Fizjoterapia

Fizjoterapia

28.03.2024

Fizjoterapia – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku fizjoterapia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku fizjoterapia w PUM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek fizjoterapia - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Kandydaci na Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek fizjoterapia musieli uzyskać co najmniej 57 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Program studiów i przedmioty

Fizjoterapia główne przedmioty:

  • biologiczne podstawy rozwoju człowieka z elementami genetyki
  • genetyka
  • biofizyka
  • biochemia
  • historia fizjoterapii
  • pierwsza pomoc przedlekarska
  • psychologia ogólna
  • zdrowie publiczne
  • fizjologia z elementami fizjologii wysiłku fizycznego i sportu
  • kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu

 

Fizjoterapia jest działem medycyny, obejmującym wiele zróżnicowanych działań terapeutycznych. Zajmuje się metodami leczenia różnymi środkami naturalnymi, które oparte są na wszelakich formach energii fizycznej, występującej w środowisku człowieka, takich jak ruch, bodźce termiczne, kinetyczne, mechaniczne, elektryczne, świetlne oraz chemiczne. Dawniej pacjenci trafiali do fizjoterapeuty na zalecenie lekarza ortopedy, neurologa, reumatologa. Współcześnie, coraz częściej z problemem zdrowotnym zwracają się bezpośrednio do fizjoterapeutów, którzy pracują indywidualnie, bądź stanowią część zespołu terapeutycznego razem z lekarzami, pracownikami socjalnymi i przedstawicielami innych grup zawodowych, pracujących w ramach służby zdrowia. Na tych, którzy chcieliby zająć się tą profesją czeka kierunek Fizjoterapia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, gdzie prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich.

Założeniem kształcenia jest przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci pozyskują dogłębną wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych, jak i kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii. Kierunek prowadzony jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Fizjoterapia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie trwają pięć lat i podzielone są na dziesięć semestrów. W programie nauczania widnieją następujące przedmioty: biologiczne podstawy rozwoju człowieka z elementami genetyki, pierwsza pomoc przedlekarska, psychologia ogólna, zdrowie publiczne, fizjologia z elementami fizjologii wysiłku fizycznego i sportu, kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu, fizjoterapia ogólna, biologia medyczna, biochemia, anatomia, biofizyka, kinezyterapia, fizykoterapia, anatomia palpacyjna, fizjoterapia w neurologii i neurochirurgii, antropomotoryka, podstawy diagnostyki obrazowej, rehabilitacja pediatryczna, zaopatrzenie ortopedyczne, fizjoterapia kliniczna w chorobach wewnętrznych, wady postawy i gimnastyka korekcyjna, język migowy.

Praca fizjoterapeuty posiada wiele elementów, ponieważ obejmuje: fizjoterapię neurologiczną, ortopedyczną, korekcję wad postawy, czy też specyficzną analizę i terapię dolegliwości bólowych narządu ruchu, kręgosłupa i stawów obwodowych. Już ta krótka charakterystyka wyraźnie mówi, że zarówno zawód, jak i studia do najprostszych nie należą. A co po zakończeniu nauki? Absolwenci Fizjoterapii w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie znajdą zatrudnienie w jednostkach ochrony zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, ośrodkach sportowych, jednostkach naukowych, administracji państwowej i samorządowej.

Kierunki studiów w Szczecinie to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza?

 

Jakie ma Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie opinie?

Michał, student Fizjoterapii mówi:

„Wybrałem studia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym wierząc, że będę zdobywał wysokiej jakości umiejętności i kwalifikacje. Nie pomyliłem się. Zajęcia są interesujące, pracy jest sporo, ale mam wyznaczony cel, który zamierzam zrealizować. Tym celem jest zostanie fizjoterapeutą.”

 

Gdzie studiować fizjoterapię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym

Studia na kierunku fizjoterapia prowadzone są przez Wydział Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zlokalizowany przy ul. Żołnierskiej 48 w Szczecinie.

Kontakt:

tel. 91 48 00 950

https://old.pum.edu.pl/wydzialy/wydzial-nauk-o-zdrowiu

 

Fizjoterapia Pomorski Uniwersytet Medyczny limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 120
  • studia niestacjonarne jednolite magisterskie: 60

 

Fizjoterapia Pomorski Uniwersytet Medyczny ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Szczecinie

Studia w Szczecinie

 

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

Fizjoterapia studia Szczecin

Fizjoterapia studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Fizjoterapię w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • anatomii prawidłowej człowieka,
  • funkcjonowania poszczególnych układów człowieka, zwłaszcza związanych z poruszaniem się, sterowaniem ruchami i wysiłkiem fizycznym,
  • interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu,
  • metodyki nauczania ruchu,
  • fizjoterapii klinicznej w dysfunkcjach narządu ruchu,
  • fizjoterapii klinicznej w chorobach narządów wewnętrznych,
  • zasad działania przedmiotów ortopedycznych stosowanych w rehabilitacji,
  • zdrowia publicznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie w:

  • jednostkach ochrony zdrowia,
  • ośrodkach dla osób niepełnosprawnych,
  • ośrodkach sportowych,
  • jednostkach naukowych,
  • administracji państwowej i samorządowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, fizyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Komentarze (0)