Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Administracja publiczna to jedna z tych propozycji kształcenia, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Wyposaża ona bowiem w pakiet różnorodnych umiejętności, które świetnie sprawdzą się podczas prowadzania wszelkiej działalności urzędniczej. Jeśli i ty chciałbyś swoją karierę związać z szeroko rozumianą sferą administracji publicznej, to ta propozycja powinna spełnić twoje wszystkie intelektualne oczekiwania.
Program kształcenia będzie mieć oczywiście charakter interdyscyplinarny. Studenci muszą zapoznać się bowiem z podstawami prawa, ekonomii, czy zarządzania. Przedmioty, które zostały wpisane w ścieżkę dydaktyczną, koncentrują się przede wszystkim na aktywnym wykorzystywaniu wiedzy w celu prowadzenia aparatu państwowego. Niektóre z przedmiotów to np.: modernizacja administracji publicznej, kontrola państwowa, polityka i administracja.
Administracja publiczna to jedna z tych propozycji kształcenia, która może stać się w przyszłości gwarantem doskonałego zatrudnienia. Na abiturientów czeka sektor urzędniczy, w którym mogą oni obejmować stanowiska średniego, jak i wyższego szczebla. Zastanów się odpowiednio wcześnie, jaka praca przyniesie ci najwięcej satysfakcji.
Program administracji publicznej składa się przedmiotów poświęconych m.in.: działalności i strukturze urzędów oraz organów państwowych i samorządowych; poszczególnym aspektom prawa funkcjonującego w Polsce i na świecie; nowoczesnym technologiom informacyjnym i komunikacyjnym czy sposobom dyplomacji i negocjacji.
W trakcie zajęć praktycznych studenci szkolą się w zakresie np. obsługi systemów e-administracji; tworzenia i archiwizowania dokumentacji urzędniczej; prowadzenia działań doradczych; zarządzania niewielkimi zespołami; organizowania pracy urzędu czy kontrolingu.
W programie studiów na administracji publicznej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: polityki prowadzonej przez organy państwowe i organy samorządu; zadań administracji publicznej; struktury oraz kompetencji lezących w zakresie organów administracji publicznej; technik pozyskiwania informacji; czynników kształtujących relacje między administracją publiczną a podmiotami prywatnymi.
Absolwenci administracji publicznej są przygotowani do pracy m.in.: urzędniczej, organizacyjnej, doradczej czy związanej z komunikacją, negocjacją, polityką, ekonomią, finansami i rachunkowością lub prawem.
Absolwent administracji publicznej może szukać zatrudnienia m.in. w:
Administracja publiczna to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunków: politologia, administracja.
Studenci administracji zapoznają się m.in. z najważniejszymi dla systemu administracyjnego w Polsce zagadnieniami prawnymi czy ekonomicznymi. W programie tego kierunku przewidywane są przedmioty poświęcone np. prawu administracyjnemu, polityce administracyjnej, ochronie środowiska czy systemom bankowym i kredytowym. Ponadto uczelnie w Warszawie zazwyczaj zapewniają studentom administracji możliwość praktycznego rozwinięcia swoje zdolności kierowniczych, informatycznych i organizacyjnych.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie
Politologia to dziedzina nauk skupiających się na opisie rzeczywistości społeczno-politycznej. Absolwenci politologii przygotowani są m.in. do pracy na stanowisku doradcy politycznego lub urzędnika w państwowych i międzynarodowych instytucjach czy do kreowania wizerunku publicznego osób i organizacji. Studenci tego kierunku zapoznani zostają np. z historycznym rozwojem państwa oraz jego funkcji i specyfiki.
Dowiedz się więcej: politologia studia w Warszawie
Zobacz także: