Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku gospodarka przestrzenna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku gospodarka przestrzenna w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek gospodarka przestrzenna - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Kandydaci na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek gospodarka przestrzenna musieli uzyskać co najmniej 47 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Gospodarka przestrzenna główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to jedna z najbardziej popularnych szkół wyższych w naszym kraju. Jakie kierunki kształcenia oferowane są kandydatom? Na przykład Gospodarka przestrzenna, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu przestrzennej organizacji rozwoju społeczno- gospodarczego, jak również z obszaru ekonomii, przyrody i rolnictwa. Studenci poznają procesy, zjawiska oraz zadania inżynierskie i inne zagadnienia dotyczące inwentaryzacji, planowania oraz zarządzania przestrzenią, jak również uwarunkowania przyrodnicze, ekonomiczne i społeczne gospodarki przestrzennej. Gospodarka przestrzenna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to przygotowanie do kształtowania środowiska przestrzennego ludzi zgodnie z ich potrzebami, wymogami cywilizacyjnymi, możliwościami technicznymi, a także zasadami ładu przestrzennego i rozwoju zrównoważonego.
Program nauczania zawiera następujące przedmioty: ekonomia, finanse publiczne, fizyka, geodezja i kartografia, geografia ekonomiczna, historia architektury i urbanistyki, język obcy, leśnictwo w gospodarce przestrzennej, matematyka, inżynieria środowiska w gospodarce przestrzennej, marketing terytorialny, monitoring środowiska, planowanie rozwoju miast, polityka regionalna. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Gospodarki przestrzennej w SGGW będą mogli wykorzystać w urzędach gmin, starostwach i urzędach marszałkowskich, administracji rządowej i biurach agencji rządowych, biurach projektowych, biurach konsultingowych, biurach obrotu nieruchomościami, przedsiębiorstwach oddziałujących na środowisko i korzystających z jego zasobów.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z nauką, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, porównują oferty kształcenia, sprawdzają programy nauczania. Aby pozbyć się wszelakich wątpliwości, należy zadać proste pytanie: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Julia, studentka Gospodarki przestrzennej mówi:
„Studia w SGGW to prestiż. To znana i solidna uczelnia, która cieszy się szacunkiem wśród pracodawców. Warto tutaj studiować.”
Studia na kierunku gospodarka przestrzenna prowadzone są przez Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 159 bud. 34 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 59 38173
Gospodarka przestrzenna Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego limity miejsc - rekrutacja 2024/2025
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
GOSPODARKA PRZESTRZENNA - ważne informacje
Absolwent kierunku Gospodarka przestrzenna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Gospodarka przestrzenna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku gospodarka przestrzenna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia geograficzne wybrać
Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna - wszystko co musisz wiedzieć
Studia geograficzne w Warszawie