Studia humanistyczne

Studia humanistyczne

Studia humanistyczne

Największy wybór studiów

humanistycznych w Polsce

Odkryj ponad 120 kierunków humanistycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia humanistyczne

Studia humanistyczne to naprawdę szerokie pojęcie. Kryją się pod nim takie kierunki takie jak filologia, dziennikarstwo, etnologia, historia, kulturoznawstwo, filozofia. Na pewno łączy je jedno – jeżeli wybierasz się na takie studia, musisz interesować się kulturą, sztuką, historią, literaturą, filmem. Osoby, które na takich studiach znajdują się „z przypadku”, po prostu się nudzą. Aby studiować kierunki humanistyczne, trzeba czuć powołanie. To nie jest wiedza, którą możesz „wykuć na pamięć”.

Jak wygląda sytuacja absolwentów studiów humanistycznych? W jakich branżach można znaleźć zatrudnienie? Po filologii obcej pracy możesz szukać w biurach tłumaczeń czy międzynarodowych korporacjach – na rynku pracy występuje zapotrzebowanie na osoby władające mniej popularnymi językami, takimi jak japoński, chiński, norweski czy szwedzki. Po filologii polskiej zatrudnienie możesz znaleźć w wydawnictwach, w redakcjach czasopism, w branży copywriterskiej, w instytucjach kulturalnych, w szkołach, w mediach; po kulturoznawstwie czy etnologii – w muzeach i instytucjach kulturalnych czy w branży turystycznej; dziennikarstwo daje szansę na pracę w szeroko rozumianych mediach: w radiu, czasopismach i gazetach, telewizji, portalach internetowych, ale również w agencjach PR-owych, copywriterskich czy reklamowych.

Interesującą propozycją są Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne. Na MISHu studiować możesz kilka kierunków humanistycznych jednocześnie. Jest to możliwe dzięki temu, że tryb studiów jest elastyczny i ustalany indywidualnie dla każdego studenta. Student realizuje program wybranego, wiodącego kierunku, z którego pisać będzie pracę licencjacką/magisterką, ale może korzystać również z oferty wszystkich jednostek uczelnianych włączonych w projekt MISH. Tym sposobem będąc np. na kulturoznawstwie, możesz „dobrać” przedmioty z bibliotekoznawstwa, filologii polskiej czy dziennikarstwa. Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne oferuje osiem uniwersytetów (m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Podczas rekrutacji na studia humanistyczne brane pod uwagą są oczywiście takie przedmioty jak język polski, języki obce, wiedza o społeczeństwie, historia, ale niektóre uczelnie uwzględniają również wyniki z matematyki czy geografii.

 

 

KIERUNKI HUMANISTYCZNE

Miasto
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA HUMANISTYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA HUMANISTYCZNE

Miasto

American Studies studia - kierunek studiów

Ameryka Północna to na pewno kierunek, który interesuje wielu studentów…

American Studies studia - kierunek studiów

Ameryka Północna to na pewno kierunek, który interesuje wielu studentów władających płynnie językiem angielskim. Studia na kierunku American Studies to świetna okazja dla osób, który chciałaby podjąć edukację w języku angielskim. Chociaż są to studia odpłatne w wysokości 1000 złoty za semestr to w zamian otrzymujesz niepowtarzalną okazję do zdobycia wiedzę z zakresu historii, kultury oraz ekonomii tego rejonu.

Czytaj więcej: American Studies studia - kierunek studiów

Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Interesują Cię zmiany zachodzące w społeczeństwie a w życiu codziennym jesteś ekspertem…

Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Interesują Cię zmiany zachodzące w społeczeństwie a w życiu codziennym jesteś ekspertem w sprawach i relacjach międzyludzkich? Analityka społeczna to w takim razie świetny wybór, dzięki któremu połączysz zainteresowania z innowatorskimi studiami z zakresu nauk społecznych. Dla kogo przeznaczone jest ten kierunek? Przede wszystkim dla osób, których mocną stroną są nauki humanistyczne. Na pewno powinieneś być osobą dobrze zorientowaną w obecnej sytuacji politycznej i ogólnospołecznej, bowiem w przyszłości zajmiesz się analizą i tempem zmian różnych zjawisk społecznych we współczesnym świecie. Jako analityk społeczny będziesz dostarczać wiedzę, która będzie mieć na celu lepsze zrozumienie relacji zachodzących między jednostkami oraz grupami. Dzięki zdobytej wiedzy naukowej odpowiesz na pojawiające się potrzeby i konflikty społeczne.

Czytaj więcej: Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Analiza i kreowanie trendów studia - kierunek studiów

Lubisz się wyróżniać? Potrafisz obserwować i analizować to co się dzieje wokół…

Analiza i kreowanie trendów studia - kierunek studiów

Lubisz się wyróżniać? Potrafisz obserwować i analizować to co się dzieje wokół Ciebie? Marzysz o nieszablonowym zawodzie jakim zdecydowanie jest coolhunter lub trendwatcher? Jeśli tak zapoznaj się z ofertą studiów na kierunku Analiza i kreowanie trendów.Czego nauczysz się na kierunku Analiza i kreowanie trendów? Są to studia interdyscyplinarne łączące wiedzę z ekonomii, filozofii i socjologii. Program studiów został tak skonstruowany by główny nacisk został położony na zajęcia praktyczne i zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego.

Czytaj więcej: Analiza i kreowanie trendów studia - kierunek studiów

Anglistyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest jednym z podstawowych kryteriów…

Anglistyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przy rekrutacji, niezależnie od pracy jaką chcesz podjąć. Szczególnie ważna stała się znajomość języka angielskiego. Dzięki niemu możemy porozumieć się w wielu krajach, podjąć pracę w międzynarodowych korporacjach i być członkiem wielu fantastycznych projektów. Dlatego powinieneś rozważyć podjęcie studiów na kierunku Anglistyka tym bardziej, że dzięki nim możesz uzyskać również specjalność nauczycielską!Co oferują studia na kierunku Anglistyka? W programie kształcenia znajdują się przedmioty z zakresu historii i kulturoznawstwa.

Czytaj więcej: Anglistyka studia - kierunek studiów

Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Od zawsze interesowałeś się sztuką? Swoją karierę zawodową łączyłeś ze światem…

Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Od zawsze interesowałeś się sztuką? Swoją karierę zawodową łączyłeś ze światem filmu lub teatru? Uwielbiasz czytać dzieła literackie? W wolnym czasie zgłębiasz tajniki historii kinematografii? Jeśli nie wyobrażasz sobie, że w Twoim życiu mogłoby zabraknąć miejsca na obcowanie z środowiskiem artystycznym zapoznaj się koniecznie z propozycją studiów na kierunku Antropologia literatury, teatru i filmu!Antropologia literatury, teatru i filmu to studia II stopnia o charakterze interdyscyplinarnym dedykowane dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra.

Czytaj więcej: Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Antropozoologia studia - kierunek studiów

Pogląd o tym, że człowiek zajmuje szczególnie uprzywilejowane miejsce w przyrodzie,…

Antropozoologia studia - kierunek studiów

Pogląd o tym, że człowiek zajmuje szczególnie uprzywilejowane miejsce w przyrodzie, powoli odkładamy do lamusa. Na świecie powstaje mnóstwo ruchów, które „oddają głos” innym stworzeniom, by dowiedzieć się więcej o relacji człowiek-reszta gatunków i poznać najnowsze odkrycia dotyczące zwierzęcych zachowań, myśli i emocji.

Czytaj więcej: Antropozoologia studia - kierunek studiów

Applied linguistics (English – Russian) studia - kierunek studiów

Nie ma wątpliwości, że angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków…

Applied linguistics (English – Russian) studia - kierunek studiów

Nie ma wątpliwości, że angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie. Na przestrzeni lat stał się międzynarodowym językiem obecnym w każdym obszarze życia – w handlu, nauce, filmie czy muzyce. Dla 527 mln ludzi angielski to język ojczysty ale szacuje się, że nawet ok 1,8 miliarda ludzi potrafi się nim posługiwać. Podobnie jest w przypadku rosyjskiego – dla 254 mln ludzi jest to rodzimy język, natomiast można posługiwać się nim w aż 16 krajach! Zatem jeśli lubisz uczyć się języków obcych i chcesz się bez problemu komunikować na całym świecie to koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów na kierunku Applied linguistics!

Czytaj więcej: Applied linguistics (English – Russian) studia - kierunek studiów

Architektura informacji studia - kierunek studiów

Obecnie prowadzenie firmy nie sprowadza się wyłącznie do rozbudowywania sieci kontaktów,…

Architektura informacji studia - kierunek studiów

Obecnie prowadzenie firmy nie sprowadza się wyłącznie do rozbudowywania sieci kontaktów, działań reklamowych i tworzenia ofert, którym nie oprze się żaden klient. Ważne staje się również zaistnienie i zdobycie silnej pozycji w Internecie. Dlatego posiadanie dobrze zaprojektowanej strony internetowej przystosowanej do najbardziej wymagających klientów przyczynia się do osiągnięcia sukcesu biznesowego. Proces tworzenia witryny jest długotrwały i uczestniczy w nim wielu specjalistów. Coraz częściej nad przebiegiem tych prac czuwa architekt informacji. Kim jest architekt informacji? To osoba, która koordynuje współpracę między grafikami, informatykami i programistami. Ustala główne cele strony i czuwa nad tym by strona je osiągała. Planuje zmiany tak by zostały dostosowane do aktualnych potrzeb użytkowników serwisu.

Czytaj więcej: Architektura informacji studia - kierunek studiów

Archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi studia - kierunek studiów

Nie ma firmy bez dokumentów. Nie przerażają Cię stosy papierów, a Twoja dokładność…

Archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi studia - kierunek studiów

Nie ma firmy bez dokumentów. Nie przerażają Cię stosy papierów, a Twoja dokładność i precyzja sprawiają, że ich archiwizacja nie sprawiłaby Ci żadnego problemu? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie! Twoja skrupulatność sprawi, że żaden dokument nie umknie Twojej uwadze, co wbrew pozorom jest niezwykle ważne w działalności wszystkich zakładów pracy. Jak record manager, czyli zarządca informacji będziesz przygotowany do wszelkiego rodzaju prac archiwalnych, a także pracy administracyjnej w urzędzie. Na Twoją wiedzę będzie się składać wiele nauk z pogranicza prawa i administracji, informacji naukowej, historii, informatyki i zarządzania.

Czytaj więcej: Archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi studia - kierunek studiów

Artes liberales studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego programu studiów z dziedzin nauk humanistycznych? Chcesz…

Artes liberales studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego programu studiów z dziedzin nauk humanistycznych? Chcesz wiedzieć jaki wpływ mają starożytne malowidła na kino 3D? Pomysłodawcy kierunku zapewniają, że poznasz odpowiedź na to i wiele innych pytań. To na pewno gratka, dla osób interesujących się kulturą, filozofią czy historią sztuki. Jeśli zaliczasz się do tego grona i chciałbyś zgłębić swoją wiedzę z tych dziedzin to niewątpliwie jest to kierunek dla Ciebie! Ale czym właściwie są artes liberales? Były to nauki stanowiące podstawę wykształcenia w starożytności i średniowieczu, a współcześnie tym pojęciem są określane nauki społeczne, humanistyczne, przyrodnicze i ścisłe czerpiące inspirację z przedmiotów nauczanych w poprzednich wiekach.

Czytaj więcej: Artes liberales studia - kierunek studiów

Komentarze (4)

kasdan odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

Najważniejsze, żeby szukać studiów, które są przyszłościowe, po których można znaleźć pracę. Ja wybrałem politykę społeczną w WSP im. J. Korczaka (uczelnia specjalizuje się w tej dziedzinie). Swoją drogą, nie wiem dlaczego polityka społeczna została tutaj pominięta. Politycy społeczni już teraz są potrzebni, ktoś musi się przecież zajmować problemami związanymi np. z uchodźcami i emigrantami, wykluczeniem społecznym, demografią, bezrobociem. Te problemy niestety szybko nie znikną. Pracę po tym kierunku można znaleźć np. w organizacjach pozarządowych, a tych jest przecież mnóstwo.

admin W odpowiedzi do: kasdan odpowiedz

otouczelnie.pl nie pomijają nieczego ;) http://www.otouczelnie.pl/artykul/1339/Polityka-spoleczna

gość W odpowiedzi do: admin odpowiedz

A co z prawem? ;)

admin W odpowiedzi do: gość odpowiedz

kierunek prawo znajdziesz w dziale studia prawnicze: http://otouczelnie.pl/artykul/474/Studia-prawnicze