Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku zarządzanie w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek zarządzanie - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Kandydaci na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek zarządzanie musieli uzyskać co najmniej 64 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Zarządzanie główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to 45 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Zarządzanie, realizowane na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Studenci nabywają umiejętności rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi oraz informacjami. Zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to znajomość specyfiki przedsiębiorstw i jednostek gospodarczych funkcjonujących w sferze szeroko rozumianego agrobiznesu.
Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: matematyka, statystyka, finanse przedsiębiorstwa, prawo, marketing międzynarodowy, negocjacje, zarządzanie zmianami, rachunkowość zarządcza, zarządzanie strategiczne.
Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Zarządzania mogą wykorzystać w przedsiębiorstwach agrobiznesu, handlu, usługach, różnego rodzaju agencjach konsultingowych, organizacjach gospodarczych i samorządowych, szkolnictwie, czy placówkach naukowo- badawczych.
Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego opinie? Karol student II- stopnia Zarządzanie mówi:
„Wybrałem Zarządzanie jako kierunek studiów, bo wiedziałem, że posiadam cechy charakteru, które w połączeniu z gruntowną wiedzą mogą zapewnić mi dobry start w karierze zawodowej. Studiowanie Zarządzania to ciągłe kształcenie się, ciągła ciekawość, pewnego rodzaju wyścig na wiedzę i umiejętności.”
Studia na kierunku zarządzanie prowadzone są przez Wydział Ekonomiczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 59 34 025
Zarządzanie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego limity miejsc - rekrutacja 2024/2025
Zarządzanie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego ceny - rekrutacja 2024/2025 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, fizyka, geografia, historia
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia zarządzanie wybrać
Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć
Studia zarządzanie w Warszawie