Fizjoterapia – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to wyraźny punkt na edukacyjnej mapie południowo- wschodniej części kraju. Uczelnia oferuje najpopularniejsze kierunki kształcenia, a wśród nich znajduje się Fizjoterapia, prowadzona na jednolitych studiach magisterskich.

Celem kształcenia jest przygotowanie do pracy z osobami chorymi, bądź niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci mogą uzyskać wiele znaczących certyfikatów, na przykład ukończenia specjalności „Zooterapia”, zastosowania metody McKenzie, czy masażu limfatycznego. Fizjoterapia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to wszechstronna wiedza z zakresu fizjoterapii oraz pokrewnych dyscyplin medycznych, umożliwiająca przygotowanie do prowadzenia samodzielnej praktyki zawodowej.

Na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: anatomia, biologia medyczna, fizjologia, masaż leczniczy, fizykoterapia, kliniczne podstawy fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu, fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia, kliniczne podstawy fizjoterapii w chorobach wewnętrznych, diagnostyka funkcjonalna i programowanie rehabilitacji w wieku rozwojowym. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Fizjoterapii mogą wykorzystać w placówkach służby zdrowia, placówkach oświatowych, klubach sportowych, zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, gabinetach odnowy biologicznej.

 

Fizjoterapia WSIiZ - opinie

Podejmowanie decyzji odnośnie studiów bywa niełatwe. Który kierunek wybrać? Która uczelnia będzie najlepsza? Takie i tym podobne pytania, kandydaci zadają sobie niemal bez przerwy. Aby rozwiać wątpliwości, warto zapytać: Jakie ma Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie opinie? Tomek, student Fizjoterapii mówi:

„Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to świetna, nowoczesna uczelnia. Najbardziej podoba mi się to, że program nauczania rozwijany jest wraz z rozwijaniem się rynku pracy i jego wymagań. A to oznacza, że zdobywana przez nas wiedza zawsze będzie na czasie, zawsze będzie aktualna i zawsze będzie potrzebna.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Fizjoterapię w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania:

Absolwent Fizjoterapii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku,
 • wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych,
 • kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii,
 • kierowania zespołem terapeutycznym,
 • wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej,
 • organizacji i zarządzania placówkami prowadzącymi działalność fizjoterapeutyczną.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może znaleźć zatrudnienie w:

 • placówkach służby zdrowia,
 • placówkach oświatowych,
 • klubach sportowych,
 • zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej,
 • gabinetach odnowy biologicznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku fizjoterapia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Rzeszowie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)