Elektroradiologia

Elektroradiologia

04.03.2024

Elektroradiologia – Uniwersytet Medyczny w Łodzi rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku elektroradiologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku elektroradiologia w UMED ŁÓDŹ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek elektroradiologia - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kandydaci na Uniwersytet Medyczny w Łodzi ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek elektroradiologia musieli uzyskać co najmniej 202 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Program kształcenia na kierunku Elektroradiologia obejmuje zagadnienia z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. W toku studiów studenci zaznajamiają się z budową i działaniem aparatury obrazującej, budową i działaniem aparatury radioterapeutycznej, jak również aparatury elektromedycznej, wykorzystywanej w procedurach medycznych. Program nastawiony jest na pozyskanie umiejętności praktycznych, do których należą między innymi umiejętność wykonywania diagnostycznych badań radiologicznych oraz badań magnetycznego rezonansu jądrowego, a także umiejętność obsługi aparatów do fluoroskopii i ultrasonografów.

Absolwenci studiów na kierunku Elektroradiologia wyróżniają się nowoczesną wiedzą, stanowiącą bogatą przestrzeń, w której spotykają się różne dziedziny; od matematyki, przez radiobiologię po medycynę nuklearną. Co warto podkreślić, interdyscyplinarny charakter zdobytej wiedzy pozwala na współpracę z lekarzem w każdym kraju zarówno w placówkach typowo medycznych, jak i w jednostkach naukowo- badawczych.

 

 

Program studiów i przedmioty

Elektroradiologia główne przedmioty:

  • Statystyka z rachunkiem prawdopodobieństwa
  • Anatomia radiologiczna
  • Fizjologia
  • Epidemiologia i zakażenia szpitalne
  • Techniczne podstawy RTG
  • Zasady radiologii klasycznej
  • Matematyka
  • Fizyka
  • Chemia
  • Informatyka w zastosowaniach
  • Anatomia prawidłowa
  • Opieka nad pacjentem w radiologii
  • Podstawy medycyny nuklearnej
  • Ratownictwo medyczne
 

Kim jest elektroradiolog? To osoba należąca do personelu medycznego, która dysponuje wiedzą w zakresie metod diagnostycznych z obszaru radiologii. Kandydaci, którzy chcieliby kształcić się w tej profesji muszą charakteryzować się spostrzegawczością, podzielnością uwagi, refleksem, a nawet wyobraźnią przestrzenną. Jeżeli posiadamy wymienione cechy, to nie pozostaje nic innego jak wybrać kierunek Elektroradiologia. A gdzie? Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 

Nabywane Umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy i różnorodnych umiejętności, przede wszystkim z obszaru budowy i działania aparatury obrazującej, fizycznych i matematycznych zasad dozymetrii promieniowania jonizującego, budowy i działania aparatury radioterapeutycznej, budowy i działania aparatury elektromedycznej. Studenci uczą się wykonywać diagnostyczne badanie radiologiczne, badania magnetycznego rezonansu jądrowego, czy też obsługi aparatów do fluoroskopii i ultrasonografów.

Studia na kierunku Elektroradiologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi charakteryzują się bogatym programem nauczania, na który składają się między innymi takie przedmioty jak: matematyka, anatomia prawidłowa, opieka nad pacjentem w radiologii, fizjologia, anatomia radiologiczna, techniczne podstawy radioterapii, choroby wewnętrzne, fizjologia porównawcza z elementami patofizjologii, ultradźwięki w medycynie, metody leczenia promieniowaniem, podstawy medycyny nuklearnej, onkologia, dozymetria promieniowania jonizującego, kliniczne zastosowania medycyny nuklearnej.

 

Sprawdź

Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki studiów

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rekrutacja

Rekrutacja na studia w Łodzi

 

A co po studiach? Absolwenci Elektroradiologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi znajdą zatrudnienie w zakładach diagnostyki  obrazowej, zakładach medycyny nuklearnej, zakładach radioterapii, firmach dystrybuujących i serwisujących aparaturę radiologiczną, nadzorze sanitarno-epidemiologicznym.

 

Opinie

Studia medyczne nigdy nie należały do najłatwiejszych, ale i tak chętnych do kształcenia nie brakuje. Łódź jako jedno z największych miast oferuje kandydatom wiele interesujących dyscyplin związanych z szeroko pojętą medycyną, a uczelnia medyczna w tym mieście cieszy się bardzo dużą popularnością. Jakie ma Uniwersytet Medyczny w Łodzi opinie? Agata, studentka Elektroradiologii mówi:

„Studia na łódzkim UMEDZIE to prestiż. To także czas intensywnej nauki i dużej aktywności. Najważniejsze jest to, aby czerpać z tych studiów jak najwięcej, bo w końcu kształcimy się po to, aby stać się prawdziwymi profesjonalistami.”

 

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

ELEKTRORADIOLOGIA - ważne informacje

Elektroradiologia studia Łódź

Elektroradiologia studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Elektroradiologię na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi:

Absolwent kierunku Elektroradiologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • rentgenodiagnostyki,
  • tomografii komputerowej,
  • rezonansu magnetycznego,
  • budowy i działania aparatury radioterapeutycznej,
  • budowy i działania aparatury elektromedycznej, wykorzystywanej w procedurach medycznych,
  • zasad opieki nad pacjentem w radiologii,
  • anatomii radiologicznej,
  • radiologii zabiegowej,
  • organizacji zakładu medycyny nuklearnej,
  • procedur radioterapeutycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Elektroradiologia:

Absolwent kierunku Elektroradiologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

  • zakładach diagnostyki  obrazowej,
  • zakładach medycyny nuklearnej,
  • zakładach radioterapii,
  • firmach dystrybuujących i serwisujących aparaturę radiologiczną,
  • nadzorze sanitarno-epidemiologicznym.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku elektroradiologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, fizyka, matematyka, dowolny przedmiot

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Kandydat musi posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia, albo studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizyka medyczna lub innym pokrewnym. Dodatkowo przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej w języku polskim, dotyczącej zakresu pracy dyplomowej na ukończonych studiach wyższych i zagadnień biomedycznych. Postępowanie kwalifikacyjne składa się z: 1)rozmowy kwalifikacyjnej; 2)konkursu średniej ocen z ukończonych studiów wyższych.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Komentarze (0)