studia sportowe

Studia sportowe

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Ale sport to nie tylko gwarancja dobrego samopoczucia. To także przyszłościowy kierunek studiów. Lubisz ruch, rywalizację, adrenalinę i wysiłek? W przyszłości chciałbyś wykonywać aktywną pracę, a myśl o ośmiu godzinach spędzonych za biurkiem po prostu cię przeraża? Studia sportowe to może być to „coś”, co spełni twoje wymagania.

Kierunki sportowe studiować możesz przede wszystkim na Akademii Wychowania Fizycznego. AFW-y znajdują się m.in. w Warszawie, w Poznaniu, w Krakowie, w Gdańsku, w Katowicach, we Wrocławiu. Podczas rekrutacji na studia sportowe, oprócz wyników z matury (najczęściej uwzględniane są: język obcy i dwa dowolne przedmioty.), pod uwagę brane są wyniki z testów sprawnościowych, podczas których kandydat musi wykazać się sprawnością fizyczną. Testy dotyczą takich dyscyplin, jak pływanie, bieganie, gry zespołowe (piłka nożna, piłka siatkowa czy koszykówka). Gdzie szukać pracy po ukończeniu kierunków sportowych?

Absolwent kierunku wychowanie fizyczne przygotowany jest do pracy dydaktyczno-wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej. Absolwent studiów II stopnia jest gotowy do podjęcia pracy we wszystkich typach szkół (szkoły podstawowe, gimnazja, licea ogólnokształcące) w instytucjach oświatowych oraz instytucjach kultury fizycznej.
Na kierunku sport poznasz wszystkie tajniki trenowania sportowca (specjalizacja trenerska) i zarządzania organizacją sportową (specjalizacja menadżerska). Z takimi kompetencjami zatrudnienia szukać możesz w społecznych i publicznych instytucjach sportowych: klubach sportowych, związkach, stowarzyszeniach i zrzeszeniach sportowych, instytucjach samorządowych i państwowych promujących sport. Pracę znaleźć możesz również w klubach fitness, na siłowniach, pływalniach, w salonach odnowy biologicznej.
W ofercie AWF znajdują się również dodatkowe kursy trenerskie i instruktorskie (m.in. żeglarstwo, judo, narciarstwo, snowboard, tenis) których ukończenie pozwoli ci rozpocząć własną działalność. 
 

sport studiaSport studia - kierunek studiów

Sport jest jedną z najważniejszych dziedzin życia. Dla jednych jest prawdziwą pasją, ukojeniem, dla innych sposobem na dobre samopoczucie i pozostanie w formie, a dla jeszcze innych osób jest sposobem na życie, kiedy wykonywany jest zawodowo i profesjonalnie. Współcześnie obserwujemy tendencję wzrostową w kwestii coraz większego znaczenia sportu i zdrowego trybu życia w społeczeństwie, ale również obserwujemy wysyp bardzo modnych w ostatnich czasach trenerów personalnych, a okazuje się wielokrotnie, że nie na każdego wiedzy możemy polegać. Sport to jednak nie tylko rywalizacja, trenowanie siebie lub kogoś innego, to również zarządzanie sportowymi infrastrukturami czy klubami sportowymi. Kierunek studiów, który kształci profesjonalistów w tych dziedzinach jest kierunkiem interdyscyplinarnym, poniważ łączy w sobie wiedzę z zakresu nauk społecznych, biologii oraz ekonomii. Jeśli jesteś osobą żywo zainteresowaną sportem, metodami treningowymi, jak ciało ludzkie reaguje na wysiek, jak zarządzać sportem - kierunek studiów sport będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Czytaj więcej: Sport studia - kierunek studiów


wychowanie fizyczne studia sportoweWychowanie fizyczne studia - kierunek studiów

Zdrowe odzywianie, kult ciała, ćwiczenia fizyczne najróżniejszej maści - to jest to, czym ostatnio żyje część naszego społeczeństwa. Biegi, maratony uliczne, ultramaratony, crossfit, siłownia, fitness, tzw. trampoliny, pole dance i wiele, wiele innych - są to przykłady tego, jak młodzi ludzie spędzają swój wolny czas, dbając o swoją sylwetkę. Jedni robią to w bardzo tradycyjny sposób, a inni wykorzystują na potęgę najnowsze zdobycze technologiczne, aby sobie pomagać. Jedni robią to tylko dla siebie, inni chwalą się swoimi sukcesami na wszystkich możliwych portalach internetowych, na których są zarejestrowani. Niezależnie od tego, w której grupie się jest - w pewnym stopniu dba się o swoje ciało. Niejednokrotnie konieczna jest konsultacja z osobą, która posiada szeroką wiedzę na temat ćwiczeń, diety i treningów. Komu ufać? Osobie po kursie trenera personalnego, czy osobie, która ukończyła studia wyższe z zakresu wychowania fizycznego? 
 

Czytaj więcej: Wychowanie fizyczne studia - kierunek studiów

 

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE