Pedagogika

Pedagogika

Pedagogika – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku

Pedagogika jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów. Trudno się temu dziwić, ponieważ jest to dziedzina, która wciąż się rozwija i reaguje na potrzeby i problemy współczesności. Niegdyś funkcjonowało przekonanie, że Pedagogika jest dyscypliną zajmującą się wychowaniem najmłodszych. Wystarczy wybrać się na studia do Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku aby przekonać się, że Pedagogika jest dyscypliną szeroką i złożoną, przez co kieruje swoją uwagę na ludzi w różnym wieku i różnym położeniu.

Kształcenie na kierunku Pedagogika w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu umożliwia pozyskanie wiedzy stanowiącej połączenie zagadnień z zakresu pedagogiki, socjologii oraz psychologii, a zatem wiedzy stanowiącej fundament przygotowania praktycznego przyszłego pedagoga. Studenci przygotowują się do planowania, organizowania i realizowania praktyk społecznych związanych z edukacją oraz szeroko pojętym wychowaniem, jak również nabywają umiejętności kreatywnego działania na rzecz rozwoju człowieka w różnych fazach życia.

 

Program studiów

Studia na kierunku Pedagogika w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku wyróżniają się nowoczesnym programem kształcenia, zakładającym liczne zajęcia praktyczne w postaci warsztatów, projektów, czy e- learningu, jak również specjalnościami. Są nimi: Opieka żłobkowa z pedagogiką Montessori, Coaching, Asystent osoby starszej z elementami andragogiki, Pedagogika resocjalizacyjna z elementami socjoterapii.

 

Nabywane umiejętności

Każda z realizowanych specjalności pozwala na nabycie jasno określonych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie planowania i aktywizacji rozwoju dziecka, organizowania procesów wychowawczo- dydaktycznych, udzielania wsparcia doradczego w biznesie i sferze publicznej, tworzenia kreatywnych rozwiązań problemów zawodowych pracowników różnego szczebla, wspierania aktywności społecznej, kulturalnej, edukacyjnej i rekreacyjnej osób starszych, czy też prowadzenia działań przywracających człowieka do życia społecznego w różnych środowiskach systemu resocjalizacji.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po zakończeniu kształcenia? Absolwenci Pedagogiki w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: ośrodkach pomocy społecznej, pogotowiach opiekuńczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, firmach szkoleniowych, agencjach zatrudnienia, domach kultury, placówkach opieki żłobkowej.

 

Opinie

Pedagogika należy do najpopularniejszych i najchętniej obieranych kierunków kształcenia. Należy również do grona kierunków najczęściej występujących w ofertach dydaktycznych. Na którą zatem się zdecydować? Zainteresowani pozyskaniem nowoczesnej wiedzy, na dodatek w nowoczesny sposób powinni zwrócić uwagę na Rybnik oraz uczelnię funkcjonującą w tym mieście. Jakie ma Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku opinie? Dominika, studentka Pedagogiki mówi:

„Największym atutem Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu jest to, że oferuje zdobycie wiedzy praktycznej, która otwiera wiele możliwości zawodowych. Na studiach rozwijam umiejętności, zdobywam kwalifikacje, dlatego wiem, że bez poradzę sobie na rynku pracy.”

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia pedagogiczne wybrać

Studia na kierunku Pedagogika - wszystko co musisz wiedzieć

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku kierunki

Jakie są kierunki pedagogiczne w Rybniku

Co zdawać na maturze

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Filia Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku

Komentarze (0)