Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
CHINY W BIZNESIE MIĘDZYNARODOWYM – PRAWNE I KULTUROWE ASPEKTY WSPÓŁPRACY - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Oferowany kierunek studiów przygotowuje interkulturowo kadrę menadżerską do współpracy z partnerami chińskimi. Słuchacz studiów podyplomowych, zainteresowany znalezieniem zatrudnienia na światowym rynku, w szczególności europejskim i chińskim, będzie mógł wykazać się kluczowymi kompetencjami i kwalifikacjami znaczącymi z punktu widzenia potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.
Zwiń
HOLISTYCZNE ZARZĄDZANIE SAMOROZWOJEM. JOGA I AJURWEDA DLA KADRY MENADŻERSKIEJ - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Absolwent uzyskuje wiedzę z zakresu harmonijnego (zrównoważonego) rozwoju zarówno osobowości jak i zdrowia ludzi. Zagadnienia te stanowią kluczowe komponenty kapitału ludzkiego. Przedstawiciele kadry menedżerskiej różnego rodzaju organizacji biznesowych (w tym firm rodzinnych) muszą zarządzać swoim kapitałem ludzkim w dynamicznie zmieniającym się środowisku społeczno-gospodarczym, nierzadko podejmując kluczowe decyzje w warunkach długotrwałego stresu, stojąc wobec wielu wyzwań i zagrożeń, w tym zagrożeń natury zdrowotnej.
Holistyczne podejście do zarządzania samorozwojem pozwoli przedsiębiorcom na zachowanie równowagi pomiędzy kondycją fizyczną i psychiczną czego wynikiem może być: (1) zredukowanie do minimum ryzyka niepowodzenia prowadzonej działalności gospodarczej, (2) poprawa wyników ekonomiczno-finansowych organizacji będące skutkiem realizowania koncepcji podmiotowości kapitału ludzkiego, czyli pracowników organizacji.
Z uwagi na postępującą globalizację oraz związaną z nią wielokulturowość w sferze gospodarczej proponowany projekt uwzględnia uwarunkowania kultury judeochrześcijańskiej, czyli zachodniej oraz hinduskiej czyli wschodnioazjatyckiej, ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji ajurwedyjskiej.
Zwiń
MENADŻER PRZEDSIĘWZIĘĆ INWESTYCYJNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Słuchacze w trakcie studiów pozyskają dodatkowe kompetencje w obszarze szeroko rozumianego zarządzania, głównie w aspekcie obsługi przedsięwzięć inwestycyjnych. Nabyte kompetencje mają na celu poprawić jakość funkcjonowania słuchaczy studiów podyplomowych na stanowiskach pracy i ułatwić profesjonalną obsługę przedsięwzięć inwestycyjnych na poziomie lokalnym.
Podstawowa wiedza o funkcjonowaniu w zmiennym makrootoczeniu zaprezentowana zostanie w aspekcie gospodarki globalnej, ale zwłaszcza lokalnych środowisk gospodarczych. Zaprezentowane zostaną finansowe aspekty przedsięwzięć inwestycyjnych. Zagadnienia związane z myśleniem strategicznym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz zarządzenie wizerunkiem i marką lokalną pozwalającą dogłębnie przeanalizować potencjał jednostek lokalnych i zaproponować strategiczne rozwiązania. W ramach zarządzania wizerunkiem prowadzone będą warsztaty tworzenia treści na lokalne social media.
Zwiń
ZARZĄDZANIE W PRZEDSIĘBIORSTWIE DLA INŻYNIERÓW - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Zamierzeniem studiów jest przygotowanie słuchaczy w zakresie umiejętności społecznych (zdolności do współpracy z innymi ludźmi, rozumienia ich i motywowania, zarówno w odniesieniu do poszczególnych osób jak i grup) oraz umiejętności koncepcyjnych (zdolności do koordynacji oraz integrowania wszystkich obszarów działalności organizacji). Uzyskane w trakcie studiów kwalifikacje pozwolą absolwentom dostrzegać wzajemne związki między poszczególnymi obszarami działalności przedsiębiorstwa, co uczyni ich kompetentnymi do piastowania stanowisk kierowniczych.
Absolwent studiów podyplomowych otrzyma wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania w przedsiębiorstwie na różnych szczeblach struktury organizacji i w różnych komórkach funkcjonalnych. Nabyte umiejętności obejmują formułowanie i rozwiązywanie problemów dotyczących podejmowania decyzji, kierowania zespołami pracowników, analizy sytuacji rynkowej i finansowej przedsiębiorstwa.
Studia kończą się egzaminem końcowym.
Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Politechniki Opolskiej.
Zwiń
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Opolska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
🐌
Najlepszy wydział, o którym słyszałem, może jakiś etap?
Jako Absolwentka Wydziału mogę polecić to miejsce z całego serca. WEiZ tworzą fantastyczni ludzie, wykładowcy, którzy swoją pasją potrafią zarazić studentów. Bardzo dużo zajęć ciekawych praktycznych. Możliwość zaangażowania się w działalność wielu Kół Naukowych o różnym spektrum działalności, dzięki którym można nabyć wiele cenionych na rynku pracy kompetencji. Często jest to także okazja do pierwszego kontaktu z pracodawcą, który być może w przyszłości okaże się Twoim pracodawcą. Tak było w moim przypadku. Od razu po studiach dostałam wymarzoną pracę, w której rozwijam się do dziś. Życzę podobnych sukcesów. Wybierajcie mądrze! :)
5 najlepszych lat spędzonych na WEiZ Politechniki Opolskiej. Polecam z całego serca. Nowe znajomości, ogrom wiedzy i praktycznych zajęć, wspaniali wykładowcy, dodatkowe zajęcia dla kazdego oraz panującą atmosfera :)
Studiowanie na Wydziale Ekonomii i Zarządzania było najlepszym wyborem, jaki mogłam podjąć. Ukończenie studiów na tym wydziale spowodowało, że zdobyłam umiejętności i wiedzę niezbędną do pracy w zakresie ekonomii. Wykładowy bardzo dobrze przygotowali mnie do pracy w zawodzie poprzez przekazywanie niezbędnej teorii, ale także wiedzy praktycznej z własnego doświadczenia, dzięki czemu dowiedziałam się potrzebnych informacji, które wykorzystuje w pracy na co dzień. Jeśli szukasz uczelni, która przygotuje Cię do pracy w swoim zawodzie to wybierz uczelnie Politechniki Opolskiej na Wydziale Ekonomii i Zarządzania ;)
Studiowanie to coś więcej niż kolejny ?dokument?. Przekonałem się o tym na własnej skórze, gdzie spędziłem na WEiZ 5 doskonałych lat zdobywając wykształcenie w dwóch różnych obszarach tj. zarządzanie i administracja. Ponadto przez cały okres starałem się aktywnie uczestniczyć we wszelkich inicjatywach jak i być członkiem różnych organów, a co najważniejsze na WEiZ jest to możliwe. Dzięki WEiZ wkroczyłem pewnie w środowisko ?pracy?, a to dzięki możliwościom, które daje ten wydział - poszerzanie horyzontów to baza, na którą stawiają wykładowcy. Jeśli na studiach chcesz przeżyć coś wspaniałego, mieć co wspominać, realizować kreatywne projekty i wnieść coś od siebie, a przy tym nabywać wiedzę od praktyków wówczas wybierasz Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. We współczesnym świecie coraz bardziej liczy się zaangażowanie, a studia na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej to umożliwiają. Czerpanie z wieloletniej tradycji i doskonałości inżynierskiej na tej uczelni to podstawa, ale nikt tak jak WEiZ nie rozumie biznesu czy samorządu. Chętnie wracam, przyjaźnie pozostają na lata, zdobyta wiedza pomaga w życiu - idealne miejsce dla rozwoju osobistego i zawodowego.
Na Wydział Ekonomii i zarządzania na Politechnice Opolskiej studiowałem ekonomię, zdobyłem tutaj zarówno licencjat jak i magistra. Z całego serca mogę polecić WEiZ na którym można zdobyć dużo nowych znajomości jak i dużą dawkę wiedzy. Wykładowcy, których tam spotkałem byli pomocni i wspierali zarówno podczas wykładów lub podczas konsultacji jak i poza nimi, np. kiedy zostali poproszeni o przeprowadzenie szkolenia dla kół naukowych. Byłem członkiem kół naukowych, dzięki czemu mogłem rozwijać swoje zainteresowania wyjeżdżając na różnego rodzaju wyjazdy edukacyjne, konferencje naukowe czy sprawdzać swoją wiedzę na ogólnopolskich konkursach jednocześnie zdobywając tam miejsce na podium. Podczas studiów panowała świetna atmosfera, zarówno wśród znajomych na roku, jak i dzięki osobom, które wspierały nasze działania. Polecam zarówno osobom, które chcą zdobyć wiedzę, jak i przebywać w bardzo dobrej atmosferze :D
Ukończyłam studia na kierunku Administracja i śmiało mogę polecić ten kierunek. Administracja to studia z szerokimi perspektywami. Studia na tym kierunku pozwalają na zdobyciem wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Uczelnia bardzo wspiera studentów w rozwoju. Istnieje możliwość zaangażowania się w działaność kół naukowych, wyjazd na Erasmusa oraz uczestnictwo w konkursach na szczeblu ogólnopolskim. Jak również należy podkreślić indywidualne podejście wykładowców do studentów. Polecam !
Spędziłem na WEiZ 6 lat. Ukończyłem dwa kierunki, poznałem świetnych ludzi, wykładowcy poświęcali nam czas, angażowali nas w różne projekty a na koniec jeszcze przed obroną uczelnia pomogła mi znaleźć swoją pierwszą pracę. Szczerze polecam. Nie żałuję ani jednego dnia spędzonego na tej uczelni ;)
Na WEIZ studiowałam zarządzanie. Te 3 lata wspominam rewelacyjnie. Gdy tylko ktoś zapyta czy warto, z całego serca odpowiadam, ze TAK! Na tym wydziale poznałam na prawdę wiele wartościowych osób! Wszyscy tu byli zawsze chętni do pomocy. Mowa tu o studentach jak i o wykładowcach. Zawsze od każdego można było uzyskać pomoc czy tez dobra radę. Zajęcia były dla mnie na prawdę ciekawe i wiele z nich wyniosłam. Na prawdę nie mam chyba takiego przedmiotu, który by mi się nie podobał, czy z którego nie wyniosłabym jakiś cennych informacji. Wiedza była przekazywana w na prawdę zrozumiały sposób, dzieki czemu mogliśmy łatwo tworzyć notatki. Zajecia również nie były nudne. Graliśmy w planszowki, rysowaliśmy, tworzyliśmy mapę myśli, prowadziliśmy zajęcia-zawsze było bardzo kreatywnie. Oprócz tego na wydziale odbywało się bardzo dużo dodatkowych zajęć. Można było uczestniczyć w kołach naukowych, konkursach czy tez wydarzeniach okolicznościowych np. takich jak WEiZowe Mikołajki. Ja osobiście angażowałam się w wiele wydarzeń i szczerze polecam z całego serca. Jest to możliwość poznania wielu osób jak i kontakt z wykładowcami, który pozwala Nam dowiedzieć się od nich wielu ciekawych rzeczy. Na wydziale nigdy nie było tak, ze coś nam narzucano. Zawsze mieliśmy prawo wyboru i przede wszystkim kontakt pomiędzy studentami, a wykładowcami był bardzo dobry. Nie było trudności w tym, aby się czegos dowiedzieć bądź dostać informacje zwrotna-a to bardzo ważne dla Nas studentów. Warto różaniec wspomnieć o pracy licencjackiej. Promotorzy bardzo angażują się w to, aby pomoc studentom i być dla nich wsparciem. Po zakończeniu tych trzech lat nie wyobrażałam sobie drugiego etapu studiów gdzie indziej. Oczywiście wybór padł na WEIZ! Tym razem wybrałam kierunek ekonomia. Mimo ze zajęcia odbywają się w formie online również jestem bardzo zadowolona. Z całego serca polecam Wydział Ekonomii i Zarządzania i studia na Politechnice Opolskiej.
Wydział Ekonomii i Zarządzania na PO tworzą niesamowici ludzie, którzy przekazują wiedzę przede wszystkim w praktyce, a nie tylko w teorii. Dzięki nabytym podczas studiów ekonomicznych umiejętnościom zdecydowanie łatwiej było o pracę w zawodzie.
Wydział Ekonomii i Zarządzania, to synonim nie tylko wiedzy, ale również zaangażowania. Dzięki kompetencjom, nieustannie rozwijanej wiedzy i zaangażowaniu całej kadry, studenci mają szansę na pozyskanie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również praktycznej, nabywając tym samym cennych umiejętności już w czasie studiowania. Możliwości uczestnictwa i organizacji różnorodnych projektów naukowych, wydarzeń daje sposobność zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość i nawiązać kontakty biznesowe, które pomogą rozwinąć karierę zawodową.
Ekonomia to ciężki i trudny kierunek, jednakże sposób przekazywanej wiedzy na tej uczelni bardzo ułatwił zdobycie cennej wiedzy, która pozwoliła mi rozwinąć swoje zainteresowania i karierę zawodową
Od dziecka wiedziałem co chce robić w życiu. Własna firma była moim największym marzeniem. Nigdy nie chciałem mieć szefa, wolałem sam nim być. Wybór studiów ekonomicznych był w tym przypadku oczywisty. W ciągu tych kilku lat nauczyłem się naprawdę wiele, a kompetencje w zakresie prowadzenia własnej działalności mam w małym palcu. Jeżeli tak jak ja nie chcesz być tylko kolejnym anonimowym pracownikiem wielkiej korporacji to wybierz ten kierunek. ..
Wybierając międzynarodowe stosunki gospodarcze nie byłam zbyt przekonana co do tego kierunku. Ale już po pierwszym roku wiedziałam, że to jest to! Wiedza o świecie jest przedstawiana tutaj bardzo atrakcyjnie i wykladowcy zarażają swoją pasją.
Jestem na 2 roku zarządzania i mogę polecić z całego serca! Wykładowcy super, atmosfera przyjazna, wszyscy są pomocni. Szczerze polecam
Wybór studiów na kierunku zarządzanie to najlepsza decyzja w moim życiu! Widać, że wykładowcy to ludzie z ogromną pasją i doświadczeniem, z którym chętnie dzielą się ze studentami. Te kilka lat studiowania to naprawdę jeden z lepszych okresów w moim życiu. Zdobyłam ogromną wiedzę i umiejętności, a dodatkowo robiłam to co kocham! Teraz mam pracę o jakiej zawsze marzyłam. Naprawdę, warto iść na te studia.
Zarządzanie to bardzo złożona dziedzina. Składa się na nią prawo, rachunkowość, umiejętności organizacji i planowania. Studiowanie Zarządzania na Politechnice Opolskiej to ciekawa sprawa, zwłaszcza że można dołączyć do fajnego koła naukowego, a także podjąć naukę języka chińskiego.
Ekonomia to bardzo ciekawy świat, złożony z wielu elementów. Żeby dobrze ją zrozumieć trzeba poznać fundament prawny, gospodarczy, społeczny. To nie są studia dla ludzi, którzy nie lubią szukać, sprawdzać czy porównywać. Ekonomia to kierunek interesujący właśnie dlatego, że mówiąc o niej, należy brać pod uwagę różne czynniki.
Administracja to studia o dwóch płaszczyznach. Na jednej zdobywasz szeroką wiedzę, na drugiej rozwijasz swój charakter i niektóre cechy osobowości. Studia na tym kierunku na Uniwersytecie Opolskim to praktyczna strona studiowania, bo wydział współpracuje z różnymi instytucjami samorządowymi, więc studenci mogą odbyć ciekawe staże, praktyki czy warsztaty.