Studia filologiczne

Studia filologiczne

studia filologiczne

Studia filologiczne

Filologia to studia dla prawdziwych humanistów, dla których nauka języka jest pasją. Wybór języków, których uczyć możesz się na studiach filologicznych, jest naprawdę szeroki – od tych najpopularniejszych (jak język polski, angielski, rosyjski czy niemiecki) po te niszowe (fiński, duński, arabski, japoński, chiński). Podczas studiów dokładnie poznasz gramatykę, leksykę, fonetykę i historię danego języka oraz kulturę i tradycję narodu, który się nim posługuje. Wiele czasu poświęcisz również na odkrywanie literatury – od tej najstarszej po tę współczesną, od poezji przez dramat po prozę. Listy lektur są obszerne, a książki grube - przygotuj się więc na długie godziny spędzone w bibliotekach. Czym zaowocuje ten wysiłek? W jakich branżach odnajdują się absolwenci studiów filologicznych?

Po filologii polskiej zatrudnienie znaleźć możesz w portalach internetowych, czasopismach i gazetach, wydawnictwach, bibliotekach, instytucjach kultury, w agencjach reklamowych i w public relations. Bardzo dużo zależy od specjalizacji, którą wybierzesz. Po ukończeniu specjalizacji nauczycielskiej zdobędziesz uprawnienia, które pozwolą ci pracować w szkołach – po studiach licencjackich zdobędziesz uprawnienia do nauczania języka polskiego w szkołach podstawowych i gimnazjach; po magisterskich – w liceach. Na specjalizacji glottodydaktycznej, dowiesz się, jak skutecznie uczyć obcokrajowców języka polskiego. Możesz również zdecydować się na specjalizację logopedyczną lub edytorską, na której poznasz tajniki korekty, redakcji i technicznego opracowania tekstu. Filologie obce otwierają przed tobą ponadto możliwość pracy w branży tłumaczeniowej. Absolwenci niszowych filologii (takich jak skandynawistyka, japonistyka czy sinologia, która w ubiegłym roku akademickim była jednym z najbardziej obleganych kierunków) mogą znaleźć pracę w międzynarodowych korporacjach, które poszukują osób władających mniej popularnymi językami. Jeżeli marzy ci się praca w roli nauczyciela języka obcego, rozważ wybór specjalizacji pedagogicznej.

Podczas rekrutacji na studia filologiczne pod uwagę brane są wyniki z języka polskiego i języków obcych, przedmiotów humanistycznych: wiedzy o społeczeństwie, historii, wiedzy o kulturze. Niektóre uczelnie uwzględniają również wyniki z matury z matematyki.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI FILOLOGICZNE?

 

 

Filologiczne kierunki studiów

 Antropologia języka i komunikacji studia - kierunek studiów

Najczęściej antropologia kojarzy się z nauką o człowieku, jego pochodzeniu i rozwoju.…

Antropologia języka i komunikacji studia - kierunek studiów

Najczęściej antropologia kojarzy się z nauką o człowieku, jego pochodzeniu i rozwoju. Jednak kierunek Antropologia języka i komunikacji nie porusza problematyki historii ludzkości, natomiast skupia się na poprawnym rozumieniu tekstów kultury oraz procesach komunikacji interpersonalnej.Jaki program studiów został przygotowany dla studentów Antropologii języka i komunikacji? Plan zajęć obejmuje następujące moduły: analiza i interpretacja tekstu, warsztaty piśmiennicze, metodologia badań, zarządzanie, socjologia, historia oraz genologia. Wszystkie tematy omawiane w ramach wymienionych modułów pozwolą Ci zdobyć specjalistyczną wiedzę i rozwinąć umiejętności przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Czytaj więcej: Antropologia języka i komunikacji studia - kierunek studiów

Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Od zawsze interesowałeś się sztuką? Swoją karierę zawodową łączyłeś ze światem…

Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Od zawsze interesowałeś się sztuką? Swoją karierę zawodową łączyłeś ze światem filmu lub teatru? Uwielbiasz czytać dzieła literackie? W wolnym czasie zgłębiasz tajniki historii kinematografii? Jeśli nie wyobrażasz sobie, że w Twoim życiu mogłoby zabraknąć miejsca na obcowanie z środowiskiem artystycznym zapoznaj się koniecznie z propozycją studiów na kierunku Antropologia literatury, teatru i filmu!Antropologia literatury, teatru i filmu to studia II stopnia o charakterze interdyscyplinarnym dedykowane dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra.

Czytaj więcej: Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Arabistyka studia - kierunek studiów

Kto z nas jako dziecko nie marzyło o dalekich podróżach czy poznawaniu egzotycznych…

Arabistyka studia - kierunek studiów

Kto z nas jako dziecko nie marzyło o dalekich podróżach czy poznawaniu egzotycznych miejsc? Mimo znacznej odległości kultura krajów Bliskiego Wschodu bez wątpienia jest obecna w Europe i nie da się obojętnie przejść obok jej fascynujących historii i tajemnic. Zatem jeśli od zawsze pragnąłeś poznać ten niezwykły świat masz teraz okazję spełnić swoje marzenia!Studia na kierunku Arabistyka mają charakter dwustopniowy co tylko dowodzi, że jako ich absolwent posiądziesz niezbędne wiadomości, dzięki którym staniesz się prawdziwym przewodnikiem po świecie arabskim. W trakcie studiów zdobędziesz umiejętność płynnego posługiwania się językiem arabskim oraz jego dialektami w mowie, piśmie i czytaniu.

Czytaj więcej: Arabistyka studia - kierunek studiów

Architektura informacji studia - kierunek studiów

Obecnie prowadzenie firmy nie sprowadza się wyłącznie do rozbudowywania sieci kontaktów,…

Architektura informacji studia - kierunek studiów

Obecnie prowadzenie firmy nie sprowadza się wyłącznie do rozbudowywania sieci kontaktów, działań reklamowych i tworzenia ofert, którym nie oprze się żaden klient. Ważne staje się również zaistnienie i zdobycie silnej pozycji w Internecie. Dlatego posiadanie dobrze zaprojektowanej strony internetowej przystosowanej do najbardziej wymagających klientów przyczynia się do osiągnięcia sukcesu biznesowego. Proces tworzenia witryny jest długotrwały i uczestniczy w nim wielu specjalistów. Coraz częściej nad przebiegiem tych prac czuwa architekt informacji. Kim jest architekt informacji? To osoba, która koordynuje współpracę między grafikami, informatykami i programistami. Ustala główne cele strony i czuwa nad tym by strona je osiągała. Planuje zmiany tak by zostały dostosowane do aktualnych potrzeb użytkowników serwisu.

Czytaj więcej: Architektura informacji studia - kierunek studiów

Bałkanistyka studia - kierunek studiów

Coraz większe zapotrzebowanie na języki z bałkańskiej ligi językowej sprawia, że bałkanistyka…

Bałkanistyka studia - kierunek studiów

Coraz większe zapotrzebowanie na języki z bałkańskiej ligi językowej sprawia, że bałkanistyka cieszy się rosnącą popularnością. Jeżeli zawsze chciałeś spróbować swoich sił w jednym z tych europejskich języków to jest to kierunek z pewnością dla Ciebie! W ramach tych studiów nauczysz się władać wybranym językiem słowiańskich oraz niesłowiańskim, kontynuując przy tym naukę jednego z języków zachodnioeuropejskich. Ponadto zagłębisz się w historię i kulturę tego regionu, poznając również realia społeczno-polityczne współczesnych Bałkanów. Dysponując takim arsenałem umiejętności stajesz się ciekawym kandydatem na pracownika w biurach tłumaczeń, redakcjach i bałkańskich filiach firm polskich i międzynarodowych.

Czytaj więcej: Bałkanistyka studia - kierunek studiów

Classics and european identity studia - kierunek studiów

W ramach fakultetów językowych będziesz mógł wybrać język niemiecki, hiszpański…

Classics and european identity studia - kierunek studiów

W ramach fakultetów językowych będziesz mógł wybrać język niemiecki, hiszpański lub włoski. Oprócz tego poznasz od podstaw język łaciński, który jest niezbędny w procesie zgłębiania historii Europy, ponieważ na jego podstawie powstało wiele innych języków. Uczęszczając na zajęcia będziesz miał możliwość zapoznać się z historia starożytnego Bliskiego Wschodu, jak również z wielkimi dziełami greckiej literatury, które mimo upływu tysięcy lat nadal wywierają ogromną wpływ na współczesne dzieła. Program studiów obejmuje także zajęcia poruszające zagadnienia związane z Starym Testamentem i judaizmem, starożytną Grecją, Rzymem oraz ich oddziaływaniem na europejską kulturę. Dzięki zdobytej wiedzy, zrozumiesz mechanizmy i zjawiska współcześnie pojawiające się w wielu krajach w Europie!

Czytaj więcej: Classics and european identity studia - kierunek studiów

English philologie studia - kierunek studiów

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, zatem już od pierwszych minut studiowania uczysz…

English philologie studia - kierunek studiów

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, zatem już od pierwszych minut studiowania uczysz się tego języka. Kolejnym atutem tych studiów jest szeroka gama specjalności do wyboru: angielski i kultura, angielski dla biznesu, angielski z hiszpańskim, chińskim lub czeskim. Oprócz tego możesz także zdecydować się na specjalizację z zakresu tłumaczeń. Będąc studentem na kierunku English philologie poznasz historię oraz kulturę krajów anglojęzycznych. Dzięki temu będzie potrafił analizować zjawiska zachodzące w społeczeństwie tych państw, a tym samym lepiej zrozumiesz mechanizmy ich powstawania.

 

Czytaj więcej: English philologie studia - kierunek studiów

Etnofilologia kaszubska studia - kierunek studiów

W ramach studiów możesz wybrać specjalność nauczycielską lub animacyjno-medialną.…

Etnofilologia kaszubska studia - kierunek studiów

W ramach studiów możesz wybrać specjalność nauczycielską lub animacyjno-medialną. A jakie zagadnienia oferuje ten kierunek dla swoich studentów? Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z historią języka kaszubskiego oraz samego regionu. Dodatkowo czekają na Ciebie przedmioty ściśle związane z praktyczną nauką tego języka. Możesz także spodziewać się zagadnień skupiających się na poznaniu kultury kaszubskiej oraz pozostałych dialektów występujących na terenie całej Polski. Oprócz głównych przedmiotów, każda specjalność posiada dodatkowe treści kształcenia. A zatem wybierając specjalność nauczycielską będziesz miał szansę zdobyć wiedzę psychologiczną oraz pedagogiczną. Natomiast decydując się na drugą możliwość, poznasz m.in. skuteczne sposoby promowania kultury kaszubskiej.

 

Czytaj więcej: Etnofilologia kaszubska studia - kierunek studiów

Etnolingwistyka studia - kierunek studiów

Czego możesz się spodziewać po programie studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz…

Etnolingwistyka studia - kierunek studiów

Czego możesz się spodziewać po programie studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę w zakresie literaturoznawstwa, językoznawstwa, jak również kulturoznawstwa. Nauczysz się płynnie posługiwać wybranym przez siebie językiem. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Jako student kierunku Etnolingwistyka nauczysz się tłumaczyć różnego rodzaju teksty, jak również zapoznasz się z problematyką psycholingwistyki.

Czytaj więcej: Etnolingwistyka studia - kierunek studiów

F­ilologia rosyjska z filologią ukraińską studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Filologia rosyjska z filologią ukraińską pozwolą Ci zagłębić…

F­ilologia rosyjska z filologią ukraińską studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Filologia rosyjska z filologią ukraińską pozwolą Ci zagłębić się w słowiański krąg kulturowy, nie tylko dzięki zajęciom z przedmiotów językoznawczych takich jak praktyczna nauka języka ukraińskiego i rosyjskiego czy gramatyka zwyczajna i opisowa, ale też z przedmiotów historyczno-kulturowych, takich jak dzieje prawosławia Słowian Wschodnich w tradycji Kijowsko-Moskiewskiej czy kultura i realia rosyjskiego obszaru językowego. Nie będzie Ci również obca literatura rosyjska i ukraińska z ich najwięszymi dziełami.

Czytaj więcej: F­ilologia rosyjska z filologią ukraińską studia - kierunek studiów

Filologia - specjalność język angielski i język francuski studia - kierunek studiów

Jako absolwent posiadając biegłą znajomość dwóch języków, nie powinieneś…

Filologia - specjalność język angielski i język francuski studia - kierunek studiów

Jako absolwent posiadając biegłą znajomość dwóch języków, nie powinieneś mieć trudności z podjęciem pracy w międzynarodowych korporacjach czy biurach tłumaczeń. Oprócz tego będziesz miał do wyboru takie miejsca jak wydawnictwa, instytucje kulturalne czy agencje turystyczne. Po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji, możesz także zdecydować się na uczenie innych i podjąć zatrudnienie m.in. w szkołach językowych. Zatem jeśli uważasz, że odnajdziesz się w proponowanych miejscach pracy, koniecznie aplikuj na studia na kierunek Filologia, specjalność język angielski i język francuski!

Czytaj więcej: Filologia - specjalność język angielski i język francuski studia - kierunek studiów

Filologia - specjalność język włoski i angielski studia - kierunek studiów

Uczenie się języków obcych nie sprawiało Ci nigdy większego kłopotu? Nie masz…

Filologia - specjalność język włoski i angielski studia - kierunek studiów

Uczenie się języków obcych nie sprawiało Ci nigdy większego kłopotu? Nie masz jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie swojej przyszłej pracy zawodowej? W takim razie powinieneś zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi studiów na kierunku Filologia, specjalność języki stosowane język włoski i angielski, ponieważ zdobyte wykształcenia otworzy przed Tobą wiele dróg zawodowych! Jako student tego kierunku będziesz zgłębiał największe dzieła literackie z wybranych obszarów językowych, jak również zapoznasz się z kulturą tych państw. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności związane z przekładem tekstu, uzyskasz wiedzę dotyczącą metod interpretacji tekstów oraz metodologii badań. 

Czytaj więcej: Filologia - specjalność język włoski i angielski studia - kierunek studiów

Filologia – lingwistyka stosowana studia - kierunek studiów

Filologia, a lingwistyka? Jaka jest zasadnicza różnica między tymi dwoma kierunkami?…

Filologia – lingwistyka stosowana studia - kierunek studiów

Filologia, a lingwistyka? Jaka jest zasadnicza różnica między tymi dwoma kierunkami? Krótko mówiąc – jak zostało zaznaczone w nazwie kierunku, lingwistyka jest jak najbardziej praktyczną nauką o języku, jego zastosowaniach na przeróżnych polach. Porównując lingwistykę i filologię można stwierdzić, że lingwistyka jest nauką języka, a filologia nauką o języku. Powinno być więc już jasne dla Ciebie, że jeśli nie znasz przynajmniej w stopniu średniozaawansowanym danego języka, nie możesz uczyć się jego praktycznego zastosowania, więc aby kandydować na te studia, musisz władać danym językiem, gdyż mają one na celu pogłębienie Twoich kompetencji językowych w odniesieniu do obecnie wykonywanej pracy, bądź przyszłej pracy.

Czytaj więcej: Filologia – lingwistyka stosowana studia - kierunek studiów

Filologia – specjalność filologia romańska studia - kierunek studiów

W planie studiów znalazły się zarówno bloki kształcenia związane z tłumaczeniem,…

Filologia – specjalność filologia romańska studia - kierunek studiów

W planie studiów znalazły się zarówno bloki kształcenia związane z tłumaczeniem, jak również moduły skupiające się na rozwijaniu kompetencji pedagogicznych, tak byś po ukończeniu studiów nie miał trudności z podjęciem pracy. Oczywiście w trakcie trwania studiów magisterskich w dalszym ciągu będziesz pogłębiał swoją wiedzę i szkolił praktyczne umiejętności posługiwania się językiem francuskim oraz drugim wybranym językiem romańskim. Natomiast oprócz tych zajęć, czekają na Ciebie przedmioty związane z psychologią, dydaktyką oraz pedagogiką, dzięki czemu wyzwania z jakimi muszą zmierzyć przyszli nauczyciele, nie będę sprawiać Ci większych trudności.

Czytaj więcej: Filologia – specjalność filologia romańska studia - kierunek studiów

Filologia – specjalność język francuski studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Filologia, specjalność język francuski oferują nie tylko…

Filologia – specjalność język francuski studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Filologia, specjalność język francuski oferują nie tylko możliwość biegłego posługiwania się wyżej wspomnianym językiem, ale również dają szansę na poznanie innych języków romańskich tzn. włoskiego lub hiszpańskiego. Oprócz praktycznej nauki, czekają na Ciebie zajęcia poruszające tematykę kultury wybranych obszarów językowych, jak również będziesz zgłębiał francuską literaturę. W ramach programu zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu językoznawstwa. 

Czytaj więcej: Filologia – specjalność język francuski studia - kierunek studiów

Filologia – specjalność język hiszpański studia - kierunek studiów

Chcesz pracować w międzynarodowym środowisku, stykać się codziennie z nowymi kulturami…

Filologia – specjalność język hiszpański studia - kierunek studiów

Chcesz pracować w międzynarodowym środowisku, stykać się codziennie z nowymi kulturami i różnymi językami? A może marzy Ci się praca w mass mediach? Albo zależy Ci na obcowaniu ze światem kulturalnym i chciałbyś promować historię i zwyczaje innych krajów? Studia na kierunku Filologia, specjalność, język hiszpański są wstanie sprostać Twoim oczekiwaniom! Zatem jeśli uczysz się języka hiszpańskiego i nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie swojej przyszłości, zapoznaj się z bliższymi szczegółami zarówno możliwościami edukacyjnymi, jak również z pozostałymi perspektywami zawodowymi!

Czytaj więcej: Filologia – specjalność język hiszpański studia - kierunek studiów

Filologia – specjalność język hiszpański i język portugalski studia - kierunek studiów

Uczysz się języka hiszpańskiego? Nie chcesz ograniczać sobie wyboru drogi zawodowej? Jesteś…

Filologia – specjalność język hiszpański i język portugalski studia - kierunek studiów

Uczysz się języka hiszpańskiego? Nie chcesz ograniczać sobie wyboru drogi zawodowej? Jesteś osobą ciekawą, lubiącą poznawać nowe miejsca i kultury? W takim razie studia na kierunku Filologia, specjalność język hiszpański i język portugalski będą dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Wybierając tę propozycję kształcenia, masz niesamowitą szansę uczenia się jednocześnie dwóch języków, a tym samym poszerzasz swoje listę kompetencji wartą uwagi przyszłych pracodawców!

Czytaj więcej: Filologia – specjalność język hiszpański i język portugalski studia - kierunek studiów

Filologia – specjalność język włoski studia - kierunek studiów

Jakie kompetencje będziesz mógł rozwijać studiując ten kierunek? Praktyczna nauka…

Filologia – specjalność język włoski studia - kierunek studiów

Jakie kompetencje będziesz mógł rozwijać studiując ten kierunek? Praktyczna nauka języka włoskiego – przede wszystkim na ten element kładzie nacisk opracowany program studiów. Oprócz tego będziesz miał szansę na naukę drugiego języka obcego. Uczęszczając na zajęcia zostaniesz wprowadzony w historię włoskiej literatury, poznasz tradycje i zwyczaje panujące w tej kulturze, jak również zagadnienia z obszaru językoznawstwa nie będą dla Ciebie obce. Co jeszcze? Jako student będziesz rozwijał umiejętności dotyczące przekładu tekstów. W ramach programu można zrealizować dodatkowe przedmioty m.in. techniki emisji głosu, prawo cywilne czy prawo handlowe.

Czytaj więcej: Filologia – specjalność język włoski studia - kierunek studiów

Filologia – studia śródziemnomorskie studia - kierunek studiów

Jeśli interesujesz się podróżami, odkrywaniem nowych miejsc, a jednocześnie fascynuje…

Filologia – studia śródziemnomorskie studia - kierunek studiów

Jeśli interesujesz się podróżami, odkrywaniem nowych miejsc, a jednocześnie fascynuje Cię poznawanie historii minionych epok oraz ich wpływ na otaczający Cię świat, być może zaciekawi Cię propozycja studiów na kierunku Filologia – studia śródziemnomorskie. Co należy wiedzieć o tej propozycji? Na pewno to, że jest to interdyscyplinarny kierunek kształcenia i łączy w sobie nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także skupia się na wyposażeniu swoich studentów w praktyczne kompetencje przydatne w branży turystycznej. Jeśli taka droga edukacji odpowiada Twoim zainteresowaniom, koniecznie zapoznaj się z poniższymi szczegółami!

Czytaj więcej: Filologia – studia śródziemnomorskie studia - kierunek studiów

Filologia angielska studia - kierunek studiów

Jak ważne są języki na pewno wie każdy z nas. Jeśli zawsze miałeś łatwość w przyswajaniu…

Filologia angielska studia - kierunek studiów

Jak ważne są języki na pewno wie każdy z nas. Jeśli zawsze miałeś łatwość w przyswajaniu i porozumiewaniu się w języku angielskim, a kultura i literatura oraz językoznawstwo wyspiarskie jest w obrębie Twoich zainteresowań,  studia na kierunku filoglogia angielska są kierunkiem, który spełni Twoje oczekiwania. A co jeśli nie masz podstaw w języku, ale wciąż myślisz, że język angielski to bezsprzecznie opcja dla Ciebie? Nie martw się! Studiując filologię angielską możesz uczyć się języka od wybranego poziomu: podstawowego, bądź zaawansowanego. Student odbędzie również kształcenie w zakresie wiedzy o języku i komunikacji, czyli będzie uczył się analizować język angielski poprzez kąt m.in. fonetyki, składni, semantyki czy pragmatyki oraz historii jego zmian.

Czytaj więcej: Filologia angielska studia - kierunek studiów

Filologia angielska z pedagogiką studia - kierunek studiów

Zastanawiasz się nad podjęciem pracy jako nauczyciel, ale nie chcesz ograniczać swoich…

Filologia angielska z pedagogiką studia - kierunek studiów

Zastanawiasz się nad podjęciem pracy jako nauczyciel, ale nie chcesz ograniczać swoich możliwości rozwoju? Chcesz studiować kierunek, dzięki któremu zdobędziesz przydatne umiejętności? W takim razie, powinieneś poznać bliższe szczegóły propozycji, czyli Filologi angielskiej z pedagogiką. Czemu jest to świetna alternatywa dla Ciebie? Przede wszystkim studia te, przygotowują Cię do roli pedagoga, ale również zdobywasz przydatną umiejętność jaką jest biegła znajomość języków obcych, którą możesz wykorzystać w wielu obszarach zawodowych. Jeśli jesteś nimi zainteresowany, przeczytaj koniecznie poniższy opis!

Czytaj więcej: Filologia angielska z pedagogiką studia - kierunek studiów

Filologia angielsko-rosyjska studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś ciekawy świata, pasjonujesz się poznawaniem kultury i języka innych krajów…

Filologia angielsko-rosyjska studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś ciekawy świata, pasjonujesz się poznawaniem kultury i języka innych krajów to studia na kierunku Filologia angielsko-rosyjska może okazać się dla Ciebie idealne. Dlaczego warto przyjrzeć się bliżej tej propozycji? Po pierwsze zdobędziesz umiejętność posługiwania się dwoma językami obcymi, które są niezwykle popularne na świecie. Po drugie perspektywy zawodowe, jakie posiadają absolwenci tego kierunku mogą przyprawić o zawrót głowy nie jedną osobę. Zatem nie marnuj ani chwili dłużej i przeczytaj poniższy opis!

Czytaj więcej: Filologia angielsko-rosyjska studia - kierunek studiów

Filologia bałkańska studia - kierunek studiów

Nie zdecydowałeś się jeszcze na konkretne studia? Nic straconego, ponieważ mamy dla Ciebie…

Filologia bałkańska studia - kierunek studiów

Nie zdecydowałeś się jeszcze na konkretne studia? Nic straconego, ponieważ mamy dla Ciebie niesamowitą propozycję, a jest nią kierunek Filologia bałkańska. Czemu powinieneś wziąć pod uwagę tę możliwość kształcenia? Przede wszystkim zdobędziesz umiejętność posługiwania się dwoma językami, które nie należą do grupy popularnych języków. Oprócz tego kraje bałkańskie są niezwykle zróżnicowanie pod względem kulturowym i posiadają bogatą historię. Jeśli jesteś otwarty na nowe doświadczenia i chciałbyś połączyć studiowanie z nauką języków obcych, to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie!

Czytaj więcej: Filologia bałkańska studia - kierunek studiów

Filologia bałtycka studia - kierunek studiów

Jeśli to właśnie kraje bałtyckie, Litwa, Łotwa i Estonia, i ich historia wzbudzają Twoje…

Filologia bałtycka studia - kierunek studiów

Jeśli to właśnie kraje bałtyckie, Litwa, Łotwa i Estonia, i ich historia wzbudzają Twoje zainteresowanie – wiedz, że powinieneś studiować bałtystykę, czyli filologię bałtyckąJęzyki, które będziesz przyswajać podczas studiów na kierunku filologia bałtycka to język litewski oraz język łotewski. Program tych studiów obejmuje również gramatykę opisową i historyczną obu języków oraz historię ogólną krajów nadbałtyckich. Na zajęciach będzie omówiona szczegółowo historia literatury litewskiej oraz źródła tradycji łotewskiej. Brzmi interesująco, prawda? A to jeszcze nie koniec – na trzecim roku odbywają się również zajęcia z translatoryki litewskiej. 

Czytaj więcej: Filologia bałtycka studia - kierunek studiów

Filologia białoruska studia - kierunek studiów

Jeśli Twoją domeną są nauki humanistycze oraz językowe i jesteś żywo zainteresowany…

Filologia białoruska studia - kierunek studiów

Jeśli Twoją domeną są nauki humanistycze oraz językowe i jesteś żywo zainteresowany kulturą krajów za naszą wschodnią granicą może spodobać Ci się kierunek filologia białoruska. Czego dowiesz się studiując filologię białoruską? Na pewno będziesz wiedział jak fukncjonuje Białoruś we współczesnym świecie: jej kultura i tradycje nie będą Ci obce. Ponad to będziesz potrafił posługiwać się językiem białoruskim na poziomie C1 oraz językiem rosyjskim na poziomie B2. Jako absolwent będziesz więc wyposażony w szczegółową wiedzę na temat tego regionu, oraz będziesz przygotowany do pracy w instytucjach oraz stowarzyszeniach, które zajmują się problematyką białoruską lub tą mniejszością narodową w Polsce.

Czytaj więcej: Filologia białoruska studia - kierunek studiów

Filologia bułgarska studia - kierunek studiów

Bułgaria większości ludzi kojarzy się najczęściej z ciepłymi wakacjami, ale Tobie nie…

Filologia bułgarska studia - kierunek studiów

Bułgaria większości ludzi kojarzy się najczęściej z ciepłymi wakacjami, ale Tobie nie tylko? Czy fascynuje Cię historia tego regionu i język? Jeśli tak, to kierunek filologia bułgarska czeka właśnie na Ciebie. Jest to kierunek funkcjonujący najczęściej jako specjalność filologii słowiańskiej. Jeśli nie znasz podstaw języka bułgarskiego nie masz się o co martwić – możesz zacząć uczyć się go na studiach. Jako, że są to studia o charakterze humanistycznym, kierowane do osób zainteresowanych językami, literaturą oraz kulturą Słowian zachodnich i południowych, opanujesz wiedzę z zakresu literatury, historii, językoznawstwa oraz kultury bułgarskiej.

Czytaj więcej: Filologia bułgarska studia - kierunek studiów

Filologia chorwacka studia - kierunek studiów

Czy marzyły Ci się kiedyś piękne krajobrazy Chorwacji? Góry, ukryte plaże, lazurowo…

Filologia chorwacka studia - kierunek studiów

Czy marzyły Ci się kiedyś piękne krajobrazy Chorwacji? Góry, ukryte plaże, lazurowo czytse morze? Tak? A może jej kultura oddziałuje na Ciebie tak silnie, chciałbyś z nią związać swoją przyszłość? Studia na kierunku filologia chorwacka powinny być odpowiednie dla Ciebie! Podczas studiów dowiesz się, że Chorwacja to nie tylko cieszące oko widoki, ale kraj o bogatej kulturze i dziejach politycznych – również w kontekście caego regionu Bałkanów. Główny nacisk jest położony na praktyczną naukę języka chorwackiego od podstaw (660 godzin dydaktycznych, w tym zajęcia z zakresu gramatyki oraz translatoryki) przy pomocy native speakerów oraz na historię danego regionu, jego literaturę i kulturę.

Czytaj więcej: Filologia chorwacka studia - kierunek studiów

Filologia czeska studia - kierunek studiów

Nie zdecydowałeś się jeszcze na żaden konkretny kierunek, ale najbliższe lata chciałbyś…

Filologia czeska studia - kierunek studiów

Nie zdecydowałeś się jeszcze na żaden konkretny kierunek, ale najbliższe lata chciałbyś poświęcić na naukę języków obcych? W takim razie, być może zainteresuje Cię propozycja studiów filologicznych, w trakcie których nauczysz się płynnie posługiwać językiem czeskim. Czemu powinieneś rozważyć ten wybór? Przede wszystkim dlatego, że na rynku pracy istnieje zapotrzebowanie na wykształconych absolwentów, którzy posiadają szerokie umiejętności z grupy niszowych języków. Zatem koniecznie przeczytaj poniższy opis, a być może okaże się, że znalazłeś to czego szukałeś!

Czytaj więcej: Filologia czeska studia - kierunek studiów

Filologia dalekowschodnia studia - kierunek studiów

Nie da się ukryć, że znajomość egzotycznych języków jest niezwykle cenioną umiejętnością…

Filologia dalekowschodnia studia - kierunek studiów

Nie da się ukryć, że znajomość egzotycznych języków jest niezwykle cenioną umiejętnością na rynku pracy. Szczególnie jeśli chodzi o język chiński. Posługiwanie się biegle, w mowie i piśmie, takimi językami otwiera przed Tobą wiele dróg rozwoju zawodowego. Jeśli lubisz wyzwania, jesteś otwarty na nowe doświadczenia, a przede wszystkim chcesz w trakcie studiów otrzymać kompetencje przydatne w przyszłej pracy zawodowej to zdecydowanie wybierz kierunek Filologia dalekowschodnia!

Czytaj więcej: Filologia dalekowschodnia studia - kierunek studiów

Filologia fińska studia - kierunek studiów

Istnieje parę teorii dotyczących tego, czy rzeczywiście Finlandia znajduje się w obrębie…

Filologia fińska studia - kierunek studiów

Istnieje parę teorii dotyczących tego, czy rzeczywiście Finlandia znajduje się w obrębie krajów skandynawskich, czy można zaliczyć ją do tego grona. Niewątpliwie jest ona krajem północnym, jednak jeśli chodzi o język to znajdziemy dużo powiązań z Węgrami, ponieważ oba należą do grupy języków ugrofińskich. Jeśli interesują Cię te podobieństwa i różnice, jeśli chcesz zgłębić tajniki języka fińskiego i znaleźć odpowiedź na sporne pytanie przynależności Finlandii do Skandynawii, studia na kierunku Filologia fińska powinny spełnić Twoje oczekiwania oraz wyjść naprzeciw Twoim potrzebom.

Czytaj więcej: Filologia fińska studia - kierunek studiów

Filologia francuska studia - kierunek studiów

Język francuski jest językiem oficjalnym dla wielu międzynarodowych instytucji. Używany…

Filologia francuska studia - kierunek studiów

Język francuski jest językiem oficjalnym dla wielu międzynarodowych instytucji. Używany jest w 22 krajach na świecie i posługuje się nim prawie 200 milionów ludzi. Jeśli interesujesz się kulturą i językiem francuskim, chcesz poszerzyć swoje kompetencje o następne przydatne umiejętności to koniecznie zapoznaj się z poniższym opisem studiów na kierunku Filologia francuska!

Czytaj więcej: Filologia francuska studia - kierunek studiów

Filologia francuska z drugim językiem romańskim studia - kierunek studiów

Kto z nas nie marzył o odwiedzeniu jednego z najsłynniejszych miast na świecie jakim jest…

Filologia francuska z drugim językiem romańskim studia - kierunek studiów

Kto z nas nie marzył o odwiedzeniu jednego z najsłynniejszych miast na świecie jakim jest Paryż? Jeśli jestem pasjonatem kultury i języka francuskiego to może zainteresuje Cię propozycja studiów na kierunku filologia francuska, tym bardziej, że będziesz miał szansę poznać drugi język romański. Jeśli jesteś otwarty na poznawanie nowych rzeczy to ta propozycja jest idealna dla Ciebie!

Czytaj więcej: Filologia francuska z drugim językiem romańskim studia - kierunek studiów

Filologia germańska studia - kierunek studiów

Jak ważna jest znajomość języka naszych najbliższych zachodnich sąsiadów, choćby…

Filologia germańska studia - kierunek studiów

Jak ważna jest znajomość języka naszych najbliższych zachodnich sąsiadów, choćby w ujęciu biznesu i handlu międzynarodowego, nie trzeba nikomu mówić. Wiele dzieł literatury, naukowych, historycznych powstało dzięki autorom z Niemiec i aby przeczytać je bez pośrednictwa tłumaczy, najlepszym sposobem jest nauczenie się języka niemieckiego. Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z językiem i kulturą Niemiec – studia na kierunku filologia germańska stoją przed Tobą otworem! Nawet jeśli wcześniej nie uczyłeś się tego języka, ponieważ możesz zacząć od podstaw. Jako student germanistyki będziesz uczył się nie tylko fonetyki, gramatyki praktycznej, opisowej, historycznej oraz kontrastywnej, czytania, pisania oraz rozumienia tekstów w języku niemieckim, ale i języka specjalistycznego – języka biznesu oraz gry słów.

Czytaj więcej: Filologia germańska studia - kierunek studiów

Filologia germańska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Filologia daje Ci możliwości zapoznania się z dorobkiem kulturalnym danego kraju, oznacza…

Filologia germańska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Filologia daje Ci możliwości zapoznania się z dorobkiem kulturalnym danego kraju, oznacza to więc, że będziesz uczęszczał na zajęcia poświęcone literaturze krajów niemieckojęzycznych i angielskojęzycznych, poznasz ich historię i dzieje narodów oraz kulturę i sztukę. Szczególny nacisk będzie, oczywiście, położony na praktyczną nauką obu języków. Absolwent będzie posiadał kompetencje językowe na poziomie C1, a także podstawowe umiejętności przekładowe oraz glottodydaktyczne. Nie będzie Ci obca analiza tekstów w odniesieniu do faktów i epok historycznych, ponieważ będziesz uczęszczać na zajęcia z analizy tekstów literackich. Jedną z możliwości na studiach będzie także zapisanie się na kurs pedagogiczny, który umożliwi absolwentowi pracę w szkolnictwie.

Czytaj więcej: Filologia germańska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Filologia germańska z filologią romańską studia - kierunek studiów

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna i rozwojowa jest nauka języków obcych, ile…

Filologia germańska z filologią romańską studia - kierunek studiów

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna i rozwojowa jest nauka języków obcych, ile przynosi korzyści umiejętność rozmowy z obcokrajowcami w ich ojczystych językach oraz jak wpływa na relacje z nimi znajomość kultury ich kraju. Język niemiecki na studiach filologicznych pozwoli Ci uzyskać szczegółową wiedzę o krajach germańskiego obszaru językowego, ponieważ nie są to jedynie Niemcy. To również Liechtenstein, Austria, Luksemburg, Szwajcaria czy Belgia. Jest on także językiem oficjalnym i roboczym Unii Europejskiej. Przyda się też w Namibii, Trydencie, Alzacji, Mozeli, Watykanie oraz w gminie Krahule na Słowacji, gdzie jest językiem urzędowym.

Czytaj więcej: Filologia germańska z filologią romańską studia - kierunek studiów

Filologia germańska z filologią rosyjską studia - kierunek studiów

Kierunek studiów Filologia germańska z filologią rosyjską daje unikatową…

Filologia germańska z filologią rosyjską studia - kierunek studiów

Kierunek studiów Filologia germańska z filologią rosyjską daje unikatową możliwość zgłębienia właściwości kulturalnych obu państw, odnalezienia podobieństw i różnic w trendach w sztuce i literaturze na przestrzeni wieków oraz zestawienia ze sobą wpływów kultury zachodniej z kulturą wschodnią. Są to państwa, które mogą pochwalić się imponującą historią dziejów, jeśli więc jesteś zainteresowany konfrontacją dorobku kulturalnego tych dwóch państw studia na tym kierunku powinny odpowiadać Twoim oczekiwaniom.

Czytaj więcej: Filologia germańska z filologią rosyjską studia - kierunek studiów

Filologia germańska z językiem angielskim studia - kierunek studiów

Nauka języków obcych jest Ci bliska, ale uważasz, że będziesz miał trudności…

Filologia germańska z językiem angielskim studia - kierunek studiów

Nauka języków obcych jest Ci bliska, ale uważasz, że będziesz miał trudności ze znalezieniem zatrudnienia po ukończeniu studiów? A może masz wątpliwości, czy będziesz mógł dalej się rozwijać? Jeśli tak jest, zdecydowanie powinieneś przeczytać o perspektywach zawodowych i edukacyjnych, jakie posiadają studenci kierunku Filologia germańska z językiem angielskim. Bo nie da się ukryć, że biegła znajomość języków obcych otwiera wiele możliwości dróg rozwoju!

Czytaj więcej: Filologia germańska z językiem angielskim studia - kierunek studiów

Filologia germańska z językiem niemieckim od poziomu A1 studia - kierunek studiów

Od zawsze marzyłeś, żeby posługiwać się płynnie językiem niemieckim, jednak nigdy…

Filologia germańska z językiem niemieckim od poziomu A1 studia - kierunek studiów

Od zawsze marzyłeś, żeby posługiwać się płynnie językiem niemieckim, jednak nigdy nie miałeś okazji podjąć nauki? To mamy dla Ciebie ciekawą propozycję, a są nią studia na kierunku Filologia germańska z językiem niemieckim od poziomu A1. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem drogi kształcenia, koniecznie zapoznaj się z bliższymi szczegółami tej propozycji!

Czytaj więcej: Filologia germańska z językiem niemieckim od poziomu A1 studia - kierunek studiów

Filologia hiszpańska studia - kierunek studiów

Czy pałasz żywym zainteresowaniem do języka hiszpańskiego? Pociąga Cię latynoska mentalność,…

Filologia hiszpańska studia - kierunek studiów

Czy pałasz żywym zainteresowaniem do języka hiszpańskiego? Pociąga Cię latynoska mentalność, ciepły klimat i tamtejszy styl życia? Jeśli te zainteresowania są poparte fascynacją na punkcie dorobku kulturalnego: literatury, sztuki Hiszpanii, jej bogatej historii w Europie oraz historii kolonizacji od czasów kolumbijskich, kierunek studiów Filologia hiszpańska może być najodpowiedniejszym dla Ciebie.

Czytaj więcej: Filologia hiszpańska studia - kierunek studiów

Filologia iberyjska studia - kierunek studiów

Czy pałasz żywym zainteresowaniem dla języka hiszpańskiego bądź portugalskiego? A może…

Filologia iberyjska studia - kierunek studiów

Czy pałasz żywym zainteresowaniem dla języka hiszpańskiego bądź portugalskiego? A może nawet do obu? Jeśli te zainteresowania są poparte fascynacją na punkcie kultury krajów iberyjskich, ich bogatej historii w Europie oraz historii kolonizacji od czasów kolumbijskich studia na kierunku filologia iberyjska (bądź inaczej zwane iberystyką) są właśnie dla Ciebie. Jako student musisz wybrać język wiodący – może to być hiszpański lub portugalski. Po ukończeniu studiów jeden z języków będziesz znał na poziomie C2, a drugi w stopniu komunikatywnym.

Czytaj więcej: Filologia iberyjska studia - kierunek studiów

Filologia indyjska i kultura Indii studia - kierunek studiów

Wszystko to, co kojarzy się ludziom z krajem położonym nad Gangesem jest w dużej mierze…

Filologia indyjska i kultura Indii studia - kierunek studiów

Wszystko to, co kojarzy się ludziom z krajem położonym nad Gangesem jest w dużej mierze kolorowe i radosne. Jednym z obrazów powstających w wyobraźni jest tańcząca w rytm charakterystycznej muzyki gromada ludzi ubranych w tradycyjne indyjskie stroje z filmów Bollywood-u, szczyty Himalajów czy monumentalna budowla Taj Mahal. Indie to również zapachy i smaki orientalnej kuchni. Bogactwo kulturowe jest niezaprzeczalnie, nie tylko ze względu na ich położenie w Azji, czyli w obszarze dla Europejczyków egzotycznym i innym, ale również pod kątem historii, która kształtowała się pod kierownictwem dominującej tam religii – hinduizmu oraz kolonistów brytyjskich.

Czytaj więcej: Filologia indyjska i kultura Indii studia - kierunek studiów

Filologia klasyczna studia - kierunek studiów

To, że studia na kierunku filologia klasyczna oprócz poszerzania umiejętności…

Filologia klasyczna studia - kierunek studiów

To, że studia na kierunku filologia klasyczna oprócz poszerzania umiejętności językowych z zakresu języków klasycznych poszerzają zdolności intelektualne nie powinno być dla nikogo niczym zadziwiającym. Jeśli więc zawsze pasjonowało Cię zagłębianie się w literaturę staro-śródziemnomorską, a dodatkowo wykazywałeś poprzednio zainteresowanie językiem łacińskim oraz kulturą antyczną ten kierunek jest stworzony dla Ciebie. Oczywiście, nie musisz mieć przeszłości z językiem antycznym, ale byłby to niewątpliwie duży atut oraz spore ułatwienie. Studia wymagają dosyć dużej ilości skupienia i zorganizowania, ponieważ sama nauka greki i łaciny jest wyzwaniem, ponieważ są to języki pochodzące z grupy zupełnie odmiennej od naszej.

Czytaj więcej: Filologia klasyczna studia - kierunek studiów

Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie studia - kierunek studiów

Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie to możliwość nauki języka greckiego…

Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie studia - kierunek studiów

Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie to możliwość nauki języka greckiego i łacińskiego. To okazja poznania starożytnej literatury i kultury. To również szansa zrozumienia wpływu dawnych czasów na dzisiejszą rzeczywistość. Jeśli interesuje Cię ta tematyka i chciałbyś pogłębić swoją wiedzę w tym obszarze, to nic prostszego! Wystarczy, że wybierzesz studia na kierunku Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie. Zatem zapoznaj się z poniższym opisem!

Czytaj więcej: Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie studia - kierunek studiów

Filologia koreańska studia - kierunek studiów

Korea - kraj na Dalekim Wschodzie, uwikłany w podział narodowy i geograficzny. Historycznie,…

Filologia koreańska studia - kierunek studiów

Korea - kraj na Dalekim Wschodzie, uwikłany w podział narodowy i geograficzny. Historycznie, politycznie i społecznie rozdzielony. Kraj wielu perspektyw dla ludzi przedsiębiorczych i ambitnych. Kraj, który z kulturą europejską, w której zostaliśmy wychowani, ma niewiele wspólnego, wciąż jest on jednak silnym magnesem dla wielu Polaków, których fascynuje tamtejszy rynek pracy oraz kultura i realia. Jeśli należych do ich grona i chciałbyś zgłębić wiedzę o tym, dlaczego Korea jest tak wyjątkowa, powinieneś poważnie zastanowić się nad studiami na kierunku Filologia koreańska. Jeżeli w Twojej perspektywie nie figuruje wyjazd za granicę do pracy, musisz wiedzieć, że również w Polsce znajdziesz bardzo dobrze płatną posadę, ponieważ język koreański jest językiem unikatowym w skali Polski.

Czytaj więcej: Filologia koreańska studia - kierunek studiów

Filologia łotewska studia - kierunek studiów

Na studiach filologicznych nie studenci uczą się nie tylko języka obcego. Wyznacznikiem…

Filologia łotewska studia - kierunek studiów

Na studiach filologicznych nie studenci uczą się nie tylko języka obcego. Wyznacznikiem tych kierunków jest gruntowne przygotowanie studenta do roli eksperta kulturalnego, jeśli chodzi o dany kraj. Zatem, jako student kierunku Filologia łotewska, będziesz uczęszczał na zajęcia, na których będzie poruszana tematyka historii Łotwy, jej dorobku kulturalnego – sztuki, ale przede wszystkim literatury. Wiedza, którą posiądziesz na tych zajęciach pozwoli Ci zrozumieć kulturę tego małego kraju, a zajęcia z bloku językowego – takie jak gramatyka opisowa, gramatyka kontrastywna, pragmatyka czy fonetyka i fonologia – pomogą Ci opanować język łotewski do poziomu zaawansowanego.

Czytaj więcej: Filologia łotewska studia - kierunek studiów

Filologia niderlandzka studia - kierunek studiów

Studia na Filologii niderlandzkiej mają przede wszystkim charakter kulturoznawczy,…

Filologia niderlandzka studia - kierunek studiów

Studia na Filologii niderlandzkiej mają przede wszystkim charakter kulturoznawczy, jednak posiadają obszerny moduł przedmiotów językowych. Jako student, niderlandzkiego będziesz uczył się od podstaw, a będzies się to odbywało na zajęciach takich jak praktyczna znajomość języka, gramatyka opisowa, tumaczenia, pragmatyka, fonetyka i fonologia. Program tych studiów obejmuje również przekazywanie studentom podstawowej wiedzy o kulturze obszarów niderlandzkojęzycznych zarówno tej kiedyś, jak i dziś. Holandia ma długą historię, jako kraj kolonizatorski w przeszłości, na pewno więc można spodziewać się zagadnienień związanych stricte z historią, ale i historią sztuki, wpływów holenderskich na obszary kolonizowane oraz literaturą holenderską i kolonialną.

Czytaj więcej: Filologia niderlandzka studia - kierunek studiów

Filologia nowogrecka studia - kierunek studiów

Jeśli na zajęciach w szkole zamieniałeś się w słuch podczas wykładów o historii,…

Filologia nowogrecka studia - kierunek studiów

Jeśli na zajęciach w szkole zamieniałeś się w słuch podczas wykładów o historii, kulturze starożytnej Grecji i jeśli stwierdziłeś, że zainteresowanie Helladą odnosi się też do czasów współczesnych – studia na kierunku filologia nowogrecka (hellenistyka) powinny odpowiadać Twoim wymaganiom oraz wyposażyć Cię w szeroką i bogatą wiedzę na temat tego regionu Europy. Główną osią kierunku jest nauka języka starogreckiego i nowogreckiego na poziomie co najmniej B2 (kini dimotiki) – w rezultacie będziesz świadomy tego, jak na przestrzeni wieków zmieniał się ten najstarszy żywy język Europy.

Czytaj więcej: Filologia nowogrecka studia - kierunek studiów

Filologia polska studia - kierunek studiów

Zawsze lepiej jest wiedzieć o sobie więcej, niż wiedzą inni, a jak Polska długa i szeroka…

Filologia polska studia - kierunek studiów

Zawsze lepiej jest wiedzieć o sobie więcej, niż wiedzą inni, a jak Polska długa i szeroka – Tobie nigdy nie było dość rodzimej literatury. A może obiektem Twojego zainteresowania jest język polski i jego rozwój na przestrzeni naszej historii? Jeśli tak, powinieneś zastanowić się nad studiami na kierunku filologia polska (polonistyka). Oprócz języka polskiejgo, absolwent powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 oraz umieć posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa. Jednym z podstawowych przedmiotów będzie również język łaciński z elementami kultury antycznej oraz wiedza o kulturze europejskiej.

Czytaj więcej: Filologia polska studia - kierunek studiów

Filologia polska jako obca studia - kierunek studiów

Znasz kogoś kto chciałby nauczyć się języka polskiego od podstaw? Może to Twój…

Filologia polska jako obca studia - kierunek studiów

Znasz kogoś kto chciałby nauczyć się języka polskiego od podstaw? Może to Twój krewny? Być może znajomy, który chce wiązać swoją przyszłość z Polską? A może narzeczony, bądź narzeczona chce umieć posługiwać się Twoim rodzimym językiem oraz poznać naszą kulturę, przejawia zainteresowanie literaturą oraz historią Polski? Jeśli tak, to trafiłeś idealnie, ponieważ studia na kierunku Filologia polska jako obca dadzą Ci wszystko to, czego potrzebujesz.

Czytaj więcej: Filologia polska jako obca studia - kierunek studiów

Filologia portugalska studia - kierunek studiów

Są to studia typowo filologiczne, co znaczy, że oprócz łatwości w przyswajaniu…

Filologia portugalska studia - kierunek studiów

Są to studia typowo filologiczne, co znaczy, że oprócz łatwości w przyswajaniu języka obcego, powinieneś posługiwać się dodatkowym językiem obcym oraz lubić zagłębianie się w literaturze czy historii i mieć otwarty umysł na poznawanie odmiennej kultury. Osią wokół, której będzie zbudowany program studiów i plan zajęć będzie, oczywiście, nauka języka. Będziesz uczęszczać na zajęcia z praktycznej nauki języka portugalskiego, gramatyki opisowej, pragmatyki, fonetyki i fonologii, wstępu do językoznawstwa jako takiego. W zakresie tym odbędziesz też zajęcia z translatoryki i jej podstaw.

Czytaj więcej: Filologia portugalska studia - kierunek studiów

Filologia romańska studia - kierunek studiów

Kogo z nas choć raz w życiu nie oczarowały sentymentalne filmy z muzyką francuską, język…

Filologia romańska studia - kierunek studiów

Kogo z nas choć raz w życiu nie oczarowały sentymentalne filmy z muzyką francuską, język miłości i widok wieży Eiffla? Jeśli Ty wciąż pozostajesz pod tym wyjątkowym urokiem Francji i chciałbyś odbyć podróż w jej historyczną, literacką i kulturową przeszłość oraz odznaczasz się łatwością w przyswajaniu języków, studia na kierunku filologia romańska (romanistyka) są stworzone dla Ciebie! Musisz wiedzieć, że języka możesz nauczyć się na studiach od podstaw, a szczególny nacisk jest położony na literaturę romańskiego obszaru językowego. Romanistyka jednak głównie koncentruje się na języku francuskim, mimo że pozostałe języki z grupy romańskiej to m.in. włoski, hiszpański, rumuński, ponieważ powstały na bazie łaciny, której podstaw student romanistyki również będzie się uczył.

Czytaj więcej: Filologia romańska studia - kierunek studiów

Filologia romańska od podstaw studia - kierunek studiów

Fascynuje Cię kultura francuska? Chciałbyś czytać najsłynniejsze dzieła lub oglądać…

Filologia romańska od podstaw studia - kierunek studiów

Fascynuje Cię kultura francuska? Chciałbyś czytać najsłynniejsze dzieła lub oglądać filmy w oryginale? Jeśli tak, powinieneś wziąć pod uwagę studia filologiczne przy wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Nie znasz języka francuskiego? Nic nie szkodzi, ponieważ ta propozycja została stworzona z myślą o ludziach, którzy pragną nauczyć się posługiwać tym językiem, natomiast nigdy nie mieli takiej możliwości. Zatem zapoznaj się z krótką charakterystyką studiów na kierunku Filologia romańska od podstaw!

Czytaj więcej: Filologia romańska od podstaw studia - kierunek studiów

Filologia romańska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Jako student będziesz uczęszczać na zajęcia z praktycznej nauki języków, wprowadzenia…

Filologia romańska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Jako student będziesz uczęszczać na zajęcia z praktycznej nauki języków, wprowadzenia do strategii tłumaczeniowych, wiedzy o instytucjach europejskich i międzynarodowych, wprowadzernia do tłumaczenia symultanicznego czy tłumaczenia konsekutywnego. Zapoznasz się również z historią obszarów romańskojęzycznych i angielskojęzycznych. Historia ta będzie obejmowała sztukę, dzieje człowieka oraz literaturę. Są to studia filologiczne, co znaczy, że absolwent takiego kierunku będzie posiadał szeroką wiedzę nie tylko językoznawczą, ale i kulturową, co w zawodzie tłumacza będzie nieocenioną zaletą.

Czytaj więcej: Filologia romańska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Filologia romańska z filologią germańską studia - kierunek studiów

Jako student kierunku będziesz uczęszczać na zajęcia, które przedstawią Ci złożoność…

Filologia romańska z filologią germańską studia - kierunek studiów

Jako student kierunku będziesz uczęszczać na zajęcia, które przedstawią Ci złożoność kultur obszarów niemieckojęzycznych i francuskojęzycznych. Nacisk będzie położony głównie na naukę i szlifowanie języków, a będziesz to robić na zajęciach z językoznawstwa, gramatyki opisowej czy pragmatyki. Poznasz historię dziejową oraz sztuki i literatury, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć obywateli tych krajów i z pewnością będzie pomocą w zawodzie tłumacza.

Czytaj więcej: Filologia romańska z filologią germańską studia - kierunek studiów

Filologia rosyjska studia - kierunek studiów

Historia kontaktów polsko-rosyjskich jest porównywalnie tak długa, jak długo…

Filologia rosyjska studia - kierunek studiów

Historia kontaktów polsko-rosyjskich jest porównywalnie tak długa, jak długo istanieje nasze państwo. Oba narody wywodzą się z jednej gałęzi językowo-kulturowej, z gałęzi słowiańskiej. Niejednokrotnie na przestrzeni wieków zakładano rodziny mieszane, polsko-rosyjskie, w późniejszych latach często siłą rozdzielane. Jeśli więc jesteś osobą żywo zainteresowaną, z różnych powodów, kulturą wielkiego państwa na wschodzie, literaturą, językiem oraz bogatą historią Rosji, studia na kierunku filologia rosyjska będą odpowiednie dla Ciebie. Co więcej – uprzednia znajomość języka rosyjskiego nie jest wymagana, możesz się go nauczyć od podstaw. 

Czytaj więcej: Filologia rosyjska studia - kierunek studiów

Filologia rosyjska z dodatkowym językiem angielskim studia - kierunek studiów

Zanim przeczytasz dokładną charakterystykę studiów na kierunku Filologia rosyjska…

Filologia rosyjska z dodatkowym językiem angielskim studia - kierunek studiów

Zanim przeczytasz dokładną charakterystykę studiów na kierunku Filologia rosyjska z dodatkowym językiem angielskim, powinieneś poznać kilka liczb. 1,5 mld – tyle ludzi na świecie uczy się języka angielskiego. Dla ponad 250 mln osób język rosyjski jest językiem ojczystym, a w prawie 20 krajach jest on powszechnie używany, zatem komunikacja z innymi ludźmi nie będzie sprawiać Ci problemu. Te liczby robią wrażenie, zatem chyba nie trzeba Cię dalej przekonywać, że wybór tych studiów jest świetną okazją na poszerzenie swoich horyzontów i zdobycie przydatnych umiejętności!

Czytaj więcej: Filologia rosyjska z dodatkowym językiem angielskim studia - kierunek studiów

Filologia rosyjska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Program studiów jest skonstruowany wokół zajęć z bloku językowego, więc…

Filologia rosyjska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Program studiów jest skonstruowany wokół zajęć z bloku językowego, więc jako student będziesz uczęszczał na zajęcia z takich przedmiotów jak między innymi językoznawstwo, pragmatyka, gramatyka opisowa, praktyczna nauka języka, fonetyka i fonologia, historia języka, co dostarczy Ci szerokiej wiedzy teoretycznej jak i praktycznej o języku rosyjskim i angielskim. Studia filologiczne to jednak nie tylko język. Jest to kierunek, który daje Ci możliwość zagłębienia się w kulturę kraju i lepszego zrozumienia jego mieszkńców. Będziesz uczęszczał na zajęcia, które przybliżą Ci historię Rosji – a jest ona długa i bogata – historię krajów anglojęzycznych, ich literaturę oraz sztukę i kulturę.

Czytaj więcej: Filologia rosyjska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Filologia rosyjska z lingwistyką stosowaną studia - kierunek studiów

Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka rosyjskiego, gramatyki…

Filologia rosyjska z lingwistyką stosowaną studia - kierunek studiów

Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka rosyjskiego, gramatyki opisowej, analizay tekstów, gramatyki języka rosyjskiego, podstaw traslatoryki, tłumaczenia pisemnego tekstów użytkowych, lingwistycznych podstaw przekładów ale też warsztatów tłumaczeniowych ustnych. Program studiów nie będzie jednak pozbawiony całkowicie części filologicznej natomiast nie powinna być tak obszerna jak na klasycznych studiach tego typu, ponieważ tym właśnie różni się lingwistyka stosowana od filologii.

Czytaj więcej: Filologia rosyjska z lingwistyką stosowaną studia - kierunek studiów

Filologia serbska i chorwacka studia - kierunek studiów

Znajomość języków obcych to cenna umiejętność w dzisiejszych czasach, tym bardziej…

Filologia serbska i chorwacka studia - kierunek studiów

Znajomość języków obcych to cenna umiejętność w dzisiejszych czasach, tym bardziej jeśli tyczy się ona tych, które nie należą do grupy tych popularnych. A z całą pewnością należy do niej język serbski i chorwacki. Jeśli nigdy nie miałeś trudności z nauką języków obcych i chciałbyś wyróżniać się na rynku pracy, zdecydowanie powinieneś wpisać studia na kierunku Filologia serbska i chorwacka na listę propozycji do rozważenia!

Czytaj więcej: Filologia serbska i chorwacka studia - kierunek studiów

Filologia słowiańska studia - kierunek studiów

Filologia ta nie sprowadza się tylko do nauki jednego wybranego języka, ale do wielu różnych…

Filologia słowiańska studia - kierunek studiów

Filologia ta nie sprowadza się tylko do nauki jednego wybranego języka, ale do wielu różnych słowiańskich. Będziesz musiał wybrać język wiodący oraz dobrać do niego moduły innych języków słowiańskich. W efekcie będziesz umiał porozumieć się w paru dialektach oraz zostanie Ci dostarczona wiedza z zakresu literatury, historii literatury, historii dziejowej, sztuki, kultury, polityki oraz religii. Modułami językowymi, które będziesz mógł wybrać mogą być filologia bułgarska, filologia chorwacka, filologia czeska, filologia słowacka czy filologia serbska. Językami do wyboru mogą być również rosyjski, słoweński bądź macedoński.

Czytaj więcej: Filologia słowiańska studia - kierunek studiów

Filologia ugrofińska studia - kierunek studiów

Jako absolwent kierunku Filologia ugrofińska będziesz wyposażony w umiejętności…

Filologia ugrofińska studia - kierunek studiów

Jako absolwent kierunku Filologia ugrofińska będziesz wyposażony w umiejętności takie jak podstawowa wiedza o teorii, metodyce i praktyce translatologii, wiedza z zakresu historii i literatury węgierskiej bądź fińskiej, ale też wiedza o metodologii badań nad językiem, literaturą i kulturą. Osią, wokół której jest ukształtowany program tych studiów jest nauka języka, ale należy pamiętać, że studia filologiczne dostarczają również wiedzę ogólną, taką jak filozofia, socjologia, historia danego kraju, jego literatura, kultura czy realia współczesne. Dla przyszłych tłumaczy będzie to nieoceniona wiedza, która ułatwi im procesy translatorskie.

Czytaj więcej: Filologia ugrofińska studia - kierunek studiów

Filologia ukraińska studia - kierunek studiów

Filologia jest kierunkiem studiów, który oprócz koncentrowania się na…

Filologia ukraińska studia - kierunek studiów

Filologia jest kierunkiem studiów, który oprócz koncentrowania się na praktycznej nauce języka, dostarcza również szerokiej wiedzy z zakresu historii czy kultury. Jako student filologii ukraińskiej będziesz zatem na pewno uczęszczać na zajęcia takie jak gramatyka opisowa, gramatyka kontrastywna, prakgamtyka, fonetyka i fonologia, historia języka ukraińskiego czy wstęp do językoznawstwa. Program przewiduje również zajęcia z historii Ukrainy, literatury i jej historii, wstępu do literaturoznawstwa, kultury i religii na Ukrainie. Ogólnouczelnianymi przedmiotami mogą być pedagogika, socjologia, psychologia, filozofia czy kulturoznawstwo. Warto wspomnieć, że oprócz języka ukraińskiego, student nauczy się również języka rosyjskiego i będzie uczęszczał na lektorat języka zachodnioeuropejskiego, np. angielskiego, bądź niemieckiego.

Czytaj więcej: Filologia ukraińska studia - kierunek studiów

Filologia ukraińska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Jako student tego kierunku będziesz przede wszystkim uczęszczał na zajęcia o języku.…

Filologia ukraińska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Jako student tego kierunku będziesz przede wszystkim uczęszczał na zajęcia o języku. Nauczysz się od podstaw języka ukraińskiego na zajęciach z praktycznej nauki języka (również angielskiego), gramatykę wyćwiczysz na zajęciach z gramatyki stosowanej, gramatyki pragmatycznej, kontrastywnej, a zajęcia fonetyczno-fonologiczne dopełnią proces aktywnej nauki języków, ale poznasz również historię przemian językowych. Nie będą Ci też obce zagadnienia z zakresu kultury, literatury i historii, którym jest poświęcona duża część programu studiów.

Czytaj więcej: Filologia ukraińska z filologią angielską studia - kierunek studiów

Filologia w zakresie filologii niderlandzkiej studia - kierunek studiów

Królestwo tulipanów oraz wiatraków. Stolica Unii Europejskiej. Charakterystyczne…

Filologia w zakresie filologii niderlandzkiej studia - kierunek studiów

Królestwo tulipanów oraz wiatraków. Stolica Unii Europejskiej. Charakterystyczne widoki miast otoczonych niezliczoną ilością kanałów. Najlepsza czekolada na świecie. To tylko kilka najczęstszych skojarzeń związanych z krajami niderlandzkimi. Na Twoją uwagę zasługuje fakt, iż w Belgii oraz Holandii, język niderlandzki jest językiem urzędowym, a posługuje się nim prawie 30 mln osób. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego obszaru, zdecyduj się na studia filologiczne w zakresie filologii niderlandzkiej, ponieważ jest to doskonała możliwość poznania kultury oraz języka!

Czytaj więcej: Filologia w zakresie filologii niderlandzkiej studia - kierunek studiów

Filologia włoska studia - kierunek studiów

Filologia włoska jest kierunkiem, który łączy naukę języka i zgłębianie…

Filologia włoska studia - kierunek studiów

Filologia włoska jest kierunkiem, który łączy naukę języka i zgłębianie aspektów kulturowych, ze szczególnym naciskiem na poznawanie literatury danego kraju. Jako student tego kierunku będziesz uczęszczać na najwięcej zajęć z bloku językowego, więc między innymi na praktyczną naukę języka włoskiego, gramatykę opisową, pragmatykę, gramatykę kontrastywną, fonetykę i fonologię, a wszystko to będzie miało na celu nauczenie Cię języka tego słonecznego kraju do perfekcji. Oprócz tego będziesz uczęszczał na wykłady o tematyce historycznej – poznasz dzieje Italii, historię języka i literatury, a ponadto zorientujesz się w sztuce, która jest równie bogata, co literatura. Dodatkowo nauczysz się łaciny i będziesz odbywać lektoraty z drugiego języka zachodnioeuropejskiego – jak angielski czy niemiecki.

Czytaj więcej: Filologia włoska studia - kierunek studiów

Filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo studia - kierunek studiów

Czy należysz do osób, które zawsze chciały współtworzyć strony internetowe,…

Filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo studia - kierunek studiów

Czy należysz do osób, które zawsze chciały współtworzyć strony internetowe, ale uważasz, że masz zbyt małe umiejętności, aby wybrać się na kierunek stricte informatyczny? Fascynuje Cię branża internetowa, tworzenie witryn? Oto rozwiązanie wprost dla tych, którzy preferują nauki humanistyczne, ale mają również pewne uzdolnienia w sferze komputerowej – studia na kierunku Filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo! Jest to idealne połączenie kompetencji humanistycznych z umiejętnościami technicznymi.

 

Czytaj więcej: Filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo studia - kierunek studiów

Filologiczno – historyczne studia środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Filologia jest kierunkiem, który skupia się na praktycznej nauce danego języka, przekazywaniu…

Filologiczno – historyczne studia środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Filologia jest kierunkiem, który skupia się na praktycznej nauce danego języka, przekazywaniu wiedzy z zakresu literatury i kultury, ale też zahacza o historię i dzieje krajów, bądź obszarów geograficznych. Jeśli interesują Cię te aspekty, ale jednak najbardziej pociąga Cię historia, której nie ma za wiele na klasycznych kierunkach filologicznych, studia na kierunku Filologiczno-historyczne studia środkowoeuropejskie powinny Ci się podobać.

Czytaj więcej: Filologiczno – historyczne studia środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska studia - kierunek studiów

Studia na tym kierunku pozwolą Ci na kompleksową naukę języków indonezyjskiego…

Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska studia - kierunek studiów

Studia na tym kierunku pozwolą Ci na kompleksową naukę języków indonezyjskiego i malezyjskiego w wymiarze 2000 godzin zajęć, w tym praktycznej nauki języka, gramatyki praktycznej, gramatyki kontrastywnej, fonetyki i fonologii. Sa to studia filologiczne, co oznacza, że zostaniesz wyposażony w wiedzę o kulturze, historii i literaturze tych krajów, aby lepiej zrozumieć ich mieszkańców oraz realia panujące w tych państwach. Będzie to nieoceniony atut tłumacza. Wszystko to w połączeniu – językoznawstwo, przybliżenie kultury Indonezji i Malezji oraz wyjazd do tych krajów w celu przetestowania na sobie zdobytych informacji – przygotowuje Cię do bycia prawdziwym znawcą filologii indonezyjsko-malajskiej – których w Polsce nie ma wielu.

Czytaj więcej: Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska studia - kierunek studiów

Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Wietnamska studia - kierunek studiów

Program studiów będzie koncentrować się głównie wokół nauki tego…

Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Wietnamska studia - kierunek studiów

Program studiów będzie koncentrować się głównie wokół nauki tego trudnego języka, tak aby absolwent mógł się pochwalić jego opanowaniem w stopniu zaawansowanym. Zatem, jako student tego kierunku będziesz uczęszczać na zajęcia z praktycznej nauki języka wietnamskiego, gramatyki stosowanej, gramatyki praktycznej, pragmatyki, fonetyki i fonologii – bardzo ważnego przedmiotu podczas nauki języków tonalnych. Poznasz również barwną kulturę, tak inną od naszej, historię tego kraju, a język stanie się dla Ciebie kluczem do bogatej literatury wietnamskiej. 

Czytaj więcej: Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Wietnamska studia - kierunek studiów

Germanische philologie studia - kierunek studiów

Język niemiecki to jednen z najbardziej popularnych jezyków obcych w Polsce, który…

Germanische philologie studia - kierunek studiów

Język niemiecki to jednen z najbardziej popularnych jezyków obcych w Polsce, który daje wiele mozliosci rozwoju i często jest podstawą przyjęcia do pracy w wielu zagraniczych fimrach. Wiele dzieł literatury, naukowych, historycznych powstało dzięki autorom z Niemiec i aby przeczytać je bez pośrednictwa tłumaczy, najlepszym sposobem jest nauczenie się języka niemieckiego. Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z językiem i kulturą Niemiec – studia na kierunku Germanische philologie stoją przed Tobą otworem!

Czytaj więcej: Germanische philologie studia - kierunek studiów

Germanistyka studia - kierunek studiów

Wiele dzieł literatury, naukowych, historycznych powstało dzięki autorom z Niemiec i aby…

Germanistyka studia - kierunek studiów

Wiele dzieł literatury, naukowych, historycznych powstało dzięki autorom z Niemiec i aby przeczytać je bez pośrednictwa tłumaczy, najlepszym sposobem jest nauczenie się języka niemieckiego. Język niemiecki to obecnie furtka do kariery w różnych firmach z zakresu różnych branż. W zależności od specjalności wybranej na kierunku Germanistyka będziesz w stanie opanować jej dany aspekt i stać się prawdziwym ekspertem w danym zakresie. Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z językiem i kulturą Niemiec – studia na kierunku Germanistyka stoją przed Tobą otworem!

Czytaj więcej: Germanistyka studia - kierunek studiów

Hebraistyka studia - kierunek studiów

Jakie treści kształcenia obejmuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia, oprócz…

Hebraistyka studia - kierunek studiów

Jakie treści kształcenia obejmuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia, oprócz praktycznej nauki języka hebrajskiego, będziesz miał okazję zdobyć podstawową umiejętność posługiwania się językiem jidysz lub karaimskim. Jako student zdobędziesz kompleksową wiedzę w zakresie kształtowania się historii narodu żydowskiego na przestrzeni wszystkich epok. Dodatkowo zapoznasz się z literaturą hebrajską oraz jidysz, jak również nie zabraknie czasu na pogłębienie wiadomości dotyczących kultury żydowskiej. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Oprócz wyżej wspomnianych zagadnień, zostanie także poruszona tematyka współczesnego Izraela, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zrozumieć zjawiska zachodzące na tym obszarze językowym.

Czytaj więcej: Hebraistyka studia - kierunek studiów

Iberystyka studia - kierunek studiów

Język hiszpański to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Używa…

Iberystyka studia - kierunek studiów

Język hiszpański to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Używa go obecnie ponad 550 milionów ludzi w prawie wszystkich częściach globu – od Ameryki Południowej, poprzez Afrykę aż po Europę. Jest to jeden z wielu powodów by zacząć studia na kierunku Iberystyka. Kultura latynoska to także wspaniały dorobek kulturowy i niepowtarzalna mentalność. Jeżeli zatem chciałbyś poznać tę unikalną kulturę to jest to kierunek dla Ciebie! Filologię hiszpańską możesz zacząć w jednym z dwóch toków nauczania. Pierwszy, trwający cztery lata, jest przeznaczony dla osób, które będą zaczynać naukę języka od podstaw. Druga możliwość skierowana jest do osób, które posługują się językiem hiszpańskim w stopniu średniozaawansowanym (poziom minimum B1).

Czytaj więcej: Iberystyka studia - kierunek studiów

Informacja w środowisku cyfrowym studia - kierunek studiów

Cyfrowy świat, jego nieodłączna obecność oraz ogrom informacji docierających do nas…

Informacja w środowisku cyfrowym studia - kierunek studiów

Cyfrowy świat, jego nieodłączna obecność oraz ogrom informacji docierających do nas spowodowały, że na rynku pracy zaczęto poszukiwać osób, które potrafią zarządzać informacjami elektronicznymi. Jeśli należysz do kręgu osób, które stawiają na nowoczesne rozwiązania to prawdopodobnie studia na kierunku Informacja w środowisku cyfrowym są właśnie dla Ciebie! By dowiedzieć się bliższych szczegółów, przeczytaj koniecznie poniższy opis!

Czytaj więcej: Informacja w środowisku cyfrowym studia - kierunek studiów

Italianistyka studia - kierunek studiów

Słoneczna i ciepła Italia od bardzo dawna kusi turystów do odwiedzania jej, chociażby…

Italianistyka studia - kierunek studiów

Słoneczna i ciepła Italia od bardzo dawna kusi turystów do odwiedzania jej, chociażby na parę chwil. Ale czy nie lepiej zamienić tych kilka dni, na nie co dłuższa przygodę? Jeśli znajdujesz się jeszcze w gronie osób, które nie podjęły decyzji odnośnie dalszego kształcenia, mamy dla Ciebie interesującą możliwość nauki, a są nią studia na kierunku Italianistyka. Jeśli pomyślałeś sobie, że to nie dla Ciebie, ponieważ nie znasz ani słowa w tym języku to natychmiast przestań, ponieważ ten kierunek przeznaczony jest zarówno dla osób znających włoski, jak również dla tych, którzy dopiero teraz chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tym językiem!

Czytaj więcej: Italianistyka studia - kierunek studiów

Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem studia - kierunek studiów

Język włoski jest jednym z najczęściej używanych języków europejskich, będący…

Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem studia - kierunek studiów

Język włoski jest jednym z najczęściej używanych języków europejskich, będący jednocześnie językiem urzędowym w takich krajach jak Włochy, San Marino, Watykan, Szwajcaria czy na Istrii. Tak duża popularność języka włoskiego wytworzyła zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki Italianistyce z elementami studiów nad chrześcijaństwem wyjdziesz naprzeciw zapotrzebowaniom rynku w tej dziedzinie! Studia na kierunku Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem umożliwią Ci płynne posługiwanie się językiem włoskim oraz pozwolą na zdobycie wiedzy w dziedzinie historii, geografii i religii Włoch, a także elementów ogólnej wiedzy o chrześcijaństwie. 

Czytaj więcej: Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem studia - kierunek studiów

Japonistyka studia - kierunek studiów

Nie będzie to kłamstwo mówiąc, że w dzisiejszych czasach biegła znajomość języków…

Japonistyka studia - kierunek studiów

Nie będzie to kłamstwo mówiąc, że w dzisiejszych czasach biegła znajomość języków obcych stała się bardzo cenioną umiejętnością na rynku pracy. Tym bardziej jeśli chodzi o języki, które nie są powszechnie nauczane, tak jak to jest w przypadku angielskiego czy niemieckiego. Jeśli interesujesz się kulturą japońską, nauka języków obcych nigdy nie stanowiła dla Ciebie żadnych trudności, to studia na kierunku Japonistyka są właśnie dla Ciebie!

Czytaj więcej: Japonistyka studia - kierunek studiów

Język biznesu studia - kierunek studiów

Dlaczego studia na kierunku Język biznesu to dobry wybór? Po pierwsze jest…

Język biznesu studia - kierunek studiów

Dlaczego studia na kierunku Język biznesu to dobry wybór? Po pierwsze jest to doskonała szansa zdobycia interdyscyplinarnego wykształcenia. Po drugie nauczysz się posługiwać dwoma językami obcymi. Po trzecie zdobyte wykształcenie otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku studiów, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się tej propozycji kształcenia! Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę w biurze tłumaczeń, agencji marketingowej czy w międzynarodowych korporacjach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś starał się o zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej oraz w polskich firmach, które na co dzień ściśle współpracują z zagranicznymi partnerami lub planują wejść na międzynarodowy rynek.

Czytaj więcej: Język biznesu studia - kierunek studiów

Język francuski w komunikacji zawodowej, z drugim językiem romańskim studia - kierunek studiów

Nie znalazłeś jeszcze obszaru, w którym chciałbyś się rozwijać? Często zastanawiasz…

Język francuski w komunikacji zawodowej, z drugim językiem romańskim studia - kierunek studiów

Nie znalazłeś jeszcze obszaru, w którym chciałbyś się rozwijać? Często zastanawiasz się czy dany kierunek studiów wyposaży Cię w wszystkie, niezbędne kompetencje przydatne na dzisiejszym rynku pracy? W takim razie zapoznaj się z poniższą propozycją kształcenia, a są nią studia na kierunku Język francuski w komunikacji zawodowej, z drugim językiem romańskim. Dlaczego jest to oferta, której nie można pominąć? Przede wszystkim absolwenci tego kierunku posługują się biegle dwoma językami, a dodatkowo zdobywają szeroką wiedzę z wielu dziedzin, dzięki czemu dysponują szerokimi możliwościami zawodowymi!

Czytaj więcej: Język francuski w komunikacji zawodowej, z drugim językiem romańskim studia - kierunek studiów

Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Lubisz uczyć się języków obcych? Chciałbyś mieć możliwość pracy w międzynarodowym…

Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Lubisz uczyć się języków obcych? Chciałbyś mieć możliwość pracy w międzynarodowym środowisku? Nie chcesz zawężać swojej edukacji do jednego obszaru kształcenia? Cenisz sobie szeroki wybór różnych możliwości? W takim razie studia na kierunku Język obcy w biznesie są właśnie dla Ciebie, ponieważ oferują ciekawe perspektywy zawodowe oraz zdobędziesz szereg różnorodnych umiejętności, zatem koniecznie zapoznaj się z dalszymi informacjami!

Czytaj więcej: Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności? Lubisz uczyć się języków obcych i…

Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności? Lubisz uczyć się języków obcych i cenisz sobie możliwość poznawania nowych miejsc i kultur? Nie chcesz ograniczać swojego wyboru dotyczącego przyszłej drogi zawodowej? To dobrze, ponieważ właśnie znalazłeś dla siebie idealny kierunek studiów, a jest nim Język rosyjski dla biznesu! Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które z łatwością przekonają Cię, że jest to najlepsza z możliwych propozycji kształcenia!

Czytaj więcej: Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Językoznawstwo i nauka o informacji studia - kierunek studiów

Interesują Cię tematy dotyczące komunikacji, języka oraz najnowszych technologii mowy…

Językoznawstwo i nauka o informacji studia - kierunek studiów

Interesują Cię tematy dotyczące komunikacji, języka oraz najnowszych technologii mowy i chcesz poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze? Jednocześnie chciałbyś nauczyć się biegle posługiwać językiem obcym? Jeśli preferujesz nauki humanistyczne, ale jesteś otwarty na inne obszary kształcenia to studia na kierunku Językoznawstwo i nauka o informacji są dla Ciebie idealne! Absolwenci kierunku Językoznawstwo i nauka o informacji mogą pochwalić się szerokimi i zróżnicowanymi możliwościami zawodowymi.

Czytaj więcej: Językoznawstwo i nauka o informacji studia - kierunek studiów

Językoznawstwo komputerowe studia - kierunek studiów

Jeśli poszukujesz ciekawego kierunku studiów, który jest dopasowany do współczesnych…

Językoznawstwo komputerowe studia - kierunek studiów

Jeśli poszukujesz ciekawego kierunku studiów, który jest dopasowany do współczesnych wymagań rynku pracy to idealnie trafiłeś, ponieważ studia na kierunku Językoznawstwo komputerowe może spełnić Twoje oczekiwania. Ta propozycja kształcenia powinna przede wszystkim trafić w gusta osób, które dobrze czują się w naukach humanistycznych i chcą poszerzać swoją wiedze w tym zakresie, ale nie straszne im zagadnienia z zakresu informatyki. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje – przeczytaj poniższy tekst!

Czytaj więcej: Językoznawstwo komputerowe studia - kierunek studiów

Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie to doskonała okazja zdobycia wszechstronnej…

Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie to doskonała okazja zdobycia wszechstronnej wiedzy z zakresu starożytnej literatury i kultury, jak również uzyskania niezbędnych kompetencji pozwalających na podjęcie pracy nauczyciela języka polskiego. Jeśli jesteś zainteresowany taką ścieżką dalszego rozwoju, zapoznaj się z możliwościami jakie oferują swoim absolwentom Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie!

Czytaj więcej: Latynistyczno-polonistyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Lingwistyka – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Lingwistyka dedykowane są przede wszystkim absolwentom…

Lingwistyka – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Lingwistyka dedykowane są przede wszystkim absolwentom studiów filologicznych. Jeśli należysz do tego grona, poszukujesz ciekawej możliwości dalszego kształcenia, dzięki której będziesz mógł dalej rozwijać swoje kompetencje językowe, to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Jeśli chcesz poznać dalsze szczegóły na temat studiowania na kierunku Lingwistyka, przeczytaj poniższy opis.

Czytaj więcej: Lingwistyka – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Lingwistyka praktyczna i copywriting studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Lingwistyka praktyczna i copywriting będziesz miał możliwość…

Lingwistyka praktyczna i copywriting studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Lingwistyka praktyczna i copywriting będziesz miał możliwość zdobywania wiedzy z zakresu prowadzenia badań społecznych oraz poznasz problematykę psychologii zarządzania zasobami ludzkimi. Dodatkowo możesz wybrać jeden z czterech modułów kształcenia: komunikacja publiczna, komunikacja międzykulturowa, copywriting i retoryka praktyczna oraz turystyka literacko-kulturowa. Oprócz zajęć teoretycznych, w trakcie nauki będziesz zobowiązany do odbywania praktyk, dzięki czemu już na studiach zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe!

Czytaj więcej: Lingwistyka praktyczna i copywriting studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: angielsko-ukraińska studia - kierunek studiów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych…

Lingwistyka stosowana: angielsko-ukraińska studia - kierunek studiów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to jeden z najważniejszych kryteriów w trakcie rekrutacji na wymarzone stanowisko. Jeżeli chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, zdecydowanie powinieneś rozważyć podjęcie studiów na kierunku Lingwistyka stosowana: angielsko-ukraińska. Jest to doskonała okazja na zdobycie biegłej znajomości dwóch całkowicie odmiennych języków. Jeśli jesteś zainteresowany taką ścieżką rozwoju zawodowego to zapoznaj się z poniższym opisem!

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: angielsko-ukraińska studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: asystent językowy studia - kierunek studiów

Specjalność asystent językowy jest realizowana w ramach kierunku Lingwistyka stosowana.…

Lingwistyka stosowana: asystent językowy studia - kierunek studiów

Specjalność asystent językowy jest realizowana w ramach kierunku Lingwistyka stosowana. Dzięki interdyscyplinarnemu wykształceniu będziesz mógł podjąć zatrudnienie w wielu miejscach, zatem bez trudu dopasujesz przyszłe miejsce pracy do swoich oczekiwań. Dodatkowo zyskasz biegłą znajomość kilku języków obcych, co sprawi, że staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem!

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: asystent językowy studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim to…

Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim to możliwość kształcenia, która pozwoli Ci na rozwijanie kompetencji językowych oraz poznawanie kultury i historii krajów z wybranych obszarów językowych. Jeśli chciałbyś uzyskać unikatowe kompetencje, a tym samym wyróżnić się na rynku pracy, to weź pod uwagę studia Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim!

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Interesujesz się innymi kulturami? Ciekawią Cię nowe miejsca? Lubisz uczyć się języków…

Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Interesujesz się innymi kulturami? Ciekawią Cię nowe miejsca? Lubisz uczyć się języków obcych? Chciałbyś zdobyć umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać w wielu miejscach pracy? Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem hiszpańskim są doskonałą okazją na zdobycie unikatowych kompetencji oraz dają możliwość poznania nowych kultur. Jeśli poszukujesz dla siebie ciekawej propozycji kształcenia, przeczytaj poniższy opis, by dowiedzieć się więcej na temat powyższej propozycji kształcenia!

 

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim studia - kierunek studiów

Ciekawe perspektywy zawodowe. Możliwość uczenia się dwóch języków obcych.…

Lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim studia - kierunek studiów

Ciekawe perspektywy zawodowe. Możliwość uczenia się dwóch języków obcych. Poznawanie historii i kultury innych państw. To wszystko zapewni Ci kierunek Lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim, zatem jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie dalszej drogi kształcenia, to koniecznie zapoznaj się z poniższą propozycją studiów, ponieważ obok takiej możliwości nie można przejść obojętnie! W programie kształcenia znalazły się przedmioty, dzięki którym będziesz rozwijał swoje umiejętności językowe. Oprócz praktycznej nauki rosyjskiego i czeskiego, będziesz poznawał historię, kulturę i literaturę wybranego obszaru językowego.

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim to…

Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim to propozycja dla osób, które chciałyby zdobyć umiejętności translatorskie oraz językowe, tym samym dając sobie szansę na różnorodne możliwości zatrudnienia. Jeśli należysz do tego grona to prawdopodobnie ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Co oferuje program kształcenia? Uczęszczając na zajęcia będziesz rozwijał swoje umiejętności językowe z zakresu języka włoskiego oraz hiszpańskiego, zatem możesz oczekiwać zagadnień związanych z gramatyką i fonetyką. Oprócz tego poznasz włoską i hiszpańską kulturę oraz literaturę.

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Literatura popularna i kreacje światów gier studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Literatura powszechna i kreacje światów gier to połączenie…

Literatura popularna i kreacje światów gier studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Literatura powszechna i kreacje światów gier to połączenie wiedzy z zakresu polonistyki oraz kultury popularnej. Jeśli stawiasz na unikatowe wykształcenie, to ta propozycja kształcenia jest zdecydowanie dla Ciebie! Podejmując naukę na tym kierunku zyskujesz szansę na zdobycie umiejętności kreowania bohaterów gier oraz tworzenia dla nich niepowtarzalnej rzeczywistości. Zapoznaj się z poniższym opisem, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat studiowania na kierunku Literatura popularna i kreacje światów gier!

Czytaj więcej: Literatura popularna i kreacje światów gier studia - kierunek studiów

Literatura powszechna – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Dla kogo studia magisterskie na kierunku Literatura powszechna okażą się idealną…

Literatura powszechna – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Dla kogo studia magisterskie na kierunku Literatura powszechna okażą się idealną propozycją kształcenia? Na pewno powinny rozważyć ją osoby zainteresowane poszerzaniem wiedzy na temat literatury greckiej oraz rzymskiej. Oprócz tego o przyjęcie powinni się ubiegać absolwenci studiów I stopnia, którzy w przyszłości chcieliby pracować w instytucjach kultury oraz w obszarze edukacji. Jeśli należysz do tego grona, koniecznie zapoznaj się z bliższymi szczegółami na temat studiowania na kierunku Literatura powszechna!

Czytaj więcej: Literatura powszechna – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Literatury świata – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia I stopnia i szukasz unikatowej propozycji kształcenia? Chciałbyś rozwijać…

Literatury świata – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia I stopnia i szukasz unikatowej propozycji kształcenia? Chciałbyś rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę z zakresu kultury i literatury? W takim razie powinny zainteresować Cię studia magisterskie na kierunku Literatury świata, w trakcie których odbędziesz podróż po światowych dziełach literackich. Dodatkowo będziesz rozwijał swoje kompetencje językowe, które są cenione na dzisiejszym rynku pracy. Jeśli chciałbyś uzyskać bliższe szczegóły na temat tej propozycji kształcenia, zapoznaj się z poniższym tekstem i sam zadecyduj, czy to jest to czego szukasz!

Czytaj więcej: Literatury świata – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Nauczanie języków obcych studia - kierunek studiów

Szacuje się, że na świecie jest używanych ok. 6-7 tysięcy języków oraz niekiedy…

Nauczanie języków obcych studia - kierunek studiów

Szacuje się, że na świecie jest używanych ok. 6-7 tysięcy języków oraz niekiedy uważa się, że wywodzą się one od jednego prajęzyka, który nazywany jest Proto-Human. Ich przeważająca część jest jednak używana w formie bezpiśmiennej. Najpopularniejszymi w Europie językami są język angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski. Językami tymi można jednak porozumiewać się również na innych kontynentach świata, ze szczególnym naciskiem na język angielski, który nieoficjalnie ma status pierwszego uniwersalnego języka świata. Szacując w zaokrągleniu – co szósta osoba na świecie się nim posługuje. Można wynuć na tej podstawie wniosek, o tym jak ważne jest nauczanie tego języka, ale i pozostałych wymienionych wcześniej, aby ułatwiać komunikację międzyludzką.

Czytaj więcej: Nauczanie języków obcych studia - kierunek studiów

Orientalistyka studia - kierunek studiów

O czym myślisz w pierwszej kolejności, gdy słyszysz słowo “orient”? Czym dla…

Orientalistyka studia - kierunek studiów

O czym myślisz w pierwszej kolejności, gdy słyszysz słowo “orient”? Czym dla Europejczyków jest orientalistyka? Jako filologia orientalna zajmuje się na pewno tematyką języka, literatury, sztuki, historii, społeczeństwa, polityki, religii i obyczajów danej kultury orientalnej. Ale czym właśnie jest ta kultura orientalna? Tóre kraje czy obszary świata są “orientalne”? Znaczna większość powie, że to nauka o kulturach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, inni powiedzą, że to nauka o ludach tzw. Czarnej Afryki, a jeszcze inni w interpretacjach bardzo skrajnych zaliczą do kultury orientalnej Oceanię, a nawet Europę Środkowo-Wschodnią.

Czytaj więcej: Orientalistyka studia - kierunek studiów

Polonistyka – komparatystyka studia - kierunek studiów

Komparatystyka to nauka zwana inaczej literaturą porównawczą. Zajmuje się głównie…

Polonistyka – komparatystyka studia - kierunek studiów

Komparatystyka to nauka zwana inaczej literaturą porównawczą. Zajmuje się głównie postrzeganiem oraz analizą literatury w różnych kontekstach kulturowych, często odnosząc się także do innych dziedzin, czego przykładem jest malarstwo czy muzyka. Studia na kierunku Polonistyka – komparatystyka dadzą Ci możliwość zapoznania się z dziedzictwem kulturowym Polski oraz jego wydźwiękiem w literaturze światowej. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne, a książki Twoją pasją to polonistyka – komparatystyka może być kierunkiem, dzięki któremu przełożysz swoje zainteresowania na karierę zawodową w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polonistyka – komparatystyka? Studia kształcą w zakresie kilku bloków tematycznych, Pierwszy z nich to ten dotyczący polonistyki.

Czytaj więcej: Polonistyka – komparatystyka studia - kierunek studiów

Polonistyka w kontekstach kultury studia - kierunek studiów

Twoim mocnymi stronami są literatura, kultura oraz nienaganna polszczyzna i szukasz ciekawych…

Polonistyka w kontekstach kultury studia - kierunek studiów

Twoim mocnymi stronami są literatura, kultura oraz nienaganna polszczyzna i szukasz ciekawych studiów drugiego stopnia, które pozwolą Ci przełożyć Twoją pasję na karierę zawodową? A może warto wzbogacić Twoją wiedzę o szerszy kontekst kulturowy? Dzięki studiom na kierunku Polonistyka w kontekstach kultury masz ku temu świetną okazję! Jeżeli zatem chcesz zdobyć wykształcenie ogólnohumanistyczne i posiadać kompetencje kulturowe to polonistyka w kontekstach kultury może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polonistyka w kontekstach kultury?

Czytaj więcej: Polonistyka w kontekstach kultury studia - kierunek studiów

Rosjoznawstwo studia - kierunek studiów

Współcześnie, w czasach, które przyniosły ze sobą rozmaite rozgrywki polityczno-militarne,…

Rosjoznawstwo studia - kierunek studiów

Współcześnie, w czasach, które przyniosły ze sobą rozmaite rozgrywki polityczno-militarne, znajomość języka rosyjskiego wraz z realiami jakie panują za naszymi wschodnimi granicami może okazać się bardzo przydatną umiejętnością. Rosja jest w tym momencie w czołówce państw na świecie, jeśli chodzi o potęgę gospodarczą i militarną oraz jest członkiem wielu organizacji międzynarodowych. Jeśli chodzi o geografię ­ współcześnie jest największym państwem na świecie i mieści na swoim terenie 145 mln mieszkańców. Dysponuje ponadto największymi na świecie zasobami naturalnymi i źródłami energii

Czytaj więcej: Rosjoznawstwo studia - kierunek studiów

Sinologia studia - kierunek studiów

Jeżeli Twoje myśli uciekają w stronę Dalekiego Wschodu, egzotycznych miejsc, tak innej…

Sinologia studia - kierunek studiów

Jeżeli Twoje myśli uciekają w stronę Dalekiego Wschodu, egzotycznych miejsc, tak innej od naszej kultury i trybu życia, jeżeli chciałbyś poznać język i zwyczaje tamtych ludzi oraz wykorzystać to w praktyce zawodowej, powinieneś wziąć pod uwagę studia na kierunku filologia chińska, czyli sinologia. Chiny to bez dwóch zdań najludniejsze państwo świata, a przy tym posiadającą historię wsprost imponującą. Populacja tego kraju przekracza 1,3 miliarda osób, co stanowi 19,1% populacji globu. Powierzchniowo plasuje się na trzecim miejscu na świecie, a gospodarczo na drugim - tuż za Stanami Zjednoczonymi.

Czytaj więcej: Sinologia studia - kierunek studiów

Skandynawistyka studia - kierunek studiów

Wikingowie, zimna Północ, lodowce, fiordy, śnieg, zorza polarna, dzika natura, plemiona…

Skandynawistyka studia - kierunek studiów

Wikingowie, zimna Północ, lodowce, fiordy, śnieg, zorza polarna, dzika natura, plemiona Saamów, biegun północny, imponujące góry - to przychodzi na myśl, gdy słyszymy hasło “Skandynawia”. Jaki obszar tak naprawdę nazywany jest i powinien być nazywany Skandynawią? Krótko mówiąc, jest to region północnej Europy. Jeżeli chodzi o konkretne państwa zawarte w tym haśle - jest to kwestia sporna, natomiast z całą pewnością możemy powiedzieć, że jest to Norwegia i Szwecja oraz Dania. Do krajów skandynawskich jest również zaliczana Islandia, czasem Finlandia, ale w skrajnych interpretacjach również Łotwa, a nawet sama Litwa.

Czytaj więcej: Skandynawistyka studia - kierunek studiów

Slawistyka studia - kierunek studiów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim tak właściwie są Słowianie i jak duża jest ich…

Slawistyka studia - kierunek studiów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim tak właściwie są Słowianie i jak duża jest ich grupa? Jest to najliczniejsza grupa ludności indoeuropejskiej w Europie, a ich języki mają wspólne pochodzenie, mają oni podobne zwyczaje, wierzenia, tradycje i obrzędy. Współczesne języki słowiańskie, którymi się posługujemy - w tym polski - są spadkobiercami języka prasłowiańskiego, a zaczęły się wyodrębniać w wyniku wielkiej ekspansji Słowian na przełomie V i VI wieku oraz proces ten trwał do XII wieku. Ukształtował się wtedy podział, ktry funkcjonuje do dziś, a jest to podział języków słowiańskich na zachodniosłowiańskie, wschodniosłowiańskie i południowosłowiańskie. Obecnie językami słowiańskimi posługuje się blisko 300 milionów ludzi.

Czytaj więcej: Slawistyka studia - kierunek studiów

Studia amerykanistyczne studia - kierunek studiów

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są stosunkowo młodym państwem. Proklamowanie…

Studia amerykanistyczne studia - kierunek studiów

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są stosunkowo młodym państwem. Proklamowanie konstytucji miało miejsce w 1878 roku, natomiast samego oficjalnego odkrycia tego, zamieszkanego przez jego rdzennych mieszkańców, zaoceanicznego kontynetu - jak wszyscy zapewne wiedzą i powinni wiedzieć - dokonał Krzysztof Kolumb. Mało kto jednak wie, że pierwszymi Europejczykami, którzy dotarli do Ameryki byli wikingowie z Islandii około roku 1000. Jednak to od 1492 roku zaczęła się kolonizacja “nowego” kontynentu. Amerykanie tak naprawdę są potomkami Europejczyków - oraz rdzennych mieszkańców, Indian - którzy podjęli ryzyko podróży i osiedlenia się w nowym świecie.

Czytaj więcej: Studia amerykanistyczne studia - kierunek studiów

Studia bałtyckie studia - kierunek studiów

Studia bałtyckie to nic innego jak bałtystyka, kierunek filologiczny, zatem gałąź wiedzy…

Studia bałtyckie studia - kierunek studiów

Studia bałtyckie to nic innego jak bałtystyka, kierunek filologiczny, zatem gałąź wiedzy humanistycznej. Głównym przedmiotem badań tych studiów są języki, literatura, historia i kultura ludów bałtyjskich, czyli tych którzy przed wiekami osiedlili się nad brzegami Morza Bałtyckiego. Głównie jest to badanie wymienionych przed chwilą cech pod kątem lituanistyki (kultury Litwy), letonistyki (kultury Łotwy) oraz prutenistyki (dzieje, kultura i język wymarłych plemion pruskich). Studia bałtyckie dołączają do tego grona również edukację pod kątem innych państw leżących nad Morzem Bałtyckim, takie jak Dania, Szwecja, Niemcy czy Norwegia.

Czytaj więcej: Studia bałtyckie studia - kierunek studiów

Studia filologiczno-kulturoznawcze studia - kierunek studiów

Świat staje się coraz mniejszy, ludzie coraz więcej podróżują - stało się to…

Studia filologiczno-kulturoznawcze studia - kierunek studiów

Świat staje się coraz mniejszy, ludzie coraz więcej podróżują - stało się to szeroko dostępne oraz w wielu przypadkach bardzo tanie. Spowodowało to zacieśnianie się międzynarodowych relacji międzyludzkich, zarówno tych prywatnych, jak i zawodowych, naukowych czy politycznych. Bardzo ważna zatem w dzisiejszym świecie powinna być umiejętność rozumienia drugiego człowieka oraz kultury kraju, z którego pochodzi, aby osiągać zamierzone cele komunikacyjne.Nauki ścisłe nigdy nie były Twoją domeną? Czy jesteś osobą o zainteresowaniach filologicznych? Odnajdujesz przyjemność w nauce języków obcych i zgłębianiu podobieństw i różnic kulturalnych? Jeśli interesujesz się literaturą określonych obszarów oraz ich historią, możesz bardzo dobrze się odnajdywać jako student kierunku studia filologiczno - kulturoznawcze

Czytaj więcej: Studia filologiczno-kulturoznawcze studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe: europeistyka z filologią włoską studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi…

Studia międzykierunkowe: europeistyka z filologią włoską studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi się jednoznacznie zdecydować na jedną z opcji. Na pierwszym roku studiów program obejmuje treści kształcenia z dwóch kierunków, a po tym roku masz możliwość wyboru, który z nich chcesz kontynuować. Daje Ci to unikatową możliwość wypróbowania siebie i swoich zainteresowań przez jeden rok, aby po nim podjąć zobowiązującą i świadomą decyzję. Jednym z takich kierunków są studia międzykierunkowe: europeistyka z filologią włoską. Na czym on polega?Filologia włoska jest kierunkiem, który łączy naukę języka i zgłębianie aspektów kulturowych, ze szczególnym naciskiem na poznawanie literatury danego kraju.

Czytaj więcej: Studia międzykierunkowe: europeistyka z filologią włoską studia - kierunek studiów

Studia nad słowiańszczyzną wschodnią studia - kierunek studiów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim tak właściwie są Słowianie i jak duża jest ich…

Studia nad słowiańszczyzną wschodnią studia - kierunek studiów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim tak właściwie są Słowianie i jak duża jest ich grupa? Jest to najliczniejsza grupa ludności indoeuropejskiej w Europie, a ich języki mają wspólne pochodzenie, mają oni podobne zwyczaje, wierzenia, tradycje i obrzędy. Współczesne języki słowiańskie, którymi się posługujemy - w tym polski - są spadkobiercami języka prasłowiańskiego, a zaczęły się wyodrębniać w wyniku wielkiej ekspansji Słowian na przełomie V i VI wieku oraz proces ten trwał do XII wieku. Ukształtował się wtedy podział, ktry funkcjonuje do dziś, a jest to podział języków słowiańskich na zachodniosłowiańskie, wschodniosłowiańskie i południowosłowiańskie.

Czytaj więcej: Studia nad słowiańszczyzną wschodnią studia - kierunek studiów

Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Ile tak naprawdę wiemy o naszych najbliższych zachodnich sąsiadach oraz innych sąsiadach…

Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Ile tak naprawdę wiemy o naszych najbliższych zachodnich sąsiadach oraz innych sąsiadach z obszaru Środkowej Europy? Poprzez stulecia historii nasze losy, polsko-niemieckie, były nierozerwalnie złączone czy w czasach pokoju, czy w czasach licznych wojen. Jednak nasza relacja opiera się również na wymianie handlowej, przyjaźni oraz wielu rodzinnym koneksjom. W historii naszych narodów również poszczególne ziemie przechodziły z jednych rąk w drugie, co zaowocowało kulturalną miksturą na terenach przygranicznych.Są to jedne z wielu powodów, które możnaby było podać osobie, która zastanawia się nad podjęciem studiów ukierunkowanych na język niemiecki i tamtejszą kulturę.

Czytaj więcej: Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Studia wschodnie studia - kierunek studiów

Zawsze najbardziej pociągający wydawał się zachód. Wszelkie wyprawy odkrywcze,…

Studia wschodnie studia - kierunek studiów

Zawsze najbardziej pociągający wydawał się zachód. Wszelkie wyprawy odkrywcze, pogonie za pieniądzem, karierą, rozwojem odbywały się w kierunku zachodnim. Zawsze staramy się dorównać “zachodowi”. Czy słusznie? Przecież istnieją jeszcze inne kierunki świata: północ, południe czy wschód - oferujące nie mniej, niż posiada coraz bardziej zatłoczony “zachód”. Dla ludzi, którzy właśnie tak uważają powstał specjalny kierunek studiów, a mianowicie studia wschodnie. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tematyką polityczną, społeczną oraz kulturowymi aspektami państw byłego ZSRR oraz Azji - studia wschodnie będą odpowiednim wyborem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Studia wschodnie studia - kierunek studiów

Sztuka pisania studia - kierunek studiów

Pismo jest głównym środkiem przekazu dorobku cywilizacyjnego Jak wiemy, jest ono…

Sztuka pisania studia - kierunek studiów

Pismo jest głównym środkiem przekazu dorobku cywilizacyjnego Jak wiemy, jest ono systemem znaków, za pomocą których przedstawiany jest język mówiony. Jest to wynalazek intelektualny i stanowi odzwierciedlenie ludzkich myśli i mowy. Na początku ludzie porozumiewali się za pomocą znaków i symboli, czyli pisma piktograficznego, później ideograficznego, analitycznego, a współcześnie porozumiewamy się za pomocą najmłodszego pisma - fonetycznego. Słowem pisanym można wzruszyć, zmienić czyjeś nastawienie, można zdenerwować, można wpłynąć na czyjeś decyzje - a wszystko to oraz wiele więcej, gdy tylko wiesz, jak odpowiednio go używać.

Czytaj więcej: Sztuka pisania studia - kierunek studiów

Ukrainistyka studia - kierunek studiów

Ukraina, nasz wschodni sąsiad, posiada burzliwą historię dziejową – także teraz.…

Ukrainistyka studia - kierunek studiów

Ukraina, nasz wschodni sąsiad, posiada burzliwą historię dziejową – także teraz. Swego czasu były to również tereny polskie, ale wielu Polaków wciąż tam mieszka, mimo historycznych niesnasków sprzed lat. Sam język ukraiński zapisywany jest alfabetem, który stanowi odmianę cyrylicy. Wywodzi się on z rodziny języków wschodniosłowiańskich i posługuje się nim ok. 37 mln ludzi. Ma status języka urzędowego na Ukrainie, ale używany jest też w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Jego najdawniejsze ślady natomiast pojawiają się już w XII wieku, w tekstach rusko-cerkiewno-słowiańskich, które pisane były w zachodniej części południowej Rusi.

Czytaj więcej: Ukrainistyka studia - kierunek studiów

Wschodnioznawstwo studia - kierunek studiów

Zawsze najbardziej pociągający wydawał się zachód. Wszelkie wyprawy odkrywcze,…

Wschodnioznawstwo studia - kierunek studiów

Zawsze najbardziej pociągający wydawał się zachód. Wszelkie wyprawy odkrywcze, pogonie za pieniądzem, karierą, rozwojem odbywały się w kierunku zachodnim. Zawsze staramy się dorównać “zachodowi”. Czy słusznie? Przecież istnieją jeszcze inne kierunki świata: północ, południe czy wschód - oferujące nie mniej, niż posiada coraz bardziej zatłoczony “zachód”. Dla ludzi, którzy właśnie tak uważają powstał specjalny kierunek studiów, a mianowicie wschodoznawstwo. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tematyką polityczną, społeczną oraz kulturowymi aspektami państw byłego ZSRR oraz Azji - wschodoznawstwo będzie odpowiednim wyborem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Wschodnioznawstwo studia - kierunek studiów

Komentarze (0)