Prawo

Prawo

Uniwersytet Szczeciński - kierunki studiów

Prawo – Uniwersytet Szczeciński 2021

Studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Szczecińskim to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku prawo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • postępowanie karne
 • prawo administracyjne
 • prawo handlowe
 • prawo cywilne

 

Uniwersytet Szczeciński to 11 wydziałów i 70 kierunków. Jednym z nich jest Prawo, realizowane na jednolitych studiach magisterskich.

Koncepcja kształcenia ma charakter wielostronny i obejmuje kilkanaście bloków tematycznych. Istotą jest przekazanie wiedzy, niezbędnej do prawidłowego i kreatywnego wykonywania obowiązków zawodowych w wymiarze sprawiedliwości, wolnych zawodach prawniczych, czy administracji rządowej.

Na liście przedmiotów do zaliczenia widnieją, między innymi: postępowanie karne, prawo administracyjne, prawo handlowe, prawo cywilne. Zdobytą wiedzę i umiejętności absolwenci mogą wykorzystać w wymiarze sprawiedliwości, wolnych zawodach prawniczych, administracji rządowej i samorządowej i innych instytucjach sektora publicznego, organizacjach i instytucjach międzynarodowych oraz działach prawnych przedsiębiorstw i innych jednostek spoza sektora publicznego. 

Okres rekrutacji na studia to czas poszukiwań, porównań, zbierania informacji. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o miejscu naszej edukacji, chcemy wiedzieć o nim jak najwięcej. Zatem, jakie ma Uniwersytet Szczeciński opinie? Mariusz, student III- roku Prawa mówi:

„Wybrałem trudne studia, to trzeba przyznać. Ale wybrałem zarazem studia ciekawe i satysfakcjonujące, stanowiące mocną podstawę pod karierę zawodową.”

Należy pamiętać, że studia na kierunku Prawo stanowią, przede wszystkim, pierwszy etap kształcenia w zakresie tzw. klasycznych zawodów prawniczych, czyli sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego i notariusza oraz pokrewnych zawodów prawniczych, takich jak, na przykład, referendarz sądowy, czy też komornik. 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Prawo na Uniwersytecie Szczecińskim:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • obserwacji i interpretacji zjawisk społecznych,
 • różnych technik komunikacyjnych,
 • etyki zawodów prawniczych,

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Prawo:

Absolwent kierunku Prawo na Uniwersytecie Szczecińskim może znaleźć zatrudnienie:

 • w organach ochrony prawnej,
 • w podmiotach prywatnych, dla których można prowadzić obsługę prawną,
 • w organach wymiaru sprawiedliwości na stanowiskach pomocniczych,
 • w organach i urzędach administracji publicznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Szczeciński

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Szczecinie

Uniwersytet Szczeciński kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Szczecinie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Prawa i Admnistracji Uniwersytetu Szczecińskiego

Komentarze (1)

Martyna P. odpowiedz

Nie polecam. Nie jestem rozżalonym studentem, ale osobą, której to kolejny skończony już kierunek, na kolejnej uczelni. Studenci traktowani przez kadrę jak g.... Brak kultury i traktowanie w sposób uwłaczający osobom inteligentnym. Biurokracja okrutna. Jak macie pieniądze i duuuużo samozaparcia, ok. Ale szkoda czasu. Kadra zadufana w sobie, większość to hipokryci. Garstka wykładowców prezentuje poziom akademicki, ale okazało się, że to wykładowcy z Poznania, więc jasne, że część szczecińska jest odpowiedzialna za stan tego wydziału. Mam nadzieję, że szybko padnie. Żałuję, że inwestowałam pieniądze w ten wydział. Duża uznaniowość w ocenianiu prac. Nie ważne są umiejętności, ale cwaniactwo. Jeśli ktoś ściąga i jest sprytny, podlizuje się, da sobie radę. Nie pozdrawiam.