Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
KN Astro PK
Astro PK angażuje się w badawcze projekty inżynieryjne z obszaru robotyki, informatyki i elektroniki, koncentrując na ich zastosowaniach w technologii kosmicznej. Ostatnim osiągnięciem koła naukowego było doskonalenie autonomicznego łazika planetarnego, zintegrowanego z dronem, prezentowanego podczas tegorocznej edycji międzynarodowych zawodów European Rover Challenge. Zespół kładzie szczególny nacisk na wysoką jakość i praktyczność opracowywanych rozwiązań.
KN el-RAPPRO
El-RAPPRRO skupia swoją działalność na obszarze szybkiego prototypowania i druku 3D, nawiązując współpracę z FutureLAV PK oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. Członkowie specjalizują się w realizacji projektów i prowadzeniu badań, korzystając z zaawansowanych urządzeń dostępnych w laboratoriach uczelni, takich jak drukarki 3D i narzędzia CNC. Koło adresowane jest to wszystkich entuzjastów druku 3D oraz osób pragnących nauczyć sie i wdrożyć procesy szybkiego prototypowania.
MKN3I
3I – Inteligentna Integracja Innowacji skoncentrowana jest głównie na rozwijaniu rozwiązań w dziedzinie automatyki. Koło naukowe skupia ludzi z pasją, którzy pragną się rozwijać i poszukują innowacyjnych technologicznych rozwiązań. 3I aktywnie współpracuje z czołowymi firmami, wspólnie tworząc projekty, które później znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Dołącz do koła, jeśli interesujesz się szeroko pojętą automatyką oraz rozwiązaniami do budynków inteligentnych.
KN Mikrokontroler
Głównym celem działalności koła naukowego jest realizacja pasji i zainteresowań w obszarze mikrokontrolerów. Poprzez praktyczne wykorzystanie tych urządzeń, członkowie dążą do rozwoju zarówno swoich zainteresowań naukowych, jak i praktycznych umiejętności w dziedzinie elektrotechniki, elektroniki, informatyki, automatyki oraz robotyki. Koło naukowe planuje również nawiązać współpracę z ośrodkami związanymi z obszarem jego zainteresowań. Dołącz do koła, jeśli fascynuje Cię świat mikrokontrolerów i chcesz rozwijać się w dynamicznym środowisku technologicznym!
KN IT
Koło Informatyczne WIEiK koncentruje się na tworzeniu dla studentów warunków sprzyjających zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki. Jego celem jest ułatwianie dostępu do materiałów dydaktycznych, wspieranie rozwoju umiejętności, umożliwianie wymiany doświadczeń oraz zwiększanie zaangażowania studentów w pracę naukową.
KN SMiDUE
Koło Naukowe Sterowania, Monitoringu i Diagnostyki Układów Elektrycznych łączy kilka obszarów zainteresowań rozwijanych przez jego członków. Dzięki tej różnorodności każdy może znaleźć obszar odpowiadający jego zainteresowaniom. Obejmuje to dziedziny takie jak automatyzacja, robotyzacja, sterowanie procesami przemysłowymi, a także szeroko rozumiany mentoring i diagnostyka różnorodnych układów elektrycznych, w których wykorzystywane są nowoczesne technologie.
KN Energetyków
Koło Naukowe Elektroenergetyki koncentruje się na tematach związanych z przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej w sieciach dystrybucyjnych oraz w zakładach przemysłowych, zgodnie z zasadami Zielonego Ładu. Skupiając się na obszarze Przemysłu 4.0 i rozwiązaniach z zakresu automatyki zabezpieczeń w sieciach średniego i niskiego napięcia, członkowie koła zajmują się projektowaniem i konstruowaniem systemów dostosowanych do warunków laboratoryjnych. Ponadto, uczestniczą w konkursach uczelnianych, takich jak FutureLab w edycji 2022/2023, oraz biorą udział w konferencjach naukowych.
SK SEP
Studenckie Koło Sekcji Elektroenergetycznej Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki jest organizacją twórczą o charakterze naukowo-technicznym, działającą na rzecz użyteczności społecznej i publicznej. Koło gromadzi studentów specjalizujących się w dziedzinie elektrotechniki oraz osoby zafascynowane szerokim zakresem tematycznym związanym z elektryką. Po dołączeniu do Koła, uczestniczysz w seminarach organizowanych we współpracy z Małopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa oraz Oddziałem Krakowskim SEP. Ponadto, masz szansę wzięcia udziału w kursach dotyczących uprawnień energetycznych w zakresie eksploatacji i nadzoru. Członkowie SK SEP mają również możliwość uczestniczenia w konferencjach o zasięgu ogólnopolskim, związanych z branżą elektroenergetyczną.
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Studiowałem Energetykę na wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej dwa lata temu. Pracę znalazłem jeszcze podczas studiowania. Plan zajęć oraz podejście wykładowców pozwoliło mi na połączenie nauki z pracą.
Informatyka to kierunek dla ludzi "pochłoniętych przez komputery". Są to studia dla prawdziwych fanatyków. Ja osobiście polecam. Jak dla mnie bardzo dużo praktycznej wiedzy, którą wykorzystuje w mojej zawodowej karierze,
Polecam Informatykę. Tutaj nawet wykłady potrafią być ciekawe :D
Elektrotechnika to kierunek dość ciężki, duża ilość nauki, ale bardzo polecam
Studiowałem tutaj energetykę i szybko podjąłem pracę w zawodzie. Polecam
Polecam przede wszystkim informatykę, dzięki dużej ilości praktyk mogłem szybko rozwinąć swoje życie zawodowe
Studia na Politechnice Krakowskiej dają bardzo solidne wykształcenie i bardzo dużo umiejętności. Studiując wiesz, że zdobywasz wiedzę nowoczesną, która poszukiwana jest na rynku pracy
Politechnika Krakowska to uczelnia, na której warto studiować. Najbardziej podoba mi się możliwość realizacji własnych pomysłów i robienia praktyk w znaczących na rynku firmach. Daję 5 z plusem