Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
30.09.2024
Studia na kierunku biotechnologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku biotechnologia w UMED ŁÓDŹ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek biotechnologia - Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Kandydaci na Uniwersytet Medyczny w Łodzi ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek biotechnologia musieli uzyskać co najmniej 200 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Program kształcenia na kierunku Biotechnologia nastawiony jest na pozyskanie wiedzy o charakterze interdyscyplinarnym, co oznacza, że może być ona wykorzystana w różnych obszarach działalności. Realizowane zajęcia dotyczą przede wszystkim zagadnień związanych z naukami medycznymi i farmaceutycznymi, naukami biologicznymi i chemicznymi, jak również matematyką i informatyką. W toku studiów studenci poznają funkcjonowanie organizmu człowieka w warunkach fizjologicznych i patologicznych, procesy biologiczne, procesy biochemiczne oraz uwarunkowanie genetyczne i środowiskowe zaburzające ich przebieg na poziomie molekularnym, metody hodowli komórek roślinnych i zwierzęcych oraz możliwości ich wykorzystania w procesach biotechnologicznych, jak również technologię otrzymywania substancji aktywnych biologicznie oraz metody kontrolowania i modyfikowania ich właściwości.
Absolwenci studiów na kierunku Biotechnologia wyróżniają się szeroką wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami. Stają się specjalistami, którzy przygotowani są do pracy w jednostkach naukowo- badawczych, w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym oraz w przemysłach pokrewnych w zakresie projektowania i wdrażania systemów diagnostycznych i terapeutycznych.
Biotechnologia główne przedmioty:
Istnieją kierunki kształcenia, których profil i charakter łatwy jest do odgadnięcia nawet dla niewtajemniczonych. Nietrudno odgadnąć jaką przestrzenią wiedzy jest kierunek lekarski, czy farmacja. A Biotechnologia medyczna? Spieszymy wyjaśnić, że jest to dziedzina wykorzystująca zestaw technik laboratoryjnych głownie z obszaru inżynierii genetycznej, inżynierii molekularnej i inżynierii chemicznej. Brzmi zrozumiale? Nieco upraszczając należy powiedzieć, iż jest to kierunek skierowany do osób zainteresowanych pograniczem chemii, biologii i inżynierii chemicznej. Mogą oni zgłębiać tę dyscyplinę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, gdzie Biotechnologia prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy niezbędnej do działalności na styku medycyny molekularnej, współczesnych metod biologii eksperymentalnej i technologii oraz podejmowania zadań o charakterze interdyscyplinarnym w ramach współpracy ze specjalistami z pokrewnych dziedzin.
Studia na kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi charakteryzują się bogatym programem nauczania, w skład którego wchodzą następujące przedmioty: anatomia z elementami histologii, chemia ogólna i organiczna, biologia komórki, marketing w biotechnologii i farmacji, fizjologia, hodowle komórkowe, molekularne podstawy endokrynologii, higiena i żywienie człowieka, mikrobiologia, techniki biologii molekularnej, biostatystyka, molekularne przyczyny chorób, onkologia molekularna, immunologia ogólna, uszkodzenie i naprawa DNA, ewolucja molekularna.
Sprawdź
Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki studiów
Uniwersytet Medyczny w Łodzi rekrutacja
Biotechnologia jest dyscypliną, która wykorzystuje technologie rekombinacji DNA, biologii molekularnej i fizjologii doświadczalnej do opracowania i badania potencjalnych leków, nowych metod diagnostycznych i tworzenia unikalnych technologii molekularnych. W jakiś sposób profil kształcenia może wpływać na życie zawodowe przyszłych absolwentów. Znajdą oni zatrudnienie w przemyśle farmaceutycznym, jednostkach naukowo- badawczych, przemyśle biotechnologicznym.
Studia w Łodzi to interesująca oferta dla tych, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie. Oczywiście, jest to także bardzo dobre miejsce dla tych, którzy planują rozwijać się w dziedzinie biotechnologii. Podejmowanie decyzji odnośnie wyboru szkoły wyższej nierzadko sprawia kłopoty, dlatego, aby rozwiać wszelakie wątpliwości dowiedzmy się – jakie ma Uniwersytet Medyczny w Łodzi opinie? Monika, studentka Biotechnologii mówi:
„Studia na UMEDZIE to najciekawsza przygoda mojego życia. Nie chodzi tylko o to, że zdobywam wysokiej jakości wykształcenie, dzięki któremu znajdą ciekawą pracę. Chodzi też o to, że na uczelni poznaję interesujących ludzi; tak samo ciekawych świata jak ja.”
STUDIA W ŁODZI - ważne informacje
BIOTECHNOLOGIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, matematyka, dowolny przedmiot
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Studia II stopnia skierowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich w zakresie: biotechnologii, biologii, nauk medycznych, elektroradiologii, farmacji, analityki medycznej, inżynierii biomedycznej, elektroniki, fizyki, fizyki medycznej i innych pokrewnych. Wymagania: dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, praktyczna znajomość języka angielskiego, konkurs średniej ocen uzyskanych ze wszystkich przedmiotów, w całym okresie studiów, rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku biotechnologia medyczna - wszystko co musisz wiedzieć
Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki
Jakie są kierunki medyczne w Łodzi
Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi