Techniki wytwarzania

Studia w Warszawie

techniki wytwarzania

Odkryj studia techniki wytwarzania w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Techniki wytwarzania studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Techniki wytwarzania to jedna z tych propozycji kształcenia, która cieszy się dużą popularnością. Dotyczy ona przede wszystkim tych studentów, którzy swoją zawodową przyszłość chcieliby związać głównie z sektorem przemysłowym. Dziś bowiem to on może stać się gwarantem dobrej pracy, która zgodna jest z profilem wykształcenia.

Uczelnie w Warszawie wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i tworzą ofertę, która pozwoli zawodowo spełniać się swoim studentom w przyszłości. Nim jednak do tego dojdzie otrzymają oni doskonałe wykształcenie. W siatce programowej odnajdą oni przedmioty, dzięki którym będą mogli bliżej przyjrzeć się wszelkim technikom wytwarzania, np.: technologia obróbki skrawaniem, inżnieria nanomateriałów, dobór materiałów konstrukcyjnych.

Czekają na nich między innymi: nowoczesne techniki szybkiego prototypowania, przemysłowe systemy pomiarowe, czy obróbki erozyjne. Po zakończeniu kształcenia na abiturientów czekać będą przede wszystkim wszelkie zakłady produkcyjne, które specjalizują się w technologiach ubytkowych i przyrostowych. W praktyce oznacza to, że specjaliści do spraw technik wytwarzania nie powinni obawiać się o swoja zawodową przyszłość.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Techniki wytwarzania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Techniki wytwarzania to ścieżka kształcenia, która poświęcona jest np.: technologii obróbki, materiałom konstrukcyjnym, budowie i eksploatacji maszyn spawalniczych, problematyce technologicznej, materiałowej i konstrukcyjnej w przetwórstwie tworzyw sztucznych czy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi komputerowych we wspomaganiu obróbki. W trakcie zajęć uczestnicy poznają np.: techniki skrawania, spawalność materiałów konstrukcyjnych, sposoby programowania obrabiarek czy podstawy reologii.

Studenci technik wytwarzania szkolą się w zakresie m.in.: doboru materiałów konstrukcyjnych do potrzeb danego projekty; projektowania narzędzi skrawających i uchwytów obróbkowych czy analizowania przyczyn powstawania wad wyrobów. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się również przedmioty poświęcone np.: technologiom addytywnym, budowie i eksploatacji maszyn spawalniczych czy inżynierii nanomateriałów.

W programie studiów na technikach wytwarzania znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • Technologia obróbki skrawaniem
  • Aspekty komputerowego wspomagania obróbki skrawaniem
  • Spawalność materiałów konstrukcyjnych
  • Warsztatowe programowanie obrabiarek CNC
  • Kształtowanie blach w przemyśle samochodowym
  • Budowa i eksploatacja maszyn spawalniczych
  • CAM Creo
  • Dobór materiałów konstrukcyjnych
  • Projektowanie narzędzi skrawających i uchwytów obróbkowych
  • Inżynieria nanomateriałów
  • Analiza przyczyn powstawania wad wyrobów

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania narzędzi skrawających oraz ich budowy konstrukcyjnej; technik kształtowania produktów podczas procesu wytwarzania w przetwórstwie tworzyw sztucznych; zasad bezpieczeństw pracy w środowisku produkcyjno-technologicznym.

Absolwenci technik wytwarzania są cenieni m.in. w: nowoczesnych zakładach produkcyjnych, które specjalizują się w technologiach ubytkowych i przyrostowych. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również samodzielnie prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania produktów z tworzyw sztucznych.

Absolwent technik wytwarzania może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • biura projektowe
  • przedsiębiorstwa produkcyjne
  • instytuty badawcze inżynierii mechanicznej
  • uczelnie techniczne
  • organy administracji rządowej i samorządowej
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Techniki wytwarzania to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn.

 

 

Mechanika i budowa maszyn studia w Warszawie

Mechanika i budowa maszyn to kierunek studiów, który skierowany jest w szczególności do osób, które zainteresowane są m.in.: materiałoznawstwem, mechaniką, elektroniką, projektowaniem inżynierskim, elektrotechniką, inżynierią procesową czy programowaniem. Studenci szkolą się w zakresie np.: projektowania, budowania i eksploatowania maszyn, wykorzystywanych w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub usługowych. Absolwenci tego kierunku wyróżniają się także kompetencjami niezbędnymi np. do zarządzania procesami wytwarzania maszyn oraz dokonywania oceny ich jakości.

Osoby, które ukończyły mechanikę i budowę maszyn, mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: operator maszyn, diagnosta samochodowy, mechanik automatyki przemysłowej, technolog programista czy konstruktor-mechanik. Absolwenci tego kierunku cenieni są w szczególności m.in. w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, tworzeniem, eksploatacją lub serwisowaniem maszyn. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów mechaniki i budowy maszyn do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej: mechanika i budowa maszyn studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)