Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi - rekrutacja na studia 2023/2024

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego  w Łodzi – rekrutacja na studia 2023/2024

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w rekrutacji 2023/2024 oferuje kształcenie na ponad 10 kierunkach studiów w ramach studiów pierwszego (11 kierunków) i drugiego (10 kierunków) stopnia, jak również w ramach studiów podyplomowych. Osoby zainteresowane podjęciem nauki na ASP w Łodzi mogą aplikować na 13 kierunków studiów stacjonarnych.

 

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego kierunki studiów - rekrutacja 2023/2024

 • animacja
 • architektura wnętrz
 • biżuteria
 • edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
 • fotografia i multimedia
 • grafika
 • malarstwo
 • nowe media
 • projektowanie graficzne
 • projektowanie ubioru
 • rzeźba
 • tkanina i stylizacja wnętrz
 • wzornictwo

Dowiedz się więcej: www.asp.lodz.pl

 

Wyniki rekrutacji na studia w roku akademickim 2022/2023 – Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Najchętniej wybierane kierunki studiów

Do najchętniej wybieranych kierunków studiów przez kandydatów w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich, według ogólnej liczby zgłoszeń możemy zaliczyć m.in. projektowanie graficzne (200), animacja (150), architektura wnętrz (106), projektowanie ubioru (94), grafika (85), fotografia i multimedia (71), wzornictwo (59), malarstwo (48), edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (46), tkanina i stylizacja wnętrz (37), biżuteria (38), rzeźba (23). 

Biorąc pod uwagę liczbę kandydatów na jedno miejsce, to największą popularnością cieszyły się takie kierunki, jak: animacja (15), projektowanie graficzne (8,7), grafika (6,54), fotografia i multimedia (5,92), architektura wnętrz (4,61), projektowanie ubioru (3,92), biżuteria (3,8), rzeźba (3,29), wzornictwo (2,68), edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (2,56), tkanina i stylizacja wnętrz (2,31), malarstwo (2,29). 

 

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego jest uczelnią, która prowadzi kształcenie artystyczne w nowoczesnym wymiarze, ale nie zapominając o tradycji. Uczelnia pozwala rozwijać talenty oraz zdolności artystyczno- projektowe, a wszystko to pod okiem doświadczonych i utytułowanych wykładowców.

Uczelnia kształci ponad tysiąc studentów, współpracuje z uczelniami partnerskimi z całego świata, współpracuje z biznesem, a także organizuje liczne konkursy oraz wystawy studenckie w łódzkich galeriach.

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi prowadzi kształcenie na studiach pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Ponadto, oferuje studia podyplomowe. Warunkiem przyjęcia na studia pierwszego stopnia oraz na jednolite studia magisterskie jest zdanie egzaminu wstępnego. Oznacza to, że wyniki matury znajdujące się na świadectwie dojrzałości nie są brane pod uwagę. Wynik egzaminu sprawdzającego predyspozycje kandydatów stanowi 100% łącznego wyniku możliwego do uzyskania w toku rekrutacji.

Kierunki studiów w Akademii Sztuk Pięknych to szeroka i różnorodna paleta dyscyplin. Na uwagę zasługuje kierunek Projektowanie ubioru, ponieważ łódzka ASP jako jedyna szkoła publiczna posiada uprawnienia do nadawania tytułu magistra w tej dziedzinie. Na bogaty obszar dyscyplin kształcenia składają się: Animacja, Architektura wnętrz, Biżuteria, Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, Fotografia i multimedia, Grafika, Malarstwo, Projektowanie graficzne, Projektowanie ubioru, Rzeźba, Tkanina i stylizacja wnętrz, Wzornictwo.

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Terminy rekrutacji:

stacjonarne niestacjonarne
Studia I stopnia i jednolite od 08.05.2023 do 28.05.2023
Studia II stopnia od 22.05.2023 do 18.06.2023

Studia stacjonarne

Termin rekrutacji studia I stopnia:

od 08.05.2023 do 28.05.2023

Termin rekrutacji studia II stopnia:

od 22.05.2023 do 18.06.2023

Podane terminy dotyczą większości kierunków studiów na danej uczelni, mogą zdarzać się wyjątki dla poszczególnych kierunków studiów. Zachęcamy do sprawdzenia dokładnych terminów rekrutacji na stronie uczelni: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi - studia 2023

Specjalności - Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi: znaleziono 2

Grupa kierunku
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów

Projekty wizualne
Wydział Sztuk Pięknych

Opis kierunku

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Techniki teatralne, telewizyjne i filmowe
Wydział Sztuk Pięknych

Opis kierunku

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Aktualności rekrutacyjne

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Komentarze (0)