Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku turystyka i rekreacja w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Turystyka i rekreacja główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to jedna z najbardziej popularnych szkół wyższych w naszym kraju. Jakie kierunki kształcenia oferowane są kandydatom? Na przykład Turystyka i rekreacja, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z obszarów nauk przyrodniczych, ekonomicznych i społecznych, na bazie których możliwe będzie przygotowanie do podejmowania działalności w zakresie turystyki i rekreacji. Studenci uczą się organizowania pracy oraz podejmowania przedsięwzięć w tej sferze, przygotowywania ofert turystycznych i rekreacyjnych dla różnych grup odbiorców, oraz poprawnego komunikowania się, także w języku obcym. Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to także wiedza na temat potencjału turystycznego obszarów niezurbanizowanych, ochrony przyrody w Polsce, potrzeb i oczekiwań konsumenta w odniesieniu do terenów wypoczynkowych, a także budowania strategii nowego produktu turystycznego oraz analizowania istniejących produktów.
Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: ekonomia, komunikowanie społeczne, prawo w turystyce, zagrożenia zdrowotne w turystyce, historia architektury i sztuki, geografia turystyczna Polski, ekonomika turystyki i rekreacji, zarządzanie jakością w turystyce, hotelarstwo, analiza rynku usług turystycznych, przedsiębiorczość, turystyka dzieci i młodzieży, organizacja turystyki na obszarach wiejskich. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Turystyki i rekreacji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie będą mogli wykorzystać w biurach podróży, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, ośrodkach sportowych i rekreacyjnych oraz centrach rekreacji, gospodarstwach agroturystycznych, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach społecznych.
Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Ola, studentka Turystyki i rekreacji mówi:
„Ciężko opisać wszystkie korzyści, które płyną ze studiowania w SGGW. Dla mnie, dla studentki Turystyki i rekreacji, najważniejsze jest to, że dzięki nauce mogę poznać mnóstwo ciekawych regionów, terenów kraju, o których wcześniej nawet nie miałam pojęcia.”
Studia na kierunku turystyka i rekreacja prowadzone są przez Wydział Ekonomiczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 59 34 025
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
TURYSTYKA I REKREACJA - ważne informacje
Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku turystyka i rekreacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język obcy nowożytny, geografia, historia, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Turystyka i rekreacja - wszystko co musisz wiedzieć