studia sportowe


<  Studia

 

<  Kierunki studiów

Studia sportowe

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Ale sport to nie tylko gwarancja dobrego samopoczucia. To także przyszłościowy kierunek studiów. Lubisz ruch, rywalizację, adrenalinę i wysiłek? W przyszłości chciałbyś wykonywać aktywną pracę, a myśl o ośmiu godzinach spędzonych za biurkiem po prostu cię przeraża? Studia sportowe to może być to „coś”, co spełni twoje wymagania.

Kierunki sportowe studiować możesz przede wszystkim na Akademii Wychowania Fizycznego. AFW-y znajdują się m.in. w Warszawie, w Poznaniu, w Krakowie, w Gdańsku, w Katowicach, we Wrocławiu. Podczas rekrutacji na studia sportowe, oprócz wyników z matury (najczęściej uwzględniane są: język obcy i dwa dowolne przedmioty.), pod uwagę brane są wyniki z testów sprawnościowych, podczas których kandydat musi wykazać się sprawnością fizyczną. Testy dotyczą takich dyscyplin, jak pływanie, bieganie, gry zespołowe (piłka nożna, piłka siatkowa czy koszykówka). Gdzie szukać pracy po ukończeniu kierunków sportowych?

Absolwent kierunku wychowanie fizyczne przygotowany jest do pracy dydaktyczno-wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej. Absolwent studiów II stopnia jest gotowy do podjęcia pracy we wszystkich typach szkół (szkoły podstawowe, gimnazja, licea ogólnokształcące) w instytucjach oświatowych oraz instytucjach kultury fizycznej.
Na kierunku sport poznasz wszystkie tajniki trenowania sportowca (specjalizacja trenerska) i zarządzania organizacją sportową (specjalizacja menadżerska). Z takimi kompetencjami zatrudnienia szukać możesz w społecznych i publicznych instytucjach sportowych: klubach sportowych, związkach, stowarzyszeniach i zrzeszeniach sportowych, instytucjach samorządowych i państwowych promujących sport. Pracę znaleźć możesz również w klubach fitness, na siłowniach, pływalniach, w salonach odnowy biologicznej.
W ofercie AWF znajdują się również dodatkowe kursy trenerskie i instruktorskie (m.in. żeglarstwo, judo, narciarstwo, snowboard, tenis) których ukończenie pozwoli ci rozpocząć własną działalność. 

 

 

Komentarze (0)

prawo uw


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE