• BEZPIECZEŃSTWO INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ I KLUCZOWEJ W ZAKRESIE SYSTEMÓW PRZEMYSŁOWYCH OPERATIONAL TECHNOLOGY - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Z uwagi na dużą odpowiedzialność spoczywającą na specjalistach ds. Cyberbezpieczeństwa systemów przemysłowych OT, kluczowe jest, aby poziom ich wiedzy i umiejętności posiadanych wraz z wejściem na rynek pracy był wysoki. Będą oni bowiem odpowiadać nie tylko za tak istotne kwestie jak bezpieczeństwo danych czy ciągłości produkcji swoich organizacji, ale z uwagi na charakter pracy i potencjalne miejsce zatrudnienia, również za bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej i kluczowej Polski (energetyka, transport, sektor wodociągów i kanalizacji, infrastruktura cyfrowa, usługi pocztowe i kurierskie, gospodarowanie odpadami, przetwarzanie i dystrybucja chemikaliami).

    Wyświetl więcejZwiń

  • CYBERBEZPIECZEŃSTWO – PRAKTYCZNA ANALIZA ZAGROŻEŃ - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Z uwagi na dużą odpowiedzialność spoczywającą na specjalistach ds. cyberbezpieczeństwa, kluczowe jest, aby poziom ich wiedzy i umiejętności posiadanych wraz z wejściem na rynek pracy był wysoki. Będą oni bowiem odpowiadać nie tylko za tak istotne kwestie jak bezpieczeństwo danych czy ciągłości biznesu swoich organizacji, ale z uwagi na charakter pracy i potencjalne miejsce zatrudnienia, również za bezpieczeństwo m.in. energetyczne czy ekonomiczne państwa.

    Cyberbezpieczeństwo jest interdyscyplinarną i szybko ewoluującą dziedziną wymagającą od ekspertów posiadania szerokiej wiedzy m.in. z zakresu:

    • systemów Linux i Windows,
    • wykorzystania narzędzi monitoringu,
    • znajomości podatności oraz typowych technik ataków,
    • wykrywania oraz odpowiedniego reagowania na incydenty bezpieczeństwa,
    • metod analizy ryzyka i testów penetracyjnych,
    • mechanizmów zabezpieczeń komunikacji oraz szerzej zarządzania bezpieczeństwem informacji.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (8)

Kuba Ocena odpowiedz

Studiowałem Energetykę na wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej dwa lata temu. Pracę znalazłem jeszcze podczas studiowania. Plan zajęć oraz podejście wykładowców pozwoliło mi na połączenie nauki z pracą.

Eryk Ocena odpowiedz

Informatyka to kierunek dla ludzi "pochłoniętych przez komputery". Są to studia dla prawdziwych fanatyków. Ja osobiście polecam. Jak dla mnie bardzo dużo praktycznej wiedzy, którą wykorzystuje w mojej zawodowej karierze,

Olek Ocena odpowiedz

Polecam Informatykę. Tutaj nawet wykłady potrafią być ciekawe :D

Dawid Ocena odpowiedz

Elektrotechnika to kierunek dość ciężki, duża ilość nauki, ale bardzo polecam

Adrian Ocena odpowiedz

Studiowałem tutaj energetykę i szybko podjąłem pracę w zawodzie. Polecam

Kamil Ocena odpowiedz

Polecam przede wszystkim informatykę, dzięki dużej ilości praktyk mogłem szybko rozwinąć swoje życie zawodowe

energetyk Ocena odpowiedz

Studia na Politechnice Krakowskiej dają bardzo solidne wykształcenie i bardzo dużo umiejętności. Studiując wiesz, że zdobywasz wiedzę nowoczesną, która poszukiwana jest na rynku pracy

dario Ocena odpowiedz

Politechnika Krakowska to uczelnia, na której warto studiować. Najbardziej podoba mi się możliwość realizacji własnych pomysłów i robienia praktyk w znaczących na rynku firmach. Daję 5 z plusem