Studia architektoniczne Opole

Studia architektoniczne Opole

Dodaj do ulubionych

Studia architektoniczne Opole

Studia architektoniczne w Opolu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Opolu są Studia architektoniczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W OPOLU

SORTOWANIE:

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W OPOLU

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Opolu

Na studia archiektury krajobrazu i architektury w Nysie oprócz obowiązkoweo konkursu świadectw będziecie musieli zdać egzamin z rysunku. To umiejętności rysowania są kartą przetargową i Waszym asem w rękawie. Oprócz rysunku liczą się wyniki z matury – z matematyki, fizyki lub geografii.

W przypadku budownictwa wystarczy wykazać się dobrym wynikiem z egzaminu dojrzałości z wymienionych przez komisję rekrutacyjną przedmiotów. Warto te przedmioty sprawdzać przed podjęciem decyzji o przedmiotach maturalnych, z jakich będziecie się rozliczać.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia architektoniczne niestacjonarne w Opolu

Ze studiami architektonicznymi związane są pewne komplikacje. Nie dość, że nie występują w ofertach edukacyjnych wszystkich uczelni, to jeszcze bywają niedostępne w formie niestacjonarnej. To sprawia, że studia architektoniczne możemy śmiało określić mianem specyficznych.

Wiadomym jest, że studia w tym zakresie obejmują liczne zagadnienia oraz powiązanie rozmaitych nauk i być może w tym należy upatrywać fundamentu tak częstej nieobecności. Niestety, kandydaci na studia architektoniczne często nie mogą znaleźć edukacyjnej alternatywy, ponieważ kierunków w miarę mocno powiązanych z architekturą, czy architekturą wnętrz jest raczej niewiele.

Studia architektoniczne w Opolu można podzielić na dwie uczelnie: Politechnikę Opolską oraz Uniwersytet Opolski. Politechnika Opolska proponuje studia na kierunku Architektura, ale wyłącznie w formule stacjonarnej. Uniwersytet Opolski natomiast oferuje kierunek Architektura krajobrazu, który dostępny jest także w formie niestacjonarnej.

W jego ramach studenci uczą się projektować ogrody i tereny zieleni, projektować i pielęgnować obiekty architektury krajobrazu, przeprowadzać rewaloryzację, rewitalizację i rekultywację wybranych komponentów środowiska, czy też prowadzić procedury administracyjne dotyczące zarządzania zielenią na obszarach zurbanizowanych.

Decydując się na ten kierunek kształcenia należy dokładnie zapoznać się z jego opisem i formułą prowadzenia zajęć, ponieważ pojęcie studiów niestacjonarnych jest niejednoznaczne i nie zawsze dokładnie wiadomo, czy chodzi o formę wieczorową, czy formę zaoczną. 

czytaj dalej studia architektoniczne niestacjonarne (zaoczne) w Opolu

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia architektoniczne w Opolu?

Chcesz zostać architektem? Teraz możesz ukończyć studia architektoniczne w Opolu – jedne z najbardziej praktycznych studiów, podczas których poznasz tajniki zawodu architekta, posiądziesz wiedzę o budownictwie, stylach architektonicznych i swoją miłość do zagospodarowania przestrzeni przeniesiesz na konkretny projekt budynku użyteczności publicznej, bądź prywatnej. 

Studia w Opolu to ciekawa alternatywa nauki w dużych miastach. Opole nie jest wielkim miastem, a mimo to, uczelnie które tu działają cieszą się dobrą renomą. Jeśli nie chcesz zostać numerkiem w indeksie, zależy Ci na bliskich relacjach z wykładowcami, to studia architektoniczne w Opolu z pewnością Ci to ułatwią. Małe grupy studentów to przyjazne warunki do przyswajania wiedzy. A program studiów architektonicznych pozwoli Wam porządnie przygotować się do wykonywanego zawodu. Sprawdźcie, na jakiej uczelni możecie zrealizować studia architektoniczne w Opolu.

 

Praca po studiach architektonicznych

Po studiach architektury krajobrazu będziecie projektować ogrody, przestrzeń zieleni miejskiej czy też parków. Spora część absolwentów podejmuje wyzwanie otworzenia firmy, zajmującej się zakładaniem i pielęgnowaniem ogrodów. To nie tylko projektanci, ale i wykonawcy swoich planów.

Dzięki licznym umiejętnościom możecie również zarządzać zagospodarowaniem terenów. Po studiach architektonicznych wejdziecie w bardzo odpowiedzialną rolę projektanta budynków różnego typu. Odpowiedzialną, bowiem to od Was w dużej mierze zależeć będzie bezpieczeństwo wielu osób. Dlatego architektura jest nierozłącznie połączona z fizyką, której nie można lekceważyć.

Po studiach będziecie pracować jako niezależni architekci, o ile zdacie egzamin zawodowy i uzyskacie prawo wykonywania zawodu. Będziecie mogli pracować w prywatnych biurach architektonicznych czy też w ramach administracji samorządowej i państwowej – jako architekci miasta. Po studiach budownictwa możecie od razu rozpocząć karierę w dużych firmach budowlanych i nadzorować prace techniczne. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Studia architektoniczne w Opolu to przede wszystkim kierunki architektura, budownictwo i architektura krajobrazu. W Opolu możecie wybrać się na studia architektury krajobrazu i później projektować przestrzeń zieloną. Studia te dostępne są na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym w ramach studiów I i II stopnia, stacjonarnych.

dowiedz się więcej

 

Oprócz tego możecie wybrać się na Politechnikę Opolską na Wydział Budownictwa i Architektury, by studiować architekturę oraz budownictwo. To studia inżynierskie i magisterskie, możecie je zrealizować w ramach studiów I i II stopnia.

dowiedz się więcej

 

Studia Architektury możecie zrealizować na tym samym wydziale, ale w innym oddziale Politechniki – a mianowicie w Nysie, w której to prowadzone są studia architektoniczne przez Politechnikę Opolską i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

 

Komentarze (0)