Studia informatyczne Opole

Studia informatyczne Opole

Studia informatyczne Opole

Największy wybór studiów

informatycznych w Opolu

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Opole | woj. opolskie

Studia informatyczne w Opolu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Opolu są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W OPOLU

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W OPOLU

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Opolu

Myśląc o karierze informatyka już w liceum rozpocznij naukę matematyki. To ona jest kluczem do sukcesu. Jest wymaganym przedmiotem przez komisję rekrutacyjną. Ceniona jest również fizyka i informatyka. Przed złożeniem decyzji o wybranych przedmiotach maturalnych sprawdźcie, jakie kierunki powinniście wybrać, by mieć największe szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów informatycznych. Rokrocznie wymagania mogą się zmienić.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Opolu

Studia informatyczne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i niezwykle ryzykowne byłoby stwierdzenie, że ich popularność kiedykolwiek przeminie. Każdego roku studia informatyczne oblegane są przez kandydatów, którzy szukają nie tylko ulubionej ścieżki kształcenia, w której chcieliby się doskonalić, lecz również wyboru odpowiedniej formy zdobywania wiedzy i umiejętności.

Na tej podstawie studia informatyczne w Opolu realizowane są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Wyjaśnienia wymaga jednak sam termin studiów niestacjonarnych, ponieważ bywa on niejednoznaczny. Studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne. Wieczorowe realizowane są od poniedziałku do piątku, ale jak sama nazwa wskazuje w godzinach popołudniowych.

Studia zaoczne natomiast przybierają formę weekendowych zjazdów, organizowanych zazwyczaj co dwa tygodnie. I mówiąc o niestacjonarnych studiach informatycznych w Opolu należy zaznaczyć, że w tym mieście spotkamy się z tym drugim trybem nauki. Poszukując różnic pomiędzy stacjonarnymi studiami informatycznymi a niestacjonarnymi studiami informatycznymi należy podkreślić, iż w zakresie merytorycznym nie da się ich odnaleźć.

Programy nauczania są identyczne, a nauka doprowadzić ma do osiągnięcia tych samych założeń i efektów. Różnice widoczne są zupełnie gdzie indziej. Jak już wspomnieliśmy, studia zaoczne to studia weekendowe. Z racji tego program musi ulec pewnemu skondensowaniu, aby został zrealizowany w terminie. Żeby tak się stało od studentów wymagana jest większa samodzielność i zdobywanie wiedzy również we własnym zakresie. Ale dla studentów dziedzin informatycznych nie stanowi to żadnego problemu, gdyż znani są z ogromnych pokładów ciekawości i zaangażowania.

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) w Opolu

STUDIA INFORMATYCZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Opolu?

Studia informatyczne opracowane zostały dla przyszłych zawodowych informatyków, techników informatycznych, seo specjalistów i programistów. Studia to dopiero początek drogi. Dzięki nim poznasz podstawy pracy informatyka.

Zdobędziesz doświadczenie z różnymi środowiskami programowania, językami html, css, java - poznasz branżę informatyczną, dobrze się zorientujesz co i jak się dzieje w tym świecie. To jednak dopiero początek. Tuż po studiach rozpoczniesz pracę i zaczniesz się specjalizować w wybranym kierunku. 

Studia informatyczne dotyczą ogromnego zakresu wiedzy, dlatego ich ukończenie jest dopiero początkiem drogi zawodowej. Warto już podczas studiów pracować w różnych firmach, realizować projekty - przez doświadczenie najlepiej nauczycie się swojego przyszłego zawodu. Studia informatyczne to nie tylko praca przy komputerze.

To również sporo pracy czysto teoretyczno-naukowej. Będziecie musieli poznać znacznie szersze pojęcia matematyczne i fizyczne, a także historię informatyki. To właśnie ten aspekt szerszego spojrzenia na informatykę odróżnia studia informatyczne od wielu kursów przygotowujących do pełnionego zawodu. Studia dadzą Wam naprawdę szerokie podstawy, dzięki którym z łatwością wejdziecie w obraną specjalizację. Sprawdźcie, jakie kierunki studiów informatycznych możecie wybrać w Opolu.

 

Praca po studiach informatycznych

Gdzie pracują informatycy? Najczęściej w domu - programują, kodują, budują strony i serwisy. Najczęściej informatycy prowadzą własną działalność gospodarczą i świadczą usługi dla różnych zleceniodawców. Taka droga pozwala Wam na wybieranie najatrakcyjniejszych zadań i wykonywanie różnorodnej pracy.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi nowych technologii absolwenci informatyki znajdują zatrudnienie w większości dużych firm w Polsce i zagranicą. Pracują jako konstruktorzy sieci, opiekunowie informatyczni, programiści. Informatycy są potrzebni w każdej dziedzinie - nawet w medycynie do budowania nowych maszyn, tworzenia oprogramowania dla lekarzy, farmaceutów.

Będąc informatykiem możecie również tworzyć gry komputerowe - to fascynująca praca, bardzo dobrze opłacana, o ile jest się do niej dobrze przygotowanym. Studia informatyczne z pewnością pomogą Wam zdobyć to cenne przygotowanie. Praca po tych studiach szybko stanie się opłacalną.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA OPOLSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne możecie zrealizować na Politechnice Opolskiej, na której to prowadzone są studia na kierunkach:

informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki - to kierunek współprowadzony z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego. To studia I i II studia, inżynierskie i magisterskie.

dowiedz się więcej

 

przemysłowe technologie informatyczne - na Wydziale Inżynierii Systemów Technicznych, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)