Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rekrutacja na semestr letni

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rekrutacja na semestr letni

Studia Katowice i woj. śląskie - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

21.02.2022

Uniwersytet Ekonomiczny w  Katowicach rekrutacja na semestr letni

W Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach trwa nabór na studia rozpoczynające się w semestrze letnim w roku akademickim 2021/2022. Rekrutacja na trzysemestralne studia na kierunku logistyka rozpoczęła się 1 grudnia 2021 roku i trwa do 18 lutego 2022 roku. Drugi nabór na ten kierunek trwa od 21 lutego do 4 marca.

Rekrutacja na studia podyplomowe na kierunki: Zarządzanie projektem oraz Menedżer ds. zakupów została wydłużona do 25 lutego 2022 roku. Zapisy na studia podyplomowe prowadzone są całkowicie online.

 

Nowe kierunki studiów

W ofercie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pojawiły się dwa nowe kierunki studiów pierwszego stopnia: gospodarka cyfrowa oraz gospodarka miejska i nieruchomości. Kierunki prowadzone są stacjonarnie przez najlepszych pracowników naukowych.

Kierunek gospodarka cyfrowa skierowany jest do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu: analizowania, gromadzenia i wizualizacji danych, programowania, projektowania, zarządzania, a także cyberbezpieczeństwa. Słuchacze podczas toku studiów będą pracować indywidualnie oraz grupowo, będą tworzyć projekty, a także pisać raporty. Wykładowcy prowadzą zajęcia, wykorzystując metody nauczania takie jak: burza mózgów, design thinking, webquest lub flipped classroom.

Studia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Dla kandydatów zostały przygotowane dwie specjalności: nieruchomości oraz programowanie rozwoju miast. Studenci podczas zajęć praktycznych i teoretycznych nauczą się projektować rozwiązania dla miast i rynku nieruchomości.

Słuchacze mogą brać udział w projektach takich jak: NIKISZ 4.0, POWER (wizyta studyjna w Aglomeracji Wałbrzyskiej), a także w kole naukowym AREA. Przedmioty prowadzone są przez cenionych wykładowców akademickich, którzy korzystają z materiałów MP4 i online, a także wykorzystują bazy cen transakcyjnych nieruchomości.

 

Studia w Uniwersytecie Ekonomicznym

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest uczelnią wyższą, która posiada bogatą tradycję kształcenia studentów w zakresie nauk społeczno-ekonomicznych. Uczelnia dba o wysokiej jakości kształcenie i zatrudnia cenionych pracowników naukowych podążających za nowymi trendami naukowymi. Kandydaci na studia w Uniwersytecie Ekonomicznym mają do wyboru ponad 20 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

Sprawdź Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach kierunki studiów

 

W rankingu najpopularniejszych kierunków studiów na pierwszym miejscu znajduje się kierunek finanse i rachunkowość w Katowicach, który podczas rekrutacji na studia w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022 na UEK przyciągnął 726 kandydatów. Absolwenci znajdują zatrudnienie jako: księgowi, doradcy podatkowi, analitycy giełdowi, a także specjaliści z zakresu ubezpieczeń.

Na kolejnym miejscu plasuje się informatyka w Katowicach, która na UEK przyciągnęła 356 kandydatów podczas rekrutacji na semestr zimowy. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności podczas praktycznych zajęć. Słuchacze podczas toku studiów mają do wyboru cztery specjalności takie jak: algorytmika i programowanie, programowanie gier i aplikacji mobilnych, bazy danych i inżynieria danych, a także zintegrowane systemy informatyczne zarządzania.

Zarządzanie w Katowicach i ekonomia w Katowicach to kierunki warte uwagi, które w rekrutacji na semestr zimowy przyciągnęły na UEK ponad 340 kandydatów. Programy kształcenia zostały przygotowane skrupulatnie, tak aby słuchacze zdobyli pożądane kwalifikacje zawodowe. Na kolejnym miejscu w rankingu popularności znajduję się logistyka, na którą podczas rekrutacji na semestr zimowy o jedno miejsce walczyły ponad dwie osoby. Studia na tym kierunku trwają 7 semestrów. Studenci mają do wyboru dwie specjalności: transport w systemach logistycznych i telematyka transportu i logistyki.

Komentarze (0)