Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których prawie 400 to nauczyciele akademiccy. Co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.
Najwyższa jakość badań i kształcenia. W 2017 r. ponownie otrzymaliśmy kategorię "A" w klasyfikacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej jeszcze bardziej wzrosła rola i znaczenie uczelni wyższych. Obecnie mamy jedną z najlepszych ofert edukacyjnych w centralnej Polsce, jeśli chodzi o nauki ekonomiczne i społeczne. Studia oferowane na naszym Wydziale cieszą się ogromnym powodzeniem wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych - aktualnie studiuje u nas blisko 5 000 studentów, co stanowi ponad 25% wszystkich studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Kształcimy na 17 kierunkach w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, na wszystkich poziomach kształcenia: studiach I stopnia (licencjackich), studiach II stopnia (magisterskich), studiach III stopnia (doktoranckich) i studiach podyplomowych. Zajęcia odbywają się w języku polskim i angielskim. Dynamicznie wspieramy również aktywność młodzieżyw samorządzie studenckim i kilkunastu kołach naukowych działających w naszym środowisku.
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny prowadzi obecnie wielokierunkowe prace naukowo-badawcze w Polsce oraz zagranicą. Organizujemy wykłady dziekańskie, na które zapraszamy najwybitniejszych przedstawicieli nauk ekonomicznych i humanistycznych znanych w Polsce i zagranicą.
Na Wydziale realizowanych jest wiele międzynarodowych grantów naukowych i projektów badawczych. Współpracujemy z wieloma uczelniami z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Azji.
Cieszy nas fakt, że możemy otworzyć naszym studentom i pracownikom drogę do karier międzynarodowych, umożliwiając wyjazdy stypendialne w ramach programu Erasmus+ do 33 krajów partnerskich, wyjazd stypendialny w ramach stypendium Mizuta do Josai Universtity w Japonii, a także udział w seminariach w Brazylii, Ekwadorze, Meksyku i Rosji w ramach programu Summer School. Wydział nasz od lat cieszy się ogromną popularnością wśród studentów zagranicznych. W roku 2018 gościliśmy ponad 550 studentów międzynarodowych programów mobilnościowych, w tym większość - programu Erasmus+.
Wydział dysponuje nowocześnie wyposażonymi pracowniami komputerowymi. Sale wykładowe i sprzęt multimedialny pozostające do dyspozycji studentów i pracowników są stale modernizowane. W ostatnim czasie Wydział uruchomił dwie specjalistyczne pracownie. Pracownia logistyczna. Pracownia (T-204) przeznaczona dla studentów kierunku logistyka spełnia wymogi Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Wyposażona w podstawowe elementy infrastruktury magazynowej tj. czytnik kodów kreskowych i regały magazynowe służy rozwijaniu wiedzy i umiejętności studentów, którzy mogą w niej korzystać z specjalistycznego oprogramowania i sprzętu. Przed salą umieszczono palety, które odzwierciedlają narzędzia jakimi posługiwać się będą studenci po zakończeniu studiów. Pracownia jest sercem logistyki na Wydziale. Studenci korzystają z dwu oprogramowań: Macrologic Xpertis - system klasy ERP (Enterprise Resource Planning) z wykorzystaniem modułów takich jak logistyka, produkcja, finanse, kadry i płace oraz Macrologic Merit - zarządzanie procesowe z wykorzystaniem modeli procesów biznesowych typu BPMN (Business Process Model and Notation).
Pracownia Thomson Reuters. Pracownia Thomson Reuters Eikon (E-106) pozwala na dostęp do rzetelnych, aktualnychi precyzyjnych informacji z ponad 400 rynków giełdowych i pozagiełdowych a także danych rynku FX dla 175 walut, raportów branżowych, komentarzy, analiz i prognoz, jak również różnorodnych narzędzi do analizy rynków walutowych, kapitałowych i towarowych wraz z rozbudowanymi funkcjami finansowymi Microsoft Excel. Wyposażona jest w 12 stanowisk komputerowych z zainstalowaną aplikacją Thomson Reuters Eikon 4 umożliwiającą studentom dostęp do danych w czasie rzeczywistym i danych historycznych, news-ów, podstawowych danych fundamentalnych, makroekonomicznych oraz narzędzi analitycznych i kalkulatorów. W pracowni odbywają się zajęcia Akademii Thomson Reuters, na których studenci poznają zasady działania rynków finansowych, podstawowe metody analizy a przede wszystkim na bieżąco śledzą wydarzenia gospodarcze na świecie. Studenci mają możliwość zdawania Thomson Reuters Eikon Certification będącego międzynarodowym certyfikatem wystawianym przez firmę Thomson Reuters.
Wydział zapewnia stały dostęp do Internetu w punktach wi-fi, jak i dzięki sieci Edu-Roam. Na Wydziale działa jedna duża biblioteka ogólnowydziałowa. Na terenie kampusu mieszczą się dwa bufety, nowoczesna stołówka, a także dwie wyspy kawowe.
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Bardzo ciekawy wydział.
To wspaniały Wydział. Dzięki niemu jestem dziś mgr ekonomii ! I realizuje teraz marzenia zawodowe
Polecam ten wydział każdemu, kto jest ambitny i chce coś w życiu osiągnąć. Jest sporo kół naukowych, w których można rozwijać swoje zainteresowania. Profesorowie, doktorzy i prowadzący zajęcia są zawsze dobrze przygotowani do zajęć, odnoszą się z szacunkiem do studentów, są wyrozumiali. Komunikacja z prowadzącymi i z dziekanatem przebiega bezproblemowo. Podczas pandemii wydział z organizacją studiów również poradził sobię bardzo dobrze. Z każdą osobą prowadzącą zajęcia nie było problemów z komunikacją, zajęcia odbywały się o czasie, na wysłane wiadomości zawsze otrzymywałem odpowiedź. Polecam :)
?
Socjologia zawsze była moim numerem jeden, dlatego też cieszę się, że studiując na Uniwersytecie Łódzkim nie można się nudzić, tylko rozwijać, rozwijać i jeszcze raz rozwijać.
Wiele osób na pewno mogłoby się pogubić w temacie rynku finansowego; alokacje kapitału, barometr koniunktury...trochę tego jest. Ale właśnie dlatego, że nie jest to specjalnie prosta sprawa, jest ona tak ciekawa i fascynująca. Zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim wprowadzają w interesujący świat, który mnie naprawdę bardzo pochłonął i nie wyobrażam sobie studiowania na innym kierunku.
Rewitalizacja miast to świetny pomysł na studia, zwłaszcza w takim mieście jak Łódź, które nabiera kolorów i w którym, mówiąc ogólnie, rewitalizacja to bardzo ważne słowo. Jestem zachwycona tym kierunkiem, bo już niedługo będę mogła dołączyć do tego procesu i upiększać swoje miasto.?
Praca socjalna to nie jest łatwy kierunek i nie każdy posiada predyspozycje, aby studiować, a potem pracować w zawodzie. Podczas studiów na Uniwersytecie Łódzkim studenci otrzymują wszystko, by stać się profesjonalistą, specjalistą w swojej dziedzinie i wykonywać ten niełatwy, ale jakże ważny i potrzebny zawód.
Dla mnie najważniejsze jest to, aby wiedzę przekazywali praktycy, mający doświadczenie w dyscyplinie, w której się poruszają i w którą wprowadzają studentów. Właśnie tak wygląda to na Uniwersytecie Łódzkim. Studenci mają pewność, że są świetnie przygotowani do rozpoczęcia drogi zawodowej.
Logistyka to coraz ważniejsza dyscyplina. A skoro staje się coraz ważniejsza, to należy stać się specjalistą, by poradzić sobie na rynku, który będzie stawał się coraz bardziej wymagający.
Na Uniwersytecie Łódzkim zdobywa się wiedzę, dzięki której zawsze będzie się krok do przodu w swoim obszarze zawodowym. To powinno być najlepszą rekomendacją tej uczelni.
Studia na Uniwersytecie Łódzkim mają wiele zalet, ale najważniejsza dla mnie jest taka, że łączą w sobie różne zagadnienia i dyscypliny, przez co zdobywana przeze mnie wiedza jest znacznie bogatsza. Jako absolwent opuszczę uczelnię z większą pewnością siebie i większą szansą na dobrą i ciekawą pracę.
Gospodarka przestrzenna coraz mocniej dochodzi do głosu i ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że rozwój miasta i regionu zależy od wielu aspektów. Zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim odkrywają przed studentami wszystkie problemy i zagadnienia związane z gospodarką przestrzenną.
Wybrałem studia na Uniwersytecie Łódzkim, bo tylko na tej uczelni znalazłem kierunek Finanse międzynarodowe. Wiem, że wiedza, którą tutaj zdobędę będzie stanowić moją przewagę na rynku pracy.
Każdemu mieszkańcowi powinno zależeć na tym, aby jego miasto się rozwijało; rozwijało się poprawnie, dbając o wiele aspektów związanych z mieszkańcami, gospodarką i środowiskiem. Posiadając wiedzę zdobytą na Uniwersytecie Łódzkim będę wiedziała w którą stronę taki rozwój powinien iść.
Ekonomia to bardzo złożona nauka, dlatego żeby poradzić sobie na tych studiach należy interesować się różnymi dziedzinami; od socjologii po politykę. Dlatego wybrałem studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim bo w przyszłości chciałbym realnie istnieć w polskiej gospodarce.
Umiejętności, które nabywa się studiując Bankowość i finanse cyfrowe na Uniwersytecie Łódzkim niedługo staną się fundamentem pracy w obszarze finansów; będą, po prostu, niezbędne. Dlatego polecam ten kierunek wszystkim, którzy chcą zrobić krok w przyszłość i dzięki swojej wiedzy wyjść przed szereg.
Analityka gospodarcza to kierunek idealny dla tych, którzy chcieliby zaistnieć na rynku finansowym. Nie jest to łatwa sprawa, ale od czego jest wykształcenie i możliwość porozmawiania z tymi, którzy są doświadczeni w tej dziedzinie. Nigdy nie zawiodłem się na tych studiach, nigdy nie zawiodłem się na tej uczelni, zatem każdemu polecam Uniwersytet Łódzki.
Mat co Ty bredzisz? Wydzial super. Lepszy niz SGH !
Super uczelnia i wydzial. Polecam! Pozdrawiam profesora Tadeusza Janusza !
Polecam
Serdecznie polecam! Po tym wydziale można dostać bardzo dobrze płatną pracę :)
Szeroki zakres kierunków, dużo przedmiotów interdyscyplinarnych.. .tylko co z tego jak pod względem organizacyjnym jest straszny bałagan !! plan zajęć pojawia się na ostatnią chwilę, po czym zmienia się jeszcze ze dwa razy, wykładowcy nie przychodzą na zajęcia czy dyżury bez wcześniejszego uprzedzenia. Z salami też niekiedy bywa problem, bo np. dla dużej grupy przypisują jakąś małą salkę,a zamiana na ostatnią chwile nie wchodzi w grę... Drugi raz bym tego wydziału nie wybrała na pewno
Szeroki zakres kierunków, dużo przedmiotów interdyscyplinarnych.. .tylko co z tego jak pod względem organizacyjnym jest straszny bałagan !! plan zajęć pojawia się na ostatnią chwilę, po czym zmienia się jeszcze ze dwa razy, wykładowcy nie przychodzą na zajęcia czy dyżury bez wcześniejszego uprzedzenia. Z salami też niekiedy bywa problem, bo np. dla dużej grupy przypisują jakąś małą salkę,a zamiana na ostatnią chwile nie wchodzi w grę... Drugi raz bym tego wydziału nie wybrała na pewno
Bardzo różnorodne kierunki. Można się rozwinąć. Jest sporo dobrych profesorow i doktorów
bardzo wysoki poziom, super wykładowcy , znajomości na całe życie
wysoki poziom nauczania, bardzo dobrzy wykładowcy
Bardzo wysoki poziom
okropnie niski poziom nauczania, nikomu się niczego nie chce
Świetny wydział, doskonała inwestycja w udaną karierę i przyszłość.
najlepszy wydział UŁ, najlepsi ludzie i kontakty na całe życie