Współrzędnościowe systemy pomiarowe

Współrzędnościowe systemy pomiarowe

Współrzędnościowe systemy pomiarowe

Studia w Warszawie

współrzędnościowe systemy pomiarowe

Odkryj studia współrzędnościowe systemy pomiarowe w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Współrzędnościowe systemy pomiarowe studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Współrzędnościowe systemy pomiarowe to jedna z bardziej unikalnych propozycji kształcenia. Znalazła się ona w ofercie warszawskich ośrodków akademickich i została stworzona z myślą o studentach, którzy chcieliby poszerzyć swoje kompetencje inżynieryjne. Pamiętaj – nim wybierzesz tę ofertę, zastanów się, czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się pogłębione zagadnienia współczesnej fizyki. Na nich będziesz bowiem bazować.

Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia poznawać będą metody pomiarów wielkości fizycznych takich jak przykładowo temperatura i natężenie przepływu oraz ciśnienie. W siatce programowej odnajdą oni także wiele zajęć, dzięki którym dowiedzą się, jak aktywizować te metody oraz przetwarzać dane w cyfrowych systemach pomiarowych.

Największe znaczenie będą mieć oczywiście umiejętności, jakie zdobędą studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia. Można zaliczyć do nich budowanie systemów aparaturowych, stosowanych w kontroli jakości wyrobów i procesów wytwarzania. W praktyce oznacza to, że na abiturientów czeka niemal każdy sektor przemysłowy. Współrzędnościowe systemy pomiarowe to zatem taka propozycja, która sprawia, że studenci nie będą musieli martwić się o swoją zawodową przyszłość.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Współrzędnościowe systemy pomiarowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechatronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Program studiów i przedmioty

Współrzędnościowe systemy pomiarowe to ścieżka kształcenia, która przygotowuje studentów m.in. do: prowadzenia dokumentacji technicznej; wdrażania systemów zarządzania jakością; monitorowania procesów produkcyjnych; formułowania i realizowania zadania robotyzacyjnego oraz rozwiązywania prostych zagadnień płynowych; projektowania struktur układów regulacji i układów przełączających; posługiwania się symulatorem komputerowym; modelowania elementów i prostych układów elektronicznych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: układom regulacji i sterowania procesami dyskretnymi; statystyce płynów; analizie wymiarowej; zespołom napędowym, sensorycznym i sterującym.

Studenci współrzędnościowych systemów pomiarowych poznają m.in.: zasady budowy i działania elektronicznych układów i urządzeń analogowych i cyfrowych; podstawy działania i programowania mikrosterownika; algorytmy regulacji PID; wykorzystanie sterownika PLC do sterowania w układach regulacji ciągłej i dyskretnej; wykorzystanie metod numerycznej mechaniki płynów; podstawy sterowania i programowania; podstawy robotyki i robotyzacji; specyfikę robotyzacji procesów przemysłowych; uwarunkowania zapewnienia jakości wyrobów wynikających z aktów prawnych.

W programie studiów na współrzędnościowych systemach pomiarowych znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • Eksploatacja urządzeń mechatronicznych
  • Kalibracja systemów pomiarowych
  • Maszyny i roboty pomiarowe
  • Projektowanie procedur pomiarowych
  • Analiza niepewności pomiaru
  • Elektroniczne techniki pomiarowe
  • Inżynieria odwrotna
  • Metody statystyczne w badaniach przemysłowych
  • Mikro- i makrogeometria powierzchni
  • Nieniszczące badania materiałów
  • Pracownia systemów współrzędnościowych
  • Współrzędnościowe systemy pomiarowe
  • Teoria pomiarów współrzędnościowych
  • Metrologia przemysłowa

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: charakterystyki i zastosowania współrzędnościowych systemów pomiarowych; sposobów funkcjonowania systemu oceny zgodności w Polsce; elektronicznych technik pomiarowych; metod statystycznych stosowanych w badaniach przemysłowych.

Na absolwentów współrzędnościowych systemów pomiarowych czeka w szczególności m.in. sektor przemysłowy i technologiczny – kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są cenione np. w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, które zajmują się budową systemów aparaturowych lub kontrolą jakości wyrobów i procesów wytwarzania. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów współrzędnościowych systemów pomiarowych do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent współrzędnościowych systemów pomiarowych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • firmy produkcyjne
  • instytucje naukowo-badawcze
  • firmy wdrażające innowacyjne technologie
  • przedsiębiorstwa budujące systemy aparaturowe
  • działy kontroli jakości wyrobów i procesów wytwarzania
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Współrzędnościowe systemy pomiarowe to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku mechatronika.

 

 

Mechatronika studia w Warszawie

Kierunek mechatronika kompleksowo przygotowuje absolwentów do pracy np. projektanta, wytwórcy czy eksploatatora złożonych urządzeń technicznych – zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Studia te łączą zagadnienia poświęcone m.in.: mechaniki, elektronicznych układów sterowania czy wybranych działów informatyki. Studenci kierunku mechatronika poznają m.in.: narzędzia matematyczne służące opisowi zagadnień mechanicznych i procesów technologicznych; sposoby zarządzania procesami produkcji, automatyzacji i robotyzacji; techniki modelowania pracy prochowych układów miotających i silników rakietowych.

Absolwenci mechatroniki przygotowani są do pracy na takich stanowiskach jak np.: projektant, organizator produkcji i eksploatacji systemów automatyki, robotyki i sterowania; programista robotów. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak m.in.: biura konstrukcyjno-technologiczne, ośrodki badawczo-rozwojowe czy nowoczesne przedsiębiorstwa technologiczne czy przemysłowe.

Dowiedz się więcej: mechatronika studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)