Studia logistyczne Rzeszów

Studia logistyczne Rzeszów

Studia logistyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

logistycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia logistyczne w Rzeszowie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA LOGISTYCZNE W RZESZOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Inżynieria środków transportu stacjonarne I stopnia, II stopnia
Logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Logistyka w sektorze rolno-spożywczym stacjonarne I stopnia, II stopnia
Transport stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie są studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W RZESZOWIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Rzeszowie

Program kształcenia na studiach logistycznych w Rzeszowie obejmuje różne dziedziny; ekonomię, nauki o zarządzaniu i organizacji, wiedzę dotyczącą funkcjonowania systemów logistycznych, a nawet informatykę. Aby startować na studia należy pochwalić się dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych, z matematyką na czele. Ona będzie biletem wstępu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W RZESZOWIE POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI LOGISTYCZNE W RZESZOWIE

STUDIA LOGISTYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Rzeszowie?

Studia logistyczne to bardzo dobra propozycja dla tych, którzy lubią planować, organizować, obliczać, a na dodatek jeździć palcem po mapie. Jeśli chcecie wiedzieć, w którym mieście możecie połączyć to wszystko w jedną dziedzinę studiów, to skierujcie swój wzrok na województwo podkarpackie. Tam odnajdziecie Rzeszów.

Studia logistyczne w Rzeszowie prowadzone są na dwóch uczelniach, publicznej i niepublicznej. Wdrażane specjalności świadczą o tym, że logistyka jest ciągle rozwijającą się dziedziną, a studia logistyczne zyskują na popularności. Na przykład, wybierając specjalność o nazwie Transport i spedycja zostaniemy zapoznani z praktycznymi aspektami organizowania i kontrolingu procesów spedycyjnych oraz ruchu transportowego.

A obierając Informatykę w systemach logistycznych dowiemy się o możliwościach zastosowań nowoczesnych technologiach informatycznych wspomagających procesy logistyczne. A z jakimi przedmiotami trzeba będzie się zmierzyć? Czekają na nas, między innymi: Logistyka przedsiębiorstw transportowych, Współczesne tendencje rozwoju transportu, Zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw, Handel zagraniczny.

A dokąd prowadzą studia logistyczne w Rzeszowie? Na przykład do pracy w dużych korporacjach, jak i małych i średnich przedsiębiorstwach. Prowadzą do zatrudnienia w firmach spedycyjno- transportowych, centrach usług logistycznych, logistycznych centrach dystrybucji.

Jeśli jesteś zainteresowany karierą w branży logistycznej, to rozpocznij ją już teraz, od aktywnej nauki. Przeczytaj co oferują studia logistyczne w Rzeszowie.

 

Studia logistyczne w Rzeszowie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia logistyczne w Rzeszowie możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Zajęcia w trybie dziennym prowadzone są od poniedziałku do piątku, natomiast w trybie zaocznym w weekendy. To Ty decydujesz o tym, w jaki sposób chcesz zdobywać edukację wyższą. Pamiętaj, że studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, natomiast na uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

Poszczególne kierunki logistyczne możesz realizować przede wszystkim w trakcie pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, które zazwyczaj trwają siedem semestrów, czyli trzy i pół roku. Rzeszowskie uczelnie proponują także studia podyplomowe, które umożliwią Ci zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych.

Kierunki podyplomowe realizowane są niestacjonarnie w trakcie kilku semestrów (zazwyczaj od dwóch do czterech). W ten sposób możesz kształcić się na przykład w zakresie prawno-organizacyjnego zagadnienia logistyki w transporcie.

czytaj dalej studia w Rzeszowie

 

Kierunki studiów logistycznych w Rzeszowie

Wśród najpopularniejszych kierunków logistycznych w Rzeszowie znajdziemy oczywiście logistykę, transport, ale także logistykę w sektorze rolno-spożywczym lub inżynierię środków transportu. Inżynierskie propozycje kształcenia są opracowywane w interdyscyplinarny sposób przez grono praktyków, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem ze studentami. Na poszczególnych kierunkach znajdziesz także szereg fascynujących specjalizacji, które umożliwią Ci rozwijanie zainteresowań i zdobywanie wiedzy w najbardziej zajmujących Cię dziedzinach.

Rzeszowskie uczelnie przygotowały również propozycje studiów podyplomowych, do których zaliczyć możemy takie kierunki jak menedżer logistyki lub prawno-organizacyjne zagadnienia logistyki w transporcie. Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób, które mają już tytuł poświadczający wykształcenie wyższe.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów logistycznych:

 • inżynieria środków transportu
 • logistyka
 • logistyka w sektorze rolno-spożywczym
 • transport

czytaj dalej kierunki studiów w Rzeszowie

 

Gdzie studiować kierunki logistyczne w Rzeszowie?

Poszczególne kierunki logistyczne możesz realizować na dwóch najpopularniejszych uczelniach publicznych w Rzeszowie. Szczególnie bogatą ofertę prezentuje Wydział Logistyczny Politechniki Rzeszowskiej. Na Uniwersytecie Rzeszowskim znajdziesz przede wszystkim logistykę w sektorze rolno-spożywczym. Swoje propozycje kształcenia prezentuje także Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, na której możesz studiować logistykę.

Kadra praktyków w kompleksowy sposób opracowuje programy kształcenia, a poszczególne przedmioty odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych, pracowniach komputerowych i laboratoryjnych. Rzeszowskie uczelnie mają do zaoferowania bardzo wiele, jeśli chodzi o możliwości rozwoju i zdobywania pierwszych doświadczeń badawczych i zawodowych.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki logistyczne w Rzeszowie:

 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

 

Jak wybrać studia logistyczne w Rzeszowie, aby mieć dobrą pracę?

Absolwenci logistyki mają duże pole do popisu, jeśli chodzi o rynek pracy. Praktyczne wykształcenie, ale także rozwijająca się branża logistyczna i transportowa dają bardzo wiele możliwości rozwoju i zatrudnienia. Wybierając kierunek studiów, warto zwrócić uwagę na to, kogo w danym momencie poszukują współcześni pracodawcy. Będzie to cenna wskazówka, jeśli chodzi o wybór praktycznego i opłacalnego kierunku.

Studia logistyczne są przeznaczone dla osób, które odznaczają się określonymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Propozycje kształcenia inżynierskiego wypełnione są nauką przedmiotów ścisłych i godzinami praktyki.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • pracownik działu logistyki
 • specjalista ds. zakupów
 • spedytor krajowy i międzynarodowy
 • menedżer ds. transportu
 • menedżer łańcucha dostaw
 • sprzedawca usług logistycznych
 • kierownik działu logistyki i zakupów
 • analityk procesów logistycznych
 • menedżer ds. obsługi klienta
 • dyspozytor w transporcie międzynarodowym

 

Po ukończeniu wybranego kierunku i specjalizacji możesz być zatrudniony/a w firmach i sklepach internetowych, firmach komunikacyjnych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych, instytucjach rządowych i samorządowych, które zajmują się funkcjonowaniem branży TSL (Transport/Spedycja/Logistyka) czy też w centrach usług logistycznych. Perspektyw na pracę jest wiele, dlatego tak chętnie maturzyści i absolwenci innych kierunków decydują się na kształcenie logistyczne.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Rzeszowie?

Wybór uczelni wyższej uwarunkowany jest przez kierunek studiów, który zamierzasz realizować. Pamiętaj, że każda rzeszowska placówka akademicka przedstawia unikatową ofertę kształcenia, co oznacza, że nawet jeśli chcesz studiować na Politechnice Rzeszowskiej, nie znajdziesz tam kierunku logistyka w sektorze rolno-spożywczym, który z kolei proponuje Uniwersytet Rzeszowski.

Jeśli uczelnie mają podobne oferty edukacyjne, programy studiów tworzone są indywidualnie, w zgodzie z założeniami danej placówki. Właśnie dlatego zupełnie inaczej będzie wyglądało kształcenie w zakresie logistyki na politechnice w stosunku do logistyki studiowanej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Warto także zainteresować się możliwościami rozwoju, które oferują poszczególne ośrodki akademickie. Sprawdź, czy masz możliwość wzięcia udziału w programie ERASMUS, jak wyglądają programy stażowe i oferty praktyk, jakie są propozycje kół naukowych.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia logistyczne w Rzeszowie?

Rzeszów jest popularnym miastem akademickim, które daje wiele perspektyw na rozwój badawczy i zawodowy. Technologicznie i komunikacyjnie rozwinięte miasto pozwoli studentom logistyki odnaleźć się bez problemu na rynku pracy. Oczywiście szanse na sukces zwiększają się wraz z ukończeniem odpowiednich kierunków studiów, specjalności, kursów.

Warto zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia poszczególnych uczelni. Władze placówek akademickich chętnie zawierają współpracę z przyszłymi pracodawcami swoich studentów i tworzą wiele opłacalnych ofert stażowych i propozycji praktyk, które niejednokrotnie kończą się zawarciem umowy na dłużej lub dają wiele przydatnych kontaktów biznesowych.

Studenci rzeszowskich ośrodków akademickich mogą liczyć na wsparcie stypendialno-socjalne, dostęp do wiedzy, kultury, sztuki i sportu. Urządzane są targi pracy, a także liczne spotkania z ludźmi z branży, które umożliwiają uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Uczelnie zachęcają także do studenckich i naukowych inicjatyw. Właśnie dlatego często słyszy się o organizowanych wyjazdach terenowych, konferencjach naukowych, a także o kołach naukowych i grantach badawczych.

Studia to czas rozwoju, zarówno pod względem zgłębiania pasji i znajdowania nowych zainteresowań, jak i z perspektywy zdobywania doświadczeń życiowych. Jest to niezwykle istotny okres w życiu człowieka, który dąży do wiedzy i pragnie zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia satysfakcji zawodowej. 

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach logistycznych w Rzeszowie

Branża logistyczna wciąż się rozwija, dlatego jest bardzo dobrym pomysłem na kierunek kształcenia, jak i na kierunek drogi zawodowej. Będąc absolwentem studiów logistycznych można znaleźć zatrudnienie w dużych firmach międzynarodowych realizujących procesy zaopatrzenia, produkcji lub dystrybucji w kraju i za granicą, a także w regionalnych firmach spedycyjnych i spedycyjno- transportowych.

Można także znaleźć pracę w urzędach i agencjach celnych, firmach przewozowych oraz w firmach organizujących gospodarkę magazynową. Absolwenci studiów logistycznych w Rzeszowie mogą także odnaleźć się w firmach sektora IT oferujących systemowe i aplikacyjne rozwiązania informatyczne dla logistyki.

Współczesna logistyka bez informatyki jest, po prostu, niemożliwa. Liczące się firmy i organizacje wykorzystują nowoczesne narzędzia informatyczne, aby w sposób efektywny i racjonalny zarządzać swoimi zasobami informacyjnymi i materialnymi.

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Zarządzania:

 • Logistyka.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA

 • Logistyka. Specjalności: Transport i spedycja, Logistyka międzynarodowa, Informatyka w systemach logistycznych.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)