Mechatronika studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Mechatronika studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Mechatronika studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

mechatronika

Odkryj mechatronikę  w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechatronika studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku mechatronika na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek mechatronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Mechatronika +

Wydział Elektryczny PŚ stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Mechaniczny Technologiczny PŚ stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku,
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie mechatronika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Mechatronika przemysłowa +

Wydział Elektryczny PŚ stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku,
tryb: stacjonarne

Wydział Mechaniczny Technologiczny PŚ stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku,
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronika przemysłowa

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika w Katowicach i woj. śląskim?

Aby dostać się na kierunek mechatronika, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu kompletu wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku mechatronika w Katowicach i woj. śląskim?

Mechatronika to jeden z popularniejszych kierunków inżynierskich, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów chcących rozwijać swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych, informatycznych i technicznych. Jeżeli więc zależy Ci na podjęciu studiów, których program będzie dopasowany do twoich zainteresowań i pozwoli Ci na jednoczesne rozwijanie pasji i zdobycie wszechstronnego wykształcenia, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek mechatronika w Katowicach i woj. śląskim.

Idealnymi kandydatami na studia magisterskie na kierunku mechatronika będą absolwenci studiów technicznych, którzy chcieliby zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Dodatkowym atutem będzie także zdolność analitycznego myślenia oraz kreatywność.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek mechatronika będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z obszaru nauk matematycznych, informatycznych i technicznych. Jako student będziesz mógł skorzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów, w której znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

  • układy elektroniczne
  • napędy maszyn
  • automatyzacja i robotyzacja procesów technologicznych
  • funkcjonalne materiały ceramiczne dla mikromechatroniki

W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat elektroniki i sensoryki przemysłowej, a także dowiesz się więcej o teorii sterowania. Ponadto, zagłębisz się w meandry informatyki i poznasz zaawansowane technologie, stosowane na co dzień w branży mechatronicznej. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne, które będziesz mógł z powodzeniem zastosować w swojej przyszłej praktyce zawodowej.

Podczas licznych warsztatów nauczysz się między innymi projektowania i konstruowania specjalistycznych maszyn przemysłowych. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób zarządzać procesem produkcyjnym. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mechatronika na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku mechatronika trwają trzy lub cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra inżyniera.

 

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent studiów technicznych będziesz miał wszechstronne wykształcenie i kwalifikacje, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową.

Po ukończeniu studiów z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w firmach projektowych i konstrukcyjnych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych. Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu konstruktora i projektanta maszyn przemysłowych.

Równie ciekawą opcją może być praca przy obsłudze i eksploatacji systemów mechatronicznych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku mechatronika (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 

Komentarze (0)