Inżynieria zarządzania

Inżynieria zarządzania

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - kierunki studiów

Inżynieria zarządzania – Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu

Dzisiaj liczą się umiejętności i najlepiej, aby było ich jak najwięcej. Efektywna działalność sprowadza się do wykorzystywania wiedzy z różnych obszarów, dlatego kierunek studiów zakłada połączenie pozyskania wiadomości technicznych i menedżerskich technik. O jaki kierunek chodzi? O Inżynierię zarządzania, którą można odnaleźć w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu kształtuje zarówno umiejętności techniczne jak i menedżerskie. Studenci poznają mechanizmy funkcjonowania gospodarki w wymiarze krajowym i globalnym oraz gospodarowania w warunkach ograniczonych zasobów. Uczą się wdrażać zasady i rozwiązania inżynierskie do praktyki biznesowej, wykorzystywać w pracy specjalistyczne oprogramowanie, posługiwać się specjalistycznym słownictwem języka angielskiego z zakresu inżynierii zarządzania.

W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: podstawy ekonomii, podstawy prawa cywilnego i gospodarczego, matematyka, instrumentarium zarządzania, rachunkowość i dokumentacja finansowa, zachowania organizacyjne, analiza ekonomiczno- finansowa, badania i analiza rynku, zarządzanie projektami, informatyka w zarządzaniu, rachunek kosztów inżynierskich, procesy produkcyjne, grafika inżynierska, wirtualizacja zarządzania produkcją, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich, metrologia z elementami fizyki, metody sterowania i kontroli jakości w produkcji i usługach, techniki i narzędzia doskonalenia jakości, zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem pracy.

Specjalności oferowane w ramach omawianego przez nas kierunku mają za zadanie rozwijać konkretne umiejętności. Studenci uczą się przeprowadzać certyfikacje wyrobów oraz systemów jakości, realizować audyt wewnętrzny, tworzyć politykę bezpieczeństwa pracy, wykorzystywać wirtualną rzeczywistość w procesach szkolenia pracowników i analizowania linii technologicznych, projektować procesy biznesowe, zarządzać innowacjami. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Inżynierii zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu znajdą zatrudnienie w firmach doradczych, firmach audytorskich, przedsiębiorstwach przemysłowych, instytutach naukowo- badawczych, działach kontroli jakości.

Jeśli zdecydowaliśmy się studiować Inżynierię zarządzania, to teraz należy wybrać miejsce naszego kształcenia. Uczelnie w Opolu stanowią dość obszerną listę, co wśród niektórych kandydatów na studia może wywołać zawrót głowy i niemałe zagubienie. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto pokusić się o kilka pytań.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu opinie?

Michał, student Inżynierii zarządzania mówi:

„Od studiów oczekuję wiedzy, którą rzeczywiście można przekuć w praktyczne działanie. Nie potrzebuję informacji, które nie mają żadnego przełożenia w pracy zawodowej. Dlatego wybrałem studia w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, ponieważ proponuje ona praktyczny model kształcenia. To, czego się uczę, wykorzystam w pracy.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu:

Absolwent kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • stosowania norm i standardów jakości,
 • przeprowadzania certyfikacji wyrobów oraz systemów jakości,
 • projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych,
 • realizacji audytów wewnętrznych,
 • podejmowania decyzji i tworzenia procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych,
 • zasad projektowania i transformacji cyfrowej procesów wytwórczych,
 • zarządzania innowacjami i transferem technologii.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria zarządzania:

Absolwent kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu może znaleźć zatrudnienie w:

 • firmach doradczych,
 • firmach audytorskich,
 • przedsiębiorstwach przemysłowych,
 • instytutach naukowo- badawczych,
 • działach kontroli jakości.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu

 

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria zarządzania - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Opolu

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Opolu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)