Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
INFORMATYKA DLA NAUCZYCIELI - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Studia realizowane w formie hybrydowej (w siedzibie uczelni oraz w trybie online z wykorzystaniem Google Meet). Studia trwają trzy semestry i obejmują 400 godzin (310 godzin zajęć dydaktycznych w formie wykładów, ćwiczeń oraz laboratoriów i 90 godzin praktyk zawodowych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej).
Absolwent studiów podyplomowych informatyka dla nauczycieli, zgodnie wymaganiami podstawy programowej dla przedmiotu informatyka, posiada szczegółową wiedzę i umiejętności związane z językami programowania, grafiką komputerową, narzędziami i oprogramowaniem wykorzystywanym w pracy nauczyciela informatyki
Zwiń
KWALIFIKACJE PEDAGOGICZNE - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Studia skierowane są do absolwentów nienauczycielskich kierunków studiów, chcących zdobyć kwalifikacje pedagogiczne, niezbędne do zajmowania stanowiska nauczyciela.
Absolwent studiów podyplomowych będzie przygotowany do:
Zwiń
PEDAGOGIKA SPECJALNA - EDUKACJA I TERAPIA OSÓB Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Cel studiów:
Zwiń
PEDAGOGIKA SPECJALNA - EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Cel studiów:
Zwiń
TERAPIA PEDAGOGICZNA I PEDAGOGIKA ZDOLNOŚCI - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Proponowane studia podyplomowe Terapii pedagogicznej i pedagogiki zdolności są odpowiedzią na Rozporządzenie MEN z dnia 17 listopada 2010 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Studia obejmują 310 h zajęć realizowanych w formie ćwiczeń, warsztatów, wykładów i 120 h praktyk (60 h w zakresie terapii pedagogicznej i 60 h pedagogiki zdolności), co dwa tygodnie w cyklach sobotnioniedzielnych.
Studia adresowane są do nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pedagogów szkolnych, wychowawców placówek oświatowowychowawczych, absolwentów studiów magisterskich lub licencjackich z przygotowaniem pedagogicznym. Po ukończeniu studiów podyplomowych Terapii pedagogicznej i pedagogiki zdolności , absolwent uzyskuje dodatkowe kwalifikacje:
Zwiń
TERAPIA PEDAGOGICZNA Z ARTETERAPIĄ - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Proponowane Studia Podyplomowe Terapii Pedagogicznej i Pedagogiki Zdolności są odpowiedzią na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Studia obejmują zajęcia realizowane w formie ćwiczeń, warsztatów, wykładów i 120 h praktyk (60 h w zakresie terapii pedagogicznej i 60 h pedagogiki zdolności), co dwa tygodnie w cyklach sobotnio-niedzielnych. Spełniają one warunek kwalifikacji pedagogicznych do nauczania pierwszego i kolejnego przedmiotu, ponieważ są zgodnie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 25 lipca 2019 r.w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela
- do kogo adresowane: Studia adresowane są do nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pedagogów szkolnych, wychowawców placówek oświatowo-wychowawczych, absolwentów studiów magisterskich lub licencjackich z przygotowaniem pedagogicznym
- kwalifikacje po ukończeniu studiów: Po ukończeniu studiów podyplomowych Terapii pedagogicznej i pedagogiki zdolności, absolwent uzyskuje:
- kwalifikacje nauczyciela specjalisty terapii pedagogicznej ;
- przygotowanie do prowadzenia zajęć z dziećmi zdolnymi i twórczymi
Zwiń
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Zielonogórski.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Psychologia tutaj jest na super poziomie. Wykładowcy zawsze służą pomocą oraz chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, co jest bardzo cenne.
Przemoc w rodzinie, bezrobocie, ubóstwo... W liceum postanowiłem, że będę studiował pracę socjalną, ponieważ chcę pomagać ludziom przezwyciężać ich trudności życiowe, a przecież jest ich tak wiele, czasem za dużo.
Nie zamieniłabym tych studiów na żadne inne. Odkąd pamiętam chciałam być psychologiem, bo chciałam pomagać ludziom, w każdym wieku. Tutaj, na wydziale poznaję tę dziedzinę od środka i w najmniejszych szczegółach. Czy polecam? Oczywiście, że tak.
To są studia nie tylko dla tych, którzy chcą się uczyć i jak najwięcej dowiedzieć o człowieku. To studia dla ludzi wrażliwych, chcących zrozumieć różne zachowania, a także wiedzieć skąd one się biorą. To także studia dla tych, którzy patrzą na drugiego człowieka jak na jednostkę. Czy są łatwe? Nie. Ale nic co łatwe nie przynosi satysfakcji.