Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
12.08.2024
Studia na kierunku lingiwistyka stosowana na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku lingwistyka stosowana w UMCS | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Lingwistyka stosowana główne przedmioty:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie kształci studentów na jedenastu wydziałach i osiemdziesięciu kierunkach. W gronie proponowanych kierunków kandydaci odnajdą Lingwistykę stosowaną, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest przygotowanie do wykonywania zawodu tłumacza w zakresie dwóch języków obcych oraz do wykonywania zawodu nauczyciela w zakresie jednego lub dwóch języków obcych.
Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: tłumaczenia konsekutywne, analiza i przekład tekstu specjalistycznego, przekład tekstów użytkowych, przekład tekstów artystycznych, nowe media w dydaktyce, dydaktyka kompensacyjna. Absolwenci Lingwistyki stosowanej na UMCS mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach państwowych, instytucjach Unii Europejskiej, biurach tłumaczeń, szkołach językowych.
Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie opinie? Dominika, studentka Lingwistyki stosowanej mówi:
„Każdy studiujący Lingwistykę stosowaną na UMCS otrzymuje możliwość wzbogacania swoich umiejętności poprzez ciekawe praktyki. Są one organizowane we współpracy z urzędami, mediami, wydawnictwami, ośrodkami kultury, zatem każdy staje przed szansą organizowania swojego przyszłego zawodowego życia.”
Studia na kierunku lingwistyka stosowana prowadzone są przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie zlokalizowany przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej 4a w Lublinie.
Kontakt:
tel. +48 81 537 28 92
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje
LINGWISTYKA STOSOWANA - ważne informacje
Absolwent kierunku Lingwistyka stosowana na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Lingwistyka stosowana na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku lingwistyka stosowana brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
drugi język obcy nowożytny, język polski, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Rekrutacja odbywa się na podstawie sumy ocen: średniej ze studiów wyższych oraz oceny na dyplomie ukończenia studiów wyższych.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia humanistyczne wybrać
Studia na kierunku Lingwistyka stosowana - wszystko co musisz wiedzieć
Studia humanistyczne w Lublinie
Jak najbardziej polecam ten kierunek. Jeżeli ktoś naprawdę interesuje się językiem i tłumaczeniami dużo wyniesie z tych studiów. Mało wykładów, dużo zajęć praktycznych. Niestety mam porównanie z filologią francuską, różnica ogromna, z korzyścią dla lingwistyki. Prowadzący są mili, umiarkowanie wyrozumiali ale też wymagający. Trzeba się przyłożyć do nauki, nie jak na innych kierunkach humanistycznych. Zajęcia odbywają się w dwóch różnych budynkach, mając 10min (a najczęściej mniej) pomiędzy zajęciami, można się trochę nabiegać. Specjalizacja jest translatoryczna, do której można dodać nauczycielską. Jeżeli chodzi o progi, polecam zdawać rozszerzenie z obu języków, wtedy 90% i 60% odpowiednio z pierwszego i drugiego języka wystarczy.