Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku inżynieria ekologiczna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku inżynieria ekologiczna w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Inżynieria ekologiczna główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stanowi ważny punkt na edukacyjnej mapie nie tylko Warszawy i kraju, ale i całej Europy, gdyż należy do najstarszych uczelni rolniczych na Starym kontynencie. Na kandydatów czeka szeroki wachlarz kierunków kształcenia, a jednym z nich jest Inżynieria ekologiczna, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem zagadnień z zakresu rolnictwa i ochrony środowiska, a także elementów studiów technicznych i przyrodniczych. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami zjawisk i procesów przyrodniczych, technik i technologii środowiskowych, zachowania bioróżnorodności, ocieplania klimatu, zrównoważonego rozwoju, produkcji żywności. Inżynieria ekologiczna w SGGW to przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej w obszarach szeroko rozumianej ochrony środowiska.
W programie nauczania widnieją takie przedmioty jak: chemia analityczna, klimatologia, technika rolnicza, botanika, ekofizjologia, chemia środowiska, zoologia, genetyka ekologiczna, infrastruktura techniczna, waloryzacja środowiska, hydrologia, gospodarka przestrzenna. A co po studiach? Absolwenci Inżynierii ekologicznej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie znajdą zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej, instytutach naukowych, parkach narodowych i krajobrazowych, organach inspekcji ochrony środowiska i organizacjach pozarządowych, firmach zajmujących się poszukiwaniem i wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z nauką, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, porównują oferty kształcenia, sprawdzają programy nauczania. Aby pozbyć się wszelakich wątpliwości, należy zadać proste pytanie: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Karolina, studentka Inżynierii ekologicznej mówi:
„Studia w SGGW otworzyły mi oczy na problemy współczesnego świata, o których do tej pory miałam niewielkie pojęcie. To najlepsza uczelnia, jaką mogłam wybrać.”
Studia na kierunku inżynieria ekologiczna prowadzone są przez Wydział Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 159 bud. 37 w Warszawie.
Kontakt:
tel. (22) 59 325 15
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
INŻYNIERIA EKOLOGICZNA - ważne informacje
Absolwent kierunku Inżynieria ekologiczna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Inżynieria ekologiczna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria ekologiczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, geografia, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Inżynieria ekologiczna - wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Warszawie
Skończyłam kierunek 2 lata temu, teraz pracuje tak jakby w zawodzie ale w przeciwieństwie do innych osób po innych studiach czuje się zupełnie nijako, wiedza ze wszystkiego i z niczego zarazem. Tak wiele przedmiotów że człowiek głupieje i nie jest stanie wyjść z naprawdę konkretną wiedzą. Wiem jedno - bez znajomości albo ogromnego szczęścia pracy strikte po tych studiach nie znajdziesz - wiem ile czasu i płaczu zajeło mi to i moim znajomym (pojedyncze osoby pracują w czymś pokrewym) inni siedzą za kasą. Kierunek może i z opisu ciekaswy ale prawda jest zupełnie inna. Nawalonej od groma chemi nie wiadomo po co, jakiś głupich przedmiotów które się zalicza na jakiś żałosnych zasadach. Ludzie w większości na tej uczelni to jakieś żarty. Przychodzą studiować żeby wiecznie imprezować i niczym sobą nie reprezentować.
Zgadzam się w 100% z komentarzem poniżej. Codziennie traktowani jesteśmy w sposób pozostawiający dużo do życzenia. Prowadzący uskuteczniają metodę samowolki, nie licząc się przy tym z prośbami studentów. Mamy wiele przedmiotów, jednak niestety po tym kierunku nie będziemy na tyle wykwalifikowani z jakiejkolwiek dziedziny, aby móc gdziekolwiek pracować. Nie mówiąc już o tym, że mając tyle godzin ile my mamy przez te 3,5 roku to można by było skończyć dwa kierunki na innej uczelni.
Błagam nie róbcie sobie tego i nie idźcie na ten kierunek. Kierunek zrobiony na szybko, bardzo pobieżnie. Wrzucone wszystkie przedmioty na świecie, niestety zazwyczaj realizowane na poziomie niezadowalającym i nie pozwalającym na rozwinięcie się w dalszym kierunku. Wymiar godzin jest przerażający, co powoduje brak życia towarzyskiego.