularnych usług, środowisko Cyber Oficera, czyli zapoznanie z architekturą sytemu UNIX.
Absolwenci zatrudniani są w charakterze doradców, projektantów, testerów oraz analityków. Pracują na przykład w centrum operacji bezpieczeństwa (SOC), w organach administracji publicznej, służbach mundurowych, sektorze gospodarczym, który poszukuje specjalistów zajmujących się ochroną informacji.
Studenci cyberbezpieczeństwa w trakcie nauki poznają m.in. specyfikę zagrożeń sieci komputerowych i internetowych; najskuteczniejsze metody zapobiegania niebezpieczeństwom w przestrzeni cyfrowej; różnorodne narzędzia zabezpieczające sieci i aplikacje. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: zastosowaniu technologii komputerowych w bezpieczeństwie systemów informatycznych czy charakterystyce protokołów kryptograficznych.
Studia na cyberbezpieczeństwie są skierowane w szczególności do tych osób, które interesują się m.in.: zarządzaniem bezpieczeństwem sieci, testowaniem oprogramowań zabezpieczających sieci czy funkcjonowaniem środków cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Absolwenci tej ścieżki kształcenia są przygotowani np. do: wykrywania ataków na systemy komputerowe i zwalczania różnorodnych zagrożeń sieciowych.
W programie studiów na cyberbezpieczeństwie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zagrożeń występujących w przestrzeni cyfrowej; skutecznych metod zabezpieczania różnorodnych sieci komputerowych; technik projektowania skutecznych systemów bezpieczeństwa sieci.
Absolwenci cyberbezpieczeństwa mogą podjąć pracę np. w przedsiębiorstwie, sektorze administracji publicznej czy instytucji naukowo-badawczej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są również przegotowane do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie zapobiegania zagrożeniom cyfrowym.
Absolwent cyberbezpieczeństwa może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Cyberbezpieczeństwo to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.
Informatyka poświęcona jest zagadnieniom z zakresu np.: sztucznej inteligencji, programowania, animacji i grafiki komputerowej, analizy danych czy zasad cyberbezpieczeństwa. Osoby, które ukończyły ten kierunek, znają m.in. metody i techniki stosowane w rozwiązywaniu prostych i złożonych problemów informatycznych – kompetencje informatyków cenione są m.in. w: zespołach zajmujących się obsługą IT, jednostkach administracji informatycznej, instytucjach edukacyjnych czy firmach wytwarzających oprogramowanie komputerowe, systemy internetowe lub aplikacje na urządzenia mobilne czy systemy wbudowane.
Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu