• AGROBIZNES I ZARZĄDZANIE PROKLIMATYCZNE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Zapraszamy osoby pracujące lub posiadające przedsiębiorstwa z branży rolno-spożywczej oraz pracujące w sektorze publicznym, a także wszystkich pragnących poszerzyć swoje kwalifikacje o zagadnienia związane z zarządzaniem proklimatycznym w agrobiznesie na studia podyplomowe Agrobiznes i zarządzanie proklimatyczne.

    Program studiów podyplomowych Agrobiznes i zarządzanie proklimatyczne jest dostosowany do wymagań Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego art. 6 ust. 2 pkt. 2 oraz rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 § 4 w zakresie kwalifikacji rolniczych. 

    Umiejętności i wiedza zdobyte w trakcie studiów są przydatne w pracy na stanowiskach takich jak specjalista/koordynator programów zrównoważonego rozwoju w branży rolno-spożywczej, doradca ds. zrównoważonego rozwoju w branży rolno-spożywczej, specjalista/analityk ds. klimatu w branży rolno-spożywczej, kierownik projektu zrównoważonego rozwoju w branży rolno-spożywczej.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

  • ARANŻACJA ROŚLIN W PRZESTRZENI UŻYTKOWEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Uczelnie Warszawa - studia podyplomowe na kierunku Aranżacja roślin w przestrzeni użytkowej
    Studia przeznaczone są dla absolwentów różnych kierunków studiów, zainteresowanych wykorzystaniem roślin ozdobnych tak w przestrzeni prywatnej (mieszkanie, ogród przydomowy), jak i publicznej (miejsce pracy, biurowce, zieleń miejska) poprzez właściwe zastosowanie roślin, tak ze względu na ich walory estetyczne, jak i oddziaływanie prozdrowotne dla polepszenia jakości życia. Studia mają rozwijać kreatywność słuchaczy i uczyć wykorzystania roślin jako tworzywa plastycznego. Zajęcia obejmują 280 godzin zajęć – 90 godzin wykładów, 90 godzin ćwiczeń i 100 godzin zajęć praktycznych. Dwudniowe zjazdy odbywają się raz w miesiącu w okresie poczatek marca 2014 – luty 2015 (latem przerwa wakacyjna). Podczas zajęć teoretycznych słuchacze poznają materiał roślinny oraz zasady dekoracji nimi wnętrz, tworzenia kompozycji roślinnych (z roślin doniczkowych, ciętych i trwałych) oraz obsadzania kwietników sezonowych, rabat i różnego typu pojemników (balkony, tarasy, patia, zieleń miejska, ogrody na dachach) z wykorzystaniem bylin oraz drzew i krzewów ozdobnych. Uczestnicy studium zapoznają się z oddziaływaniem roślin ozdobnych na środowisko człowieka i możliwościami wykorzystania ich w celu poprawy jakości życia – aromaterapii oraz hortiterapii (ogrody terapeutyczne). Program studiów wychodzi naprzeciw nowym tendencjom poprawy jakości życia poprzez kontakt z roślinami i ma zapewnić słuchaczom znajomość aktualnego asortymentu roślin ozdobnych oraz  nowe perspektywy ich zastosowania. W ramach zajęć praktycznych słuchacze wykonują założenia projektowe kwietników sezonowych i rabat bylinowych oraz dekoracji wnętrz; odwiedzają hurtownie i punkty sprzedaży roślin, szkółki bylin i krzewów ozdobnych; poznają rośliny w kolekcjach dydaktycznych. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów zajmujących się roślinami ozdobnymi, architektów krajobrazu i wnętrz oraz plastyków. Podstawą zaliczenia studiów będzie wykonanie założeń do wybranego projektu nasadzenia roślinnego.

    Wyświetl więcejZwiń

  • FLORYSTYKA - SZTUKA UKŁADANIA KWIATÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Uczelnie Warszawa - studia podyplomowe na kierunku Florystyka - sztuka układania kwiatów
    Zajęcia dydaktyczne obejmują 340 godzin, w tym 140 godzin zajęć praktycznych i 100 godzin zajęć teoretycznych, 100 godzin praktyki zawodowej (kwiaciarnia lub firma florystyczna). Na zajęciach teoretycznych omawiane są zasady kompozycji i dekoracji wnętrz, fizjologiczne podstawy kwitnienia i starzenia się kwiatów, rośliny stosowane we florystyce oraz rachunkowość i prowadzenie firm. Część praktyczna obejmuje wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem i tworzeniem kompozycji roślinnych, od bukietów okolicznościowych poprzez duże formy, wiązanki ślubne do kompozycji w naczyniu. Wykonywane są także aranżacje świąteczne, żałobne i z wykorzystaniem roślin doniczkowych. Zajęcia odbywają się podczas dziesięciu sesji (piątek – niedziela) – jeden raz w miesiącu.

    Wyświetl więcejZwiń

  • PROJEKTOWANIE OGRODU Z DOMEM RODZINNYM - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Uczelnie Warszawa - studia podyplomowe na kierunku Projektowanie ogrodu z domem rodzinnym
    Proponowane studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów szkół wyższych różnych kierunków. Skierowane są do wszystkich, którzy uczestniczą w procesie tworzenia siedziby rodzinnej jako projektanci lub wykonawcy czy też w inny sposób i chcą poszerzyć swą wiedzę w zakresie architektury, architektury ogrodu, czy architektury wnętrz w siedzibie rodzinnej.
    Program studiów obejmuje zagadnienia dotyczące kształtowania najbliższego otoczenia człowieka i rodziny – domu i ogrodu przy domu. Po wstępnym cyklu wykładów, który zapoznaje z programem studium, studenci wykonują projekty ogrodu rodzinnego oraz domu, drobnych form architektonicznych i wnętrza oraz projekt całości siedziby rodzinnej i ostateczny projekt dyplomowy (wykonywany pod opieką architekta krajobrazu, architekta i architekta wnętrz). W zakres studiów wchodzi nowoczesne roślinoznawstwo oraz materiałoznawstwo, kosztorysowanie i zasady prawne prowadzenia studia projektowego. Częścią zajęć może być praktyczny kurs cyfrowych technik opracowania dokumentacji projektowej (kurs uruchamiany jest w zależności od ilości chętnych).

    Wyświetl więcejZwiń

  • ROŚLINY I SUROWCE ROŚLINNE DLA ZDROWIA - JAKOŚĆ I WYKORZYSTANIE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Uczelnie Warszawa - studia podyplomowe na kierunku Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia
    Podyplomowe studia Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia – jakość i wykorzystanie są skierowane do osób pragnących pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z wykorzystaniem ogrodniczych produktów roślinnych – roślin leczniczych, przyprawowych i warzywnych o wysokiej aktywności biologicznej ­- w profilaktyce zdrowotnej, a także pragnących nabyć umiejętności oceny jakości surowców pochodzenia roślinnego. Program studiów uwzględnia tematykę kursu z zakresu towaroznawstwa zielarskiego wymaganą do uzyskania kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia sklepów zielarsko-medycznych, zgodnie z rozporządzeniem Min. Zdrowia z dn. 2 lutego 2009 r. Osoby potencjalnie zainteresowane tematyką studiów to osoby, które ukończyły studia wyższe na różnych kierunkach, niekoniecznie związanych z naukami biologicznymi lub naukami o żywności. Uzyskanie wiedzy w zakresie obrotu produktami zielarskimi oraz nowoczesnych metod oceny jakości zwiększy szansę na rynku pracy w uzyskaniu zatrudnienia w placówkach państwowych i prywatnych zajmujących się oceną jakości żywności, kontrolą bezpieczeństwa żywności świeżej i przetworzonej. Studia te mogą także zainteresować osoby pragnące założyć własną firmę zajmującą się produkcją, przechowywaniem, obrotem i przetwórstwem surowców roślinnych - tzw. "zdrowej żywności". Program studiów adresowany jest także do osób szukających inspiracji, jak ulepszyć metody produkcji roślinnej i przetwarzania, by zwiększyć dochodowość gospodarstwa lub w jakim kierunku dywersyfikować działalność, szukając gatunków roślin o dużym znaczeniu prozdrowotnym i jednocześnie wysokiej opłacalności w produkcji i zbycie. W dzisiejszych czasach dużego znaczenia nabrało odpowiednie przygotowanie produktów roślinnych do sprzedaży. Wysoka jakość produktów i atrakcyjne opakowanie stały się elementami często decydującymi o możliwości sprzedaży na krajowych i zagranicznych. Studia zapewnią uzyskanie odpowiedniej wiedzy praktycznej w tym zakresie. Zajęcia terenowe w nowoczesnej firmie zielarskiej zajmującej się produkcja i przetwórstwem ziół umożliwią słuchaczom praktyczne zapoznanie się z zagadnieniami omawianymi na wykładach. Tematyka studiów może także zainteresować osoby o nastawieniu hobbystycznym, pragnącym poszerzyć swoją wiedzę na temat ciekawych, często egzotycznych gatunków roślin, zdrowego trybu odżywiania, składników żywności wpływających pozytywnie na kondycję człowieka i dobre samopoczucie.
    Program VI edycji studiów obejmuje m.in. następujące zagadnienia: towaroznawstwo roślin prozdrowotnych i leczniczych z elementami biologii i metod uprawy, metody przechowywania, pakowania i konserwacji surowców roślinnych, podstawy dietetyki i suplementacji diety, metody oceny jakości surowców roślinnych, używki i przyprawy egzotyczne, charakterystyka leków roślinnych i zasady obrotu, farmakognozja, elementy farmakologii, anatomii i fizjologii człowieka oraz zagadnienia bezpieczeństwa żywności z uwzględnieniem zasad HACCP.
    Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajęcia praktyczne będą prowadzone w laboratoriach SGGW oraz w terenie. w tym w firmie zielarskiej.

    Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)