Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku inżynieria środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku inżynieria środowiska w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Inżynieria środowiska główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to kształcenie oparte na fundamentach wieloletniej tradycji. A jak to wygląda dzisiaj? W bogatej ofercie dydaktycznej, kandydaci mogą wybrać, między innymi, kierunek o nazwie Inżynieria środowiska, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z wielu dziedzin, takich jak: matematyka, fizyka, biologia, chemia, nauki o ziemia, co stanowi podstawę do zrozumienia opisu zjawisk i procesów zachodzących w środowisku. Studenci poznają inżynierię wodną, inżynierię sanitarną, systemy wodno- gospodarcze, czy też rekultywację biologiczną i techniczną terenów zdegradowanych. Inżynieria środowiska w SGGW to także zaawansowana wiedza dotycząca organizacji i zarządzania, w tym zarządzania jakością oraz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie inżynierii środowiska, jak również dotycząca stosowania norm i normatywów pracy oraz organizacji i kierowania budową.
Program nauczania zawiera następujące przedmioty: biologia i ekologia, rysunek techniczny i geometria wykreślna, geodezja i kartografia, ochrona środowiska, budownictwo ogólne, mechanika płynów, gospodarka odpadami, ochrona powietrza, systemy nawodnień, termodynamika techniczna, inżynieria rzeczna. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Inżynierii środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie będą mogli wykorzystać w pracy projektanta i wykonawcy inwestycji z zakresu inżynierii sanitarnej, budownictwa lądowego i hydrotechnicznego, ochrony, kształtowania i rekultywacji środowiska przyrodniczego, w administracji i samorządzie terytorialnym, placówkach naukowo-badawczych, szkolnictwie.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z nauką, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, porównują oferty kształcenia, sprawdzają programy nauczania. Aby pozbyć się wszelakich wątpliwości, należy zadać proste pytanie: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Angelika, studentka Inżynierii środowiska mówi:
„Po kilku latach spędzonych na studiach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wiem, że nie zamieniłabym tej uczelni na żadną inną. Każdy, kto tutaj przychodzi na studia czuje na pewno tak samo. „
Studia na kierunku inżynieria środowiska prowadzone są przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 159 bud. 3 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 593 50 10
Inżynieria środowiska Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego limity miejsc - rekrutacja 2024/2025
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Inżynieria środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Inżynieria środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria środowiska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
chemia, fizyka, matematyka, biologia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Inżynieria środowiska - wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Warszawie