23.07.2024
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Poznańskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w PUT; PP | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Program kształcenia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji nastawiony jest na pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, bowiem oprócz zagadnień inżynierskich obejmuje zagadnienia dotyczące projektowania i zarządzania procesami produkcyjnymi, tworzenia nowoczesnych rozwiązań, jak również prowadzenia prac badawczo- rozwojowych w przedsiębiorstwach.
Studenci zaznajamiają się między innymi z informatycznymi systemami zarządzania, automatyzacją transportu surowców, mikroekonomią i makroekonomią, zarządzaniem projektami, projektowaniem procesów technologicznych. Ponadto, otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań i poszerzania wiedzy o zagadnienia związane między innymi z logistyką przedsiębiorstwa produkcyjnego, zarządzaniem jakością, czy informatyzacją procesów produkcyjnych.
Absolwenci studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji posiadają wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych wielu branż, firmach konsultingowych, czy jednostkach akredytacyjnych.
Zarządzanie i inżynieria produkcji główne przedmioty:
Politechnika Poznańska to istotny punkt na edukacyjnej mapie Wielkopolski. Szeroka oferta dydaktyczna przyciąga liczne grono kandydatów, którzy mogą studiować, między innymi, Zarządzanie i inżynierię produkcji, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Najważniejszym założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii, prawa i organizacji produkcji, w połączeniu z problematyką techniczną właściwą dla inżyniera mechanika. Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Poznańskiej to możliwość zrozumienia mechanizmów funkcjonowania rzeczywistych procesów wytwórczych i informatycznych zachodzących w przedsiębiorstwach.
W programie nauczania znajdziemy takie przedmioty jak: logistyka w przedsiębiorstwie, ergonomia, badania operacyjne, techniki pomiarowe, matematyka, mechanika techniczna, podstawy konstrukcji maszyn, fizyka techniczna, rachunkowość, psychologia społeczna, zarządzanie produkcją i usługami, komunikacja interpersonalna, zastosowania materiałów konstrukcyjnych.
Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji na Politechnice Poznańskiej będą mogli wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych, centrach logistycznych, firmach doradczych, firmach audytorskich.
Podjęcie decyzji związanych ze studiowaniem bywa twardym orzechem do zgryzienia. Jak ułatwić życie kandydatom? Jeśli wybraliśmy kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji, warto zapytać: Jakie ma Politechnika Poznańska opinie? Dominik, student Zarządzania i inżynierii produkcji mówi:
„Studia na Politechnice Poznańskiej to pierwszy, duży krok do kariery zawodowej, ciekawej pracy, prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Przede wszystkim polecam kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji.”
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzone są przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej zlokalizowany przy ul. Piotrowo 3 w Poznaniu.
Kontakt:
tel. 61 665 2360
Zarządzanie i inżynieria produkcji Politechnika Poznańska limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Zarządzanie i inżynieria produkcji Politechnika Poznańska ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W POZNANIU - ważne informacje
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje
Absolwent Zarządzania i inżynierii produkcji na Politechnice Poznańskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Poznańskiej może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Na studia drugiego stopnia mogą zgłaszać się kandydaci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia z tytułem zawodowym inżynier, posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne określone efektami uczenia się dla danego kierunku na poziomie pierwszego stopnia studiów.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji- wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Poznaniu
Politechnika Poznańska kierunki
Jakie są kierunki inżynierskie w Poznaniu
Studia na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej