Studia sportowe

Największy wybór studiów

sportowych w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków sportowych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia sportowe

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Ale sport to nie tylko gwarancja dobrego samopoczucia. To także przyszłościowy kierunek studiów. Lubisz ruch, rywalizację, adrenalinę i wysiłek? W przyszłości chciałbyś wykonywać aktywną pracę, a myśl o ośmiu godzinach spędzonych za biurkiem po prostu cię przeraża? Studia sportowe to może być to „coś”, co spełni twoje wymagania.

Kierunki sportowe studiować możesz przede wszystkim na Akademii Wychowania Fizycznego. AFW-y znajdują się m.in. w Warszawie, w Poznaniu, w Krakowie, w Gdańsku, w Katowicach, we Wrocławiu. Podczas rekrutacji na studia sportowe, oprócz wyników z matury (najczęściej uwzględniane są: język obcy i dwa dowolne przedmioty.), pod uwagę brane są wyniki z testów sprawnościowych, podczas których kandydat musi wykazać się sprawnością fizyczną. Testy dotyczą takich dyscyplin, jak pływanie, bieganie, gry zespołowe (piłka nożna, piłka siatkowa czy koszykówka). Gdzie szukać pracy po ukończeniu kierunków sportowych?

Absolwent kierunku wychowanie fizyczne przygotowany jest do pracy dydaktyczno-wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej. Absolwent studiów II stopnia jest gotowy do podjęcia pracy we wszystkich typach szkół (szkoły podstawowe, gimnazja, licea ogólnokształcące) w instytucjach oświatowych oraz instytucjach kultury fizycznej.
Na kierunku sport poznasz wszystkie tajniki trenowania sportowca (specjalizacja trenerska) i zarządzania organizacją sportową (specjalizacja menadżerska). Z takimi kompetencjami zatrudnienia szukać możesz w społecznych i publicznych instytucjach sportowych: klubach sportowych, związkach, stowarzyszeniach i zrzeszeniach sportowych, instytucjach samorządowych i państwowych promujących sport. Pracę znaleźć możesz również w klubach fitness, na siłowniach, pływalniach, w salonach odnowy biologicznej.
W ofercie AWF znajdują się również dodatkowe kursy trenerskie i instruktorskie (m.in. żeglarstwo, judo, narciarstwo, snowboard, tenis) których ukończenie pozwoli ci rozpocząć własną działalność. 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI SPORTOWE?

 


 

KIERUNKI SPORTOWE

Miasto
A
agroturystyka
animacja osób 50+
B
bezpieczeństwo wewnętrzne
biznes turystyczny
D
diagnostyka sportowa
F
fizjoterapia
G
gastronomia i hotelarstwo
gospodarka turystyczna
K
kosmetologia
krajoznawstwo i turystyka kulturowa
O
S
sport
sport - studia online
sport i wellness
T
taniec
taniec w kulturze fizycznej
terapia zajęciowa
tourism and leisure
tourism management
turystyka
turystyka historyczna
turystyka historyczna i kulturowa
turystyka i rekreacja
turystyka i rekreacja - studia online
W
wychowanie fizyczne
wychowanie fizyczne w zdrowiu publicznym
Z
zarządzanie
zarządzanie w turystyce
zdrowie publiczne
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA SPORTOWE - PODYPLOMOWE

Miasto
C
D
E
G
K
kynoterapia - studia podyplomowe
M
menedżer usług zdrowotnych w turystyce
N
O
odnowa biologiczna - studia podyplomowe
P
psychologia sportu - studia podyplomowe
R
relaksacja i joga - studia podyplomowe
S
T
taniec - studia podyplomowe
trener personalny - studia podyplomowe
W
wf dla nauczyciela - studia podyplomowe
wychowanie fizyczne - studia podyplomowe
Z
Ż
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA SPORTOWE

Miasto

Agroturystyka studia - kierunek studiów

Współczesny rynek turystyczny jest jednym z lepiej rozwijających się w Polsce. Na…

Agroturystyka studia - kierunek studiów

Współczesny rynek turystyczny jest jednym z lepiej rozwijających się w Polsce. Na uwagę zasługuje agroturystyka, która cieszy się coraz większą popularnością. Dotyczy to zwłaszcza ludzi z większych miast, którzy mają ochotę zaznać odrobiny spokoju poznając tym samym kulturę regionu czy spróbować lokalnych potraw. Jeżeli zatem chciałbyś mieć udział w rozpowszechnianiu tej formy odpoczynku to Agroturystyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Agroturystyka? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej turystyki, a także w dziedzinie ekonomii oraz marketingu, co pozwoli Ci na swobodne poruszanie się w świecie biznesu.

Czytaj więcej: Agroturystyka studia - kierunek studiów

Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym studia - kierunek studiów

Według statystyk większość czynników ryzyka przedwczesnej śmierci lub chorób…

Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym studia - kierunek studiów

Według statystyk większość czynników ryzyka przedwczesnej śmierci lub chorób dotyczy nieprawidłowych nawyków żywieniowych oraz niewielkiej aktywności fizycznej. Dlatego też niezwykle istotne jest propagowanie zdrowego trybu życi. Dzięki tym studiom będziesz mógł przyczynić się do poprawy zdrowia naszego społeczeństwa! Jeżeli zatem jesteś zainteresowany tą tematyką to Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym?

Czytaj więcej: Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym studia - kierunek studiów

Biznes turystyczny studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś w swoim żywiole, gdy pracujesz z ludźmi, masz w sobie pasję do odkrywania…

Biznes turystyczny studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś w swoim żywiole, gdy pracujesz z ludźmi, masz w sobie pasję do odkrywania wszystkiego, co nowe i zajmującego dzielenia się tymi odkryciami z innymi ludźmi, cechuje Cię charyzma i komunikatywność, nauka nowych języków nie sprawia Ci żadnych problemów i chciałbyś dodatkowo zdobyć kompetencje, które pozwolą Ci na samodzielny start w branży w roli przedsiębiorcy prowadzącego własną działalność gospodarczą, studia na kierunku biznes turystyczny mogą okazać się tym, czego dla siebie szukasz. 

Czytaj więcej: Biznes turystyczny studia - kierunek studiów

Diagnostyka sportowa studia - kierunek studiów

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł…

Diagnostyka sportowa studia - kierunek studiów

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? By diagnozować poziom sprawności fizycznej, układać profesjonalne plany treningowe i proponować nowe rozwiązania poprawiające wydolność oraz motorykę sportowców, zapoznasz się z podstawami kilku ważnych dziedzin, takich jak: antropomotoryka, anatomia, fizjologia i biologia człowieka oraz genetyka, z uwzględnieniem genetyki klinicznej. Opanujesz podstawy teorii sportu, a by lepiej wspierać sztaby treningowe i drużyny w codziennej pracy nad polepszaniem wyników, zapoznasz się z zagadnieniami psychologii sportu.

Czytaj więcej: Diagnostyka sportowa studia - kierunek studiów

Gastronomia i hotelarstwo studia - kierunek studiów

Jeśli od zawsze marzyło Ci się otworzenie własnej restauracji, od małego lubisz spędzać…

Gastronomia i hotelarstwo studia - kierunek studiów

Jeśli od zawsze marzyło Ci się otworzenie własnej restauracji, od małego lubisz spędzać czas w kuchni, ekserymentować ze składnikami, a w dodatku przemysł hotelarski nie był Ci nigdy zupełnie obojętny, kierunek gastronomia i hotelarstwo może być odpowiednim dla Ciebie! Ponad to jesteś kandydatem idelanym, jeżeli cechy, którymi się odznaczasz to m.in. samodzielność oraz zorganizowanie, ponieważ w przyszłości będziesz odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój powierzonych Ci biznesów. Dobrze rozwinięty zmysł przedsiębiorczy również będzie nie lada zaletą oraz pomocą w okresie studiów. Kluczowe mogą okazać się też wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów: matematyka, biologia czy chemia.

Czytaj więcej: Gastronomia i hotelarstwo studia - kierunek studiów

Gospodarka turystyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka turystyczna? Program…

Gospodarka turystyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka turystyczna? Program studiów ma charakter interdyscyplinarny, co oznacza, że zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Podczas studiów możesz spodziewać się zajęć z zakresu analizowania gospodarczych i społecznych procesów wpływających na działalność przedsiębiorstw turystycznych w skali globalnej, regionalnej i lokalnej. Będziesz też analizować powiązania przedsiębiorstw turystycznych z podmiotami otoczenia, wykorzystania metod i narzędzi zarządzania operacyjnego i strategicznego.

Czytaj więcej: Gospodarka turystyczna studia - kierunek studiów

Krajoznawstwo i turystyka historyczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Krajoznawstwo i turystyka historyczna to interdyscyplinarne kształcenie.…

Krajoznawstwo i turystyka historyczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Krajoznawstwo i turystyka historyczna to interdyscyplinarne kształcenie. Wybierając tę propozycję możesz spodziewać się dużej ilości wiedzy historycznej, ekonomicznej oraz przyrodniczej. Jeśli chciałbyś zdobyć unikatowe wykształcenie, to studia na kierunku Krajoznawstwo i turystyka historyczna są właśnie dla Ciebie! Jakie zagadnienia obejmuje plan studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu kultury, sztuki oraz cywilizacji świata. Zapoznasz się z geografią turystyczną Polski oraz świata, jak również dowiesz się w jaki sposób obsługiwać ruch turystyczny. Oprócz tego uzyskasz niezbędną wiedzę prawną oraz zrozumiesz w jaki sposób ukształtowały się aktualne stosunki międzynarodowe. Dodatkowo w programie studiów przewidziano zajęcia językowe, dzięki czemu będziesz mógł rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze.

Czytaj więcej: Krajoznawstwo i turystyka historyczna studia - kierunek studiów

Krajoznawstwo i turystyka historyczna studia - kierunek studiów

Popularność historycznych grup rekonstrukcyjnych, festiwali kultury średniowiecza i wycieczek…

Krajoznawstwo i turystyka historyczna studia - kierunek studiów

Popularność historycznych grup rekonstrukcyjnych, festiwali kultury średniowiecza i wycieczek organizowanych pod hasłem: „Trzy dni z rycerzami Malborka”, świadczy o tym, że mamy w sobie potrzebę bycia bliżej tego, co minione, rozumienia zawiłości historycznych wydarzeń i łączenia przyjemnego z pożytecznym podczas wakacyjnych wyjazdów, uzupełnianych lekcjami historii.

Czytaj więcej: Krajoznawstwo i turystyka historyczna studia - kierunek studiów

Organizacja turystyki historycznej studia - kierunek studiów

Geografia i historia tak naprawdę bardzo często idą razem w parze. Kiedy uczymy się o…

Organizacja turystyki historycznej studia - kierunek studiów

Geografia i historia tak naprawdę bardzo często idą razem w parze. Kiedy uczymy się o starożytnych cywilizacjach uczymy się również na jakich terenach mieszkali ci ludzie, jakie zboże uprawiali, jaki panował tam klimat, jakie ziemie podbijali, z jakimi sąsiadami walczyli, a z jakimi zawierali sojusze. Uczymy się również o ich kulturze i społeczeństwie - tak jak podczas zajęć w szkole, na których poruszane są tematy wielkich odkrywców takich jak Kolumb, którzy pożeglowali przez ocean i odnaleźli inny ląd, na którym zastali jego rdzennych mieszkańców z ich zwyczajami, kuchnią, sposobem życia czy przystosowaniem do innego kliatu. Wszystko to zamyka się w zakresie historii, geografii, wiedzy o kulturze i nauk o społeczeństwie.

Czytaj więcej: Organizacja turystyki historycznej studia - kierunek studiów

Rewitalizacja dróg wodnych studia - kierunek studiów

Śródlądowe drogi wodne istnieją od czasów starożytnych. Dzieki nim możliwy…

Rewitalizacja dróg wodnych studia - kierunek studiów

Śródlądowe drogi wodne istnieją od czasów starożytnych. Dzieki nim możliwy był przewóz osób, dóbr materialnych oraz rozwinął się handel drogą wodną. Droga wodna w dzisiejszych czasach musi spełniać trzy warunki: musi posiadać odpowiednią głębokość tranzytową, posiadać szlak żeglowny oraz port bądź przystań wraz z ich całą potrzebną infrastrukturą. W Polsce takie drogi aż do XIX wieku były najważniejszymi i najbardziej naturalnymi w kraju - nie wymagały za dużego nakładu pracy człowieka. Podczas przewozów w dół rzeki naturalną siłą napędową by prąd rzeki, natomiast do pewnego czasu z przewozów w górę rzeki - które były trudniejsze i kosztowniejsze - korzystała tylko szlachta i bogate mieszczaństwo.

Czytaj więcej: Rewitalizacja dróg wodnych studia - kierunek studiów

Komentarze (0)