Bezpieczeństwo publiczne jest interdyscyplinarną propozycją kształcenia i jednocześnie swego rodzaju odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie współczesnych organów administracji publicznej, organów ścigania, polityki społecznej i publicznej. Propozycja ta znajduje szerokie grono zainteresowanych, potencjalnych kandydatów, jednak tylko niektórzy posiadają szereg adekwatnych predyspozycji, których dalsze kształcenie pozwoli im na osiągnięcie sukcesu.
Jeżeli jesteś zainteresowany dziedzinami prawnymi, ekonomicznymi, zarządczymi, administracyjnymi, a ponadto ciekawi cię specyfika funkcjonowania służb mundurowych i jednostek administracyjnych, powołanych w celu organizacji porządku publicznego, to bezpieczeństwo publiczne prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę.
Kwalifikacje uzyskane dzięki kształceniu na bezpieczeństwie publicznym pozwalają absolwentom na zdobycie zatrudnienia w służbach rządowych i samorządowych, powołanych do ochrony porządku publicznego i obywateli, służbach mundurowych, wybranych jednostkach administracji rządowej i samorządowej, firmach ochroniarskich, a także niektórych podmiotach gospodarczych, działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego.