studia sportowe

Studia sportowe

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Ale sport to nie tylko gwarancja dobrego samopoczucia. To także przyszłościowy kierunek studiów. Lubisz ruch, rywalizację, adrenalinę i wysiłek? W przyszłości chciałbyś wykonywać aktywną pracę, a myśl o ośmiu godzinach spędzonych za biurkiem po prostu cię przeraża? Studia sportowe to może być to „coś”, co spełni twoje wymagania.

Kierunki sportowe studiować możesz przede wszystkim na Akademii Wychowania Fizycznego. AFW-y znajdują się m.in. w Warszawie, w Poznaniu, w Krakowie, w Gdańsku, w Katowicach, we Wrocławiu. Podczas rekrutacji na studia sportowe, oprócz wyników z matury (najczęściej uwzględniane są: język obcy i dwa dowolne przedmioty.), pod uwagę brane są wyniki z testów sprawnościowych, podczas których kandydat musi wykazać się sprawnością fizyczną. Testy dotyczą takich dyscyplin, jak pływanie, bieganie, gry zespołowe (piłka nożna, piłka siatkowa czy koszykówka). Gdzie szukać pracy po ukończeniu kierunków sportowych?

Absolwent kierunku wychowanie fizyczne przygotowany jest do pracy dydaktyczno-wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej. Absolwent studiów II stopnia jest gotowy do podjęcia pracy we wszystkich typach szkół (szkoły podstawowe, gimnazja, licea ogólnokształcące) w instytucjach oświatowych oraz instytucjach kultury fizycznej.
Na kierunku sport poznasz wszystkie tajniki trenowania sportowca (specjalizacja trenerska) i zarządzania organizacją sportową (specjalizacja menadżerska). Z takimi kompetencjami zatrudnienia szukać możesz w społecznych i publicznych instytucjach sportowych: klubach sportowych, związkach, stowarzyszeniach i zrzeszeniach sportowych, instytucjach samorządowych i państwowych promujących sport. Pracę znaleźć możesz również w klubach fitness, na siłowniach, pływalniach, w salonach odnowy biologicznej.
W ofercie AWF znajdują się również dodatkowe kursy trenerskie i instruktorskie (m.in. żeglarstwo, judo, narciarstwo, snowboard, tenis) których ukończenie pozwoli ci rozpocząć własną działalność. 
 

Sport i turystyka kierunki studiów

 
Agroturystyka studia Agroturystyka studia - kierunek studiów

Współczesny rynek turystyczny jest jednym z lepiej rozwijających się w Polsce. Na uwagę zasługuje agroturystyka, która cieszy się coraz większą popularnością. Dotyczy to zwłaszcza ludzi z większych miast, którzy mają ochotę zaznać odrobiny spokoju poznając tym samym kulturę regionu czy spróbować lokalnych potraw. Jeżeli zatem chciałbyś mieć udział w rozpowszechnianiu tej formy odpoczynku to Agroturystyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Agroturystyka? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej turystyki, a także w dziedzinie ekonomii oraz marketingu, co pozwoli Ci na swobodne poruszanie się w świecie biznesu.


Czytaj więcej: Agroturystyka studia - kierunek studiów


Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym studia Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym studia - kierunek studiów

Według statystyk większość czynników ryzyka przedwczesnej śmierci lub chorób dotyczy nieprawidłowych nawyków żywieniowych oraz niewielkiej aktywności fizycznej. Dlatego też niezwykle istotne jest propagowanie zdrowego trybu życi. Dzięki tym studiom będziesz mógł przyczynić się do poprawy zdrowia naszego społeczeństwa! Jeżeli zatem jesteś zainteresowany tą tematyką to Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym?


Czytaj więcej: Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym studia - kierunek studiów


Gastronomia i hotelarstwo studia Gastronomia i hotelarstwo studia - kierunek studiów

Jeśli od zawsze marzyło Ci się otworzenie własnej restauracji, od małego lubisz spędzać czas w kuchni, ekserymentować ze składnikami, a w dodatku przemysł hotelarski nie był Ci nigdy zupełnie obojętny, kierunek gastronomia i hotelarstwo może być odpowiednim dla Ciebie! Ponad to jesteś kandydatem idelanym, jeżeli cechy, którymi się odznaczasz to m.in. samodzielność oraz zorganizowanie, ponieważ w przyszłości będziesz odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój powierzonych Ci biznesów. Dobrze rozwinięty zmysł przedsiębiorczy również będzie nie lada zaletą oraz pomocą w okresie studiów. Kluczowe mogą okazać się też wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów: matematyka, biologia czy chemia.


Czytaj więcej: Gastronomia i hotelarstwo studia - kierunek studiów


Gospodarka turystyczna  studia Gospodarka turystyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka turystyczna? Program studiów ma charakter interdyscyplinarny, co oznacza, że zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Podczas studiów możesz spodziewać się zajęć z zakresu analizowania gospodarczych i społecznych procesów wpływających na działalność przedsiębiorstw turystycznych w skali globalnej, regionalnej i lokalnej. Będziesz też analizować powiązania przedsiębiorstw turystycznych z podmiotami otoczenia, wykorzystania metod i narzędzi zarządzania operacyjnego i strategicznego.


Czytaj więcej: Gospodarka turystyczna studia - kierunek studiów


Organizacja turystyki historycznej studia Organizacja turystyki historycznej studia - kierunek studiów

Geografia i historia tak naprawdę bardzo często idą razem w parze. Kiedy uczymy się o starożytnych cywilizacjach uczymy się również na jakich terenach mieszkali ci ludzie, jakie zboże uprawiali, jaki panował tam klimat, jakie ziemie podbijali, z jakimi sąsiadami walczyli, a z jakimi zawierali sojusze. Uczymy się również o ich kulturze i społeczeństwie - tak jak podczas zajęć w szkole, na których poruszane są tematy wielkich odkrywców takich jak Kolumb, którzy pożeglowali przez ocean i odnaleźli inny ląd, na którym zastali jego rdzennych mieszkańców z ich zwyczajami, kuchnią, sposobem życia czy przystosowaniem do innego kliatu. Wszystko to zamyka się w zakresie historii, geografii, wiedzy o kulturze i nauk o społeczeństwie.


Czytaj więcej: Organizacja turystyki historycznej studia - kierunek studiów


Rewitalizacja dróg wodnych studia Rewitalizacja dróg wodnych studia - kierunek studiów

Śródlądowe drogi wodne istnieją od czasów starożytnych. Dzieki nim możliwy był przewóz osób, dóbr materialnych oraz rozwinął się handel drogą wodną. Droga wodna w dzisiejszych czasach musi spełniać trzy warunki: musi posiadać odpowiednią głębokość tranzytową, posiadać szlak żeglowny oraz port bądź przystań wraz z ich całą potrzebną infrastrukturą. W Polsce takie drogi aż do XIX wieku były najważniejszymi i najbardziej naturalnymi w kraju - nie wymagały za dużego nakładu pracy człowieka. Podczas przewozów w dół rzeki naturalną siłą napędową by prąd rzeki, natomiast do pewnego czasu z przewozów w górę rzeki - które były trudniejsze i kosztowniejsze - korzystała tylko szlachta i bogate mieszczaństwo.


Czytaj więcej: Rewitalizacja dróg wodnych studia - kierunek studiów


Sport studia Sport studia - kierunek studiów

Sport jest jedną z najważniejszych dziedzin życia. Dla jednych jest prawdziwą pasją, ukojeniem, dla innych sposobem na dobre samopoczucie i pozostanie w formie, a dla jeszcze innych osób jest sposobem na życie, kiedy wykonywany jest zawodowo i profesjonalnie. Współcześnie obserwujemy tendencję wzrostową w kwestii coraz większego znaczenia sportu i zdrowego trybu życia w społeczeństwie, ale również obserwujemy wysyp bardzo modnych w ostatnich czasach trenerów personalnych, a okazuje się wielokrotnie, że nie na każdego wiedzy możemy polegać.


Czytaj więcej: Sport studia - kierunek studiów


Tourism management studia Tourism management studia - kierunek studiów

Kierunek skierowany jest głównie, ale nie tylko, do obcokrajowców, którzy chcieliby zdobyć wiedzę z zakresu turystyki Polski, której różnorodność i natura daje wiele możliwości w sektorze turystycznych, będących jedną z najlepiej rozwijającch się branż w naszym kraju. Dzięki studiom na kierunku Tourism management zapoznasz się z najciekawszymi miejscami w Polsce, a także ich sytuacją ekonomiczną. Co więcej, przewidziane jest także wiele edukacyjnych wycieczek, dzięki czemu poznasz piękne zakątki naszego kraju. Kierunek prowadzony jest w języku angielskim. Jeżeli zatem szukasz ciekawych studiów z zakreus nauk przyrodniczych to Tourism management może być świetnym kieurunkiem dla Ciebie!


Czytaj więcej: Tourism management studia - kierunek studiów


Turystyka studia Turystyka studia - kierunek studiów

Na świecie istnieje około 200 państw - tych uznawanych za niepodległe i tych podległych. Są regiony gęsto zaludnione, turystyczne, zurbanizowane i te pustynne, nietknięte przez człowieka, nie zmienione przez niego i dziewicze. Człowiek jako istota świadoma i myśląca zawsze był ciekawy świata, i tego co jest “za miedzą”. Wędrówki ludów, zmiany siedzib, podboje nowych kontynentów - wszystko to podyktowane przez ciekawość i chęć zobaczenia tego, co nowe. Współcześnie telefony komórkowe czy komputery pozwalają nam na natychmiastowy kontakt międzyludzki - nawet jeśli dwie osoby dzielą setki bądź tysiące kilometrów.


Czytaj więcej: Turystyka studia - kierunek studiów


Turystyka i rekreacja studia Turystyka i rekreacja studia - kierunek studiów

Turystyka i rekreacja to jeden z najszybciej rozwjających się sektorów gospodarki i stanowi ciekawą mozliwość rozwoju zawodowego dla osób, które są otwarte na świat i chcą poznać kulturę regionów, nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Obecnie technologia dysponuje wieloma możliwościami, które ułatwią Ci codzienną prace w tej branży. Sprawia to również, że coraz bardziej zacieśnia się siatka połączeń lotniczych, dzięki którym coraz częściej za mniejsze pieniądze możemy podróżować na drugi koniec świata i poznawać obce kultury, ludzi, ich historię i tradycje. Studia na kierunku Turystyka i rekreacja to zajęcia z zakresu funkcjonowania rynku usług turystycznych w gospodarce, a zwłaszcza wiedzy na temat potencjału turystycznego obszarów niezurbanizowanych.


Czytaj więcej: Turystyka i rekreacja studia - kierunek studiów


Turystyka krajoznawcza i kulturowa studia Turystyka krajoznawcza i kulturowa studia - kierunek studiów

Krajoznawstwo to dziedzina wiedzy zajmująca się pozyskiwaniem informacji na temat kultury oraz dziedzictwa jednego regionu badź krainy geograficznej. Inspiruje do poznania kraju ojczystego oraz popularyzowania wartości kulturowych. Tym własnie zajmuje się turystyka krajoznawcza i kulturowa. Wiedza, którą zdobędziesz w czasie studiów na kierunku turystyka krajoznawcza i kulturowa obejmuje nauki społeczne ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień społecznych oraz ekonomiczno-prawnych określających miejsce dorobku kulturowego danego regionu we współczesnym świecie.


Czytaj więcej: Turystyka krajoznawcza i kulturowa studia - kierunek studiów


Turystyka przyrodnicza studia Turystyka przyrodnicza studia - kierunek studiów

Już w ubiegłym stuleci zaczęto zauważać negatywny wpływ turystyki na środowisko naturalne. W dobie przemian ekologicznych i wielu inicjatyw z nia związanych, obszar turystyki nastawiony na ochronę środowiska szybko się rozwija i daje wiele mozliwości oraz ciekawe miejsca pracy. Studia na kierunku Turystyka przyrodnicza to wiedza z zakresu ekoturystyki, turystyki kulinarnej, a także wszystkich aspejktów wiedzy należących do szeroko pojetej turystyki poznawczej. Studia skierowane są do osób, które cenią sobie naturę i chcą uchronić ją przed często szkodliwymi działaniami człowieka.


Czytaj więcej: Turystyka przyrodnicza studia - kierunek studiów


Turystyka religijna studia Turystyka religijna studia - kierunek studiów

Gałęzią turystyki, która odnosi sie do wycieczek w miejsca kultu religijnego czy do obiektów sakralnych to właśnie turystyka religijna. Zwykle dzielona jest na turystyke pilegrzymkową oraz religijno-poznawczą, dzieki której możesz lepiej poznać historię oraz kulturę regionu. Człowiek jako istota świadoma i myśląca zawsze był ciekawy świata, i tego co jest “za miedzą”. Wędrówki ludów, zmiany siedzib, podboje nowych kontynentów - wszystko to podyktowane przez ciekawość i chęć zobaczenia tego, co nowe, co wiąże się również z religią i miejscami, które odgrywają w niej ważna rolę.


Czytaj więcej: Turystyka religijna studia - kierunek studiów


Wychowanie fizyczne studia Wychowanie fizyczne studia - kierunek studiów

Zdrowe odzywianie, kult ciała, ćwiczenia fizyczne najróżniejszej maści - to jest to, czym ostatnio żyje część naszego społeczeństwa. Biegi, maratony uliczne, ultramaratony, crossfit, siłownia, fitness, tzw. trampoliny, pole dance i wiele, wiele innych - są to przykłady tego, jak młodzi ludzie spędzają swój wolny czas, dbając o swoją sylwetkę. Jedni robią to w bardzo tradycyjny sposób, a inni wykorzystują na potęgę najnowsze zdobycze technologiczne, aby sobie pomagać. Jedni robią to tylko dla siebie, inni chwalą się swoimi sukcesami na wszystkich możliwych portalach internetowych, na których są zarejestrowani. Niezależnie od tego, w której grupie się jest - w pewnym stopniu dba się o swoje ciało.


Czytaj więcej: Wychowanie fizyczne studia - kierunek studiów

Komentarze (0)

zasady rekrutacji na studia 2017

 


 

 

 

 


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE