Logistyka – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 2021

Studia na kierunku logistyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • zarządzanie produkcją i usługami
 • logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw
 • logistyka zakupów
 • ekonomika transportu
 • negocjacje handlowe
 • kierowanie zespołami ludzkimi

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to uczelnia oferująca szeroki wachlarz możliwości kształcenia. W gronie najpopularniejszych kierunków znajduje się Logistyka, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy i umiejętności, niezbędnych do operacyjnego zarządzania logistycznego w ramach działów funkcjonalnych podmiotów gospodarczych. Studenci poznają zasady projektowania, rozpoznawania, diagnozowania i monitorowania procesów logistycznych, zarządzania procesowego i zarządzania efektywnymi i elastycznymi systemami wytwórczymi, czy też zarządzania powierzchnią magazynową. Logistyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to także szansa na zdobycie znaczących i prestiżowych certyfikatów, na przykład Certyfikat Kompetencji Logistycznych (Candidate European Senior Logistician).

Logistyka WSIiZ - przedmioty i opinie

Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki na kierunku Logistyka nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: zarządzanie produkcją i usługami, logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, logistyka zakupów, ekonomika transportu, negocjacje handlowe, kierowanie zespołami ludzkimi. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Logistyki mogą wykorzystać jako menedżerowie organizacji ruchu transportowego w firmach transportowych, inżynierowie jakości, inżynierowie utrzymania ruchu, kierownicy magazynu, inżynierowie systemów telematycznych, specjaliści do spraw organizacji produkcji.

Rekrutacja na studia to okres, w którym kandydaci zadają wiele pytań i porównują oferty edukacyjne. Jakie ma Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie opinie? Patryk, student Logistyki mówi:

„Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to świetna uczelnia, bo uczą w niej praktycy, ludzie z branży, którzy po prostu wiedzą o czym mówią i opowiadają nam o własnych doświadczeniach. To ogromny plus, ogromna zaleta, gdy mówi do ciebie ktoś, kto przeżył określoną sytuację, a nie przeczytał ją w książce. Polecam tę uczelnię.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Logistykę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania:

Absolwent Logistyki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • logistyki przedsiębiorstw transportowych,
 • eksploatacji urządzeń transportowych,
 • procesów spedycyjnych,
 • zasad handlu zagranicznego,
 • nowoczesnych rozwiązań logistycznych wspomagających globalne procesy spedycyjne i transportowe,
 • komputerowych symulacji procesów logistycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Logistyka:

Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • menedżer organizacji ruchu transportowego w firmach transportowych,
 • inżynier utrzymania ruchu,
 • pracownik służb utrzymania ruchu lotniczego,
 • inżynier systemów informatycznych w centrach magazynowych,
 • pracownik jednostek organizacyjnych przedsiębiorstw zajmujących się logistyką, zaopatrzeniem, dystrybucją i handlem.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia logistyczne wybrać

Studia na kierunku logistyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia logistyczne w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania kierunki

Jakie są kierunki logistyczne w Rzeszowie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)