Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
12.08.2024
Studia na kierunku romanistyka na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku romanistyka w UMCS | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Romanistyka główne przedmioty:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie kształci studentów na jedenastu wydziałach i osiemdziesięciu kierunkach. W gronie proponowanych kierunków kandydaci odnajdą Romanistykę, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie dogłębnej wiedzy z zakresu języka, kultury i literatury, oraz nauka wybranych języków. Romanistyka na UMCS to także kształcenie w zakresie odmian specjalistycznych języka francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego oraz rozwijanie praktycznej umiejętności rozumienia i przekładu różnych gatunków tekstów, na przykład: ekonomicznych, administracyjno-prawnych, technicznych i literackich.
Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: komunikacja biznesowa, tłumaczenie tekstów prawniczych, kulturowe aspekty przekładu, strategie i techniki tłumaczenia, tłumaczenie ustne, historia i cywilizacja Francji, historia i kultura Włoch, język specjalistyczny w Unii Europejskiej. A co po studiach? Absolwenci Romanistyki na UMCS znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeń, urzędach i przedsiębiorstwach, wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, turystyce.
Jakie ma Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie opinie? Sylwia, studentka Romanistyki mówi:
„UMCS to jedna z najlepszych uczelni w kraju i nauka tutaj to solidny powód do dumy, a także nadzieje na ciekawą pracę.”
Studia na kierunku romanistyka prowadzone są przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie zlokalizowany przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej 4a w Lublinie.
Kontakt:
tel. +48 81 537 28 92
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje
ROMANISTYKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Romanistyka na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Romanistyka na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku romanistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
drugi język obcy nowożytny, język polski, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Warunkiem rekrutacji jest: posiadanie dyplomu licencjata w zakresie filologii romańskiej lub romanistyki lub języka francuskiego, lingwistyki stosowanej O przyjęcie mogą ubiegać się również absolwenci innych kierunków posiadających znajomość języka francuskiego na poziomie co najmniej B2.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia filologiczne wybrać
Studia na kierunku Romanistyka - wszystko co musisz wiedzieć
Studia filologiczne w Lublinie
Witam, czy ciężko jest się dostać na studia 2 stopnia romanistyki?
Niestety nie zgadzam się z Sylwią. Studia na romanistyce to jakaś porażka. Większość prowadzących sprawia wrażenie jakby wcale nie chcieli tam być, niektórym przydałoby się porządne odkurzenie ich wiedzy. Jeżeli idzie się na studia z poziomem zerowym języka, program będzie szedł za szybko i ciężko będzie usystematyzować zdobytą wiedzę. Z drugiej strony osoby posługujące się językiem francuskim na średnim poziomie nie mają co liczyć na rozszerzenie. Co do opisu kierunku, w moim roku Romanistyka dzieli się na francuski i włoski, hiszpański i portugalski dawno mają własne kierunki. A specjalizacje są dwie: tłumaczeniowa i jęz. specjalistyczne.