Zarządzanie
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Pokaż
Studia z zarządzania w Olsztynie możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego, Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego w Olsztynie. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia na zarządzaniu pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: marketingu, przedsiębiorczości, analityki biznesu i zarządzania. Absolwenci studiów z zarządzania odnajdują się w pracy w marketingu, zarządzach firm, biznesie, działach finansowych.
Studia zarządzanie Olsztyn | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia, studia II stopnia |
Czas trwania | od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Specjalności
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Analityka i zarządzanie publiczne | stacjonarne | I stopnia, II stopnia |
Zarządzanie | stacjonarne, niestacjonarne | I stopnia, II stopnia |
Zarządzanie i inżynieria produkcji | stacjonarne, niestacjonarne | I stopnia |
Kierunki z grupy zarządzanie:
ANALITYKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE
ZARZĄDZANIE
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI
W procesie rekrutacji na studia zarządzanie w Olsztynie obowiązuje konkurs świadectw. Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie indeksu, należy najmocniej przyłożyć się do następujących przedmiotów: chemii, geografii, fizyki z astronomią, informatyki, języka obcego nowożytnego, matematyki, wiedzy o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 121 punktów na zarządzanie oraz 89 punktów na zarządzanie i inżynierię produkcji.
czytaj dalej progi punktowe na studia
Studia zarządzanie w Olsztynie należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2024 roku na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na zarządzanie ubiegało się ponad 2 kandydatów na jedno miejsce.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Zarządzanie to cenna umiejętność i warto wykazać się nią już podczas planowania własnej drogi kształcenia wyższego. Przed ostatecznym wyborem kierunku warto zadać sobie pytanie jaka forma nauki nas interesuje i jakie cechy związane są z tą, którą wybierzemy. Studia zarządzanie niestacjonarne w Olsztynie to propozycja dla tych, którzy chcieliby otrzymać szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości, złożony nie tylko z samych kierunków, lecz także licznych specjalności.
Wystarczy wspomnieć o sztandarowym kierunku Zarządzanie, w ramach którego można wybrać różnorakie ścieżki kształcenia; od Logistyki po Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem. A czym dokładnie polegają studia niestacjonarne? Warto pamiętać o tym, że dzielą się one na studia wieczorowe i studia zaoczne. Studia wieczorowe, jak sama nazwa podpowiada, realizowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych.
Studia zaoczne natomiast prowadzone są w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. Należy bardzo dokładnie przeglądać oferty dydaktyczne, ponieważ studia wieczorowe występują znacznie rzadziej i bardzo często pod określeniem studiów niestacjonarnych kryją się wyłącznie studia zaoczne.
Rozbierając na czynniki pierwsze tę formę kształcenia należy zaznaczyć, że pod względem merytorycznym nie różnią się one niczym w stosunku do studiów stacjonarnych. Program kształcenia jest identyczny, a nauka prowadzić ma do osiągnięcia tych samych celów i efektów. Różnica tkwi w częstotliwości odbywania zajęć, a co za tym idzie realizowany program ulega pewnemu skondensowaniu.
Podjęcie studiów zarządzanie w formie niestacjonarnej może być dobrym pomysłem z kilku względów. Dzięki takiej formule kształcenia, w dni wolne od obowiązków na uczelni można wykonywać pracę, która nie tylko zacznie budować cenne doświadczenie, lecz także podreperuje studencki budżet, zwłaszcza że studia niestacjonarne są studiami płatnymi.
czytaj dalej studia zarządzanie niestacjonarne (zaoczne) w Olsztynie
Jeśli potrafisz przewidywać, umiesz wyobrazić sobie długi proces od pomysłu do sukcesu, to warto rozwijać te umiejętności. Jak? Wybrać studia zarządzania w Olsztynie. Studia te mają na celu wykształcenie specjalistów od marketingu, reklamy, wywoływania zainteresowania i przyciągania uwagi, zarządzania projektami i finansami, oraz kreowania trendów.
Studia zarządzanie w Olsztynie to studia dla mających kreatywne umysły i wyobraźnie, oraz smykałkę do biznesu. Kształcenie opiera się na rozwijaniu umiejętności indywidualnego i zespołowego działania, sprawnej komunikacji, technik kreatywnego myślenia, działania projektowego, nadzorowania procesów, czy doboru odpowiedniego personelu.
Ofertę kształcenia znajdziecie na kilku uczelniach, publicznych i niepublicznych, które rozwiną w Was wrażliwość etyczno- społeczną, poczucie odpowiedzialności w środowisku pracy, oraz świadomość potrzeby nauki i rozwoju osobistego przez całe życie- a jest to szalenie ważne, by nie zostać w tyle na tle postępujących zmian. Zarządzanie to dziedzina, która wciąż rozwija się w naszym kraju. Zatem, warto tę tendencję wykorzystać i rozpocząć naukę. Sprawdźcie ofertę studiów zarządzania w Olsztynie.
Ukończyłeś studia zarządzania i marketingu i nie wiesz co dalej? Twoja kariera zawodowa uzależniona jest od tego, jaką specjalność wybrałeś podczas nauki. Otrzymałeś wiedzę z zakresu teorii zarządzania oraz rozwiązywania problemów współczesnych przedsiębiorstw w aspektach organizacyjnym, prawnym, finansowym, psychologicznym i społecznym.
Będąc absolwentem kierunku Zarządzanie możesz podejmować decyzje gospodarcze w sferze organizacji, marketingu, finansów i inwestycji. Może pracować na stanowiskach kierowniczych, analitycznych i operacyjnych w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych i jednostkach administracji gospodarczej. Może również prowadzić samodzielną działalność gospodarczą, czy też świadczyć usługi doradcze i konsultingowe.
Kończąc kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji można pracować w przedsiębiorstwach wykorzystujących nowoczesne technologie, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się inżynierią produkcji, jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których wymagana jest kompleksowa wiedza techniczna, ekonomiczna, informatyczna oraz, jakże istotne, umiejętności organizacyjne.
Natomiast Analiza i kreowanie trendów otwiera przed nami możliwość zatrudnienia w innowacyjnych firmach produkcyjnych i usługowych lub zespołach zajmujących się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań, usług, produktów, a także tzw. trendwatchingiem i trendsettingiem. Ponadto, absolwent tego kierunku może pracować w mediach, firmach PR, czy też instytucjach kultury.
Zarządzanie i marketing to dziedzina, która wciąż rozwija się w naszym kraju, a specjaliści poruszający się w niej są coraz częściej poszukiwani na rynku pracy. Do zdobytego wykształcenia dołóż jeszcze posługiwanie się językiem obcym, a zwiększysz swoje szanse zawodowe w międzynarodowej przestrzeni społeczno- gospodarczej.
Olsztyńską uczelnią publiczną, która oferuje kształcenie z zakresu zarządzaniajest Uniwersytet Warmińsko- Mazurski.
Uczelnią niepubliczną, która oferuje studia zarządzania i marketingu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Tadeusza Kotarbińskiego. Tutaj znajdziecie:
Inna, olsztyńska uczelnia niepubliczna proponuje studia podyplomowe na kierunkach:
TEMATY POWIĄZANE |
Jakie studia zarządzanie wybrać
Jakie przedmioty zdawać na maturze
Studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM
Studia na Wydziale Humanistycznym UWM