• BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Podyplomowe studia Bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane są do osób zainteresowanych pracą w służbie bhp. Ich celem jest nadanie kwalifikacji w dziedzinie bhp zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004r. Prowadzenie studiów podyplomowych BHP na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie jest zatwierdzone decyzją Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego nr DSS-2-ML-624-40A/08.

    Nabory na studia prowadzone są raz w roku w miesiącu wrześniu. Do lipca 2020 r. zrealizowano dwadzieścia osiem edycji studiów. Na program studiów składa się 275 godzin dydaktycznych realizowanych w ramach 18 przedmiotów. Organizacja zajęć obejmuje 16 zjazdów sobotnio – niedzielnych (średnia częstotliwość zjazdów - 2 zjazdy w miesiącu), które prowadzone są w budynkach Wydziału Nauk Społecznych, (ul. Szrajbera 11, ul. Żołnierska 14) oraz Wydziału Nauk Medycznych (ul. Żołnierska 14C). Na potrzeby studiów podyplomowych zakupiony został specjalistyczny program komputerowy Vademecum BHP, wspomagający proces zarządzania bhp w przedsiębiorstwach. Cykl studiów zamyka napisanie pracy końcowej i egzamin.  

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • DIAGNOSTYKA I TERAPIA PSYCHOPEDAGOGICZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Oferowane przez nas studia podyplomowe nastawione są na zdobycie przez słuchaczy umiejętności praktycznych w zakresie diagnozy pedagogicznej i psychologicznej, interwencji i terapii psychopedagogicznej, interwencji kryzysowej, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, korekcyjno-wyrównawczych, terapii zachowań suicydalnych, terapii uzależnień, terapii rodzin itp.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • DORADZTWO ZAWODOWE I PERSONALNE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Cele kształcenia na studiach podyplomowych z zakresu Doradztwa zawodowego i personalnego związane są z przygotowaniem merytorycznym i dydaktycznym do podejmowania działań oraz prowadzenia zajęć z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

    Studia kierowane są do osób posiadających kwalifikacje nauczycielskie (nie nadają uprawnień pedagogicznych absolwentom studiów niepedagogicznych). Program studiów jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela i bezpośrednio odnosi się do wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego.

    Studia trwają dwa semestry i obejmują łącznie 255 godzin zajęć dydaktycznych (w tym 145 godzin wykładów i 110 godzin ćwiczeń). Dodatkowo słuchacze zobowiązani są do odbycia praktyki zawodowej w szkole w łącznym wymiarze 90 godz.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • EDUKACJA INFORMATYCZNA DLA NAUCZYCIELI EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ (STUDIA DOSKONALĄCE) - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Studia podyplomowe doskonalące, w zakresie edukacji informatycznej dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej są studiami podnoszącymi kompetencje w zakresie wiedzy, umiejętności i metodyki nauczania edukacji informatycznej w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Studia przygotują również do wypełniania zadań edukacyjnych związanych z realizacją tego przedmiotu i integrowania tych zajęć z innymi edukacjami. 

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • METODYKA I METODOLOGIA PRACY SOCJALNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem kwalifikacyjnych studiów podyplomowych jest zdobycie kwalifikacji i umiejętności niezbędnych dla prawidłowego wykonywania zawodu pracownika socjalnego. Absolwent studiów podyplomowych wyróżnia się wiedzą i umiejętnościami z zakresu nauk społecznych, które przygotowują go do pracy socjalnej z jednostką, grupą i społecznością.

    Adresatami studiów podyplomowych mogą być osoby, które są zainteresowane uzyskaniem kwalifikacji w zawodzie pracownika socjalnego oraz ukończyły studia na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. Absolwent studiów podyplomowych otrzymuje kwalifikacje w zawodzie pracownika socjalnego.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • PEDAGOG SPECJALNY W EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Charakterystyka efektów uczenia się: Efekty uczenia się na studiach podyplomowych umożliwiają profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu pedagoga specjalnego w edukacji włączającej. Absolwent studiów podyplomowych kwalifikacyjnych prezentuje postawę otwartości i dialogu, szacunku dla innych, wrażliwości na potrzeby człowieka – szczególnie niepełnosprawnego i wymagającego pomocy.

    Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z dziećmi i uczniami o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych w szczególności: dokonywania oceny funkcjonalnej z wykorzystaniem współczesnych narzędzi i metod diagnostycznych; konstruowania, realizowania i ewaluowania indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych; skutecznego nauczania grup zróżnicowanych z wykorzystaniem współczesnej metodyki uniwersalnego projektowania nauczania oraz technologii informacyjnej; kształtowania właściwych relacji w grupach rówieśniczych oraz wspomagania rozwoju kompetencji społecznych.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • PEDAGOGIKA SZKOLNA (STUDIA KWALIFIKACYJNE) - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Zgodnie z zasadami organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach absolwent uzyskuje kwalifikacje i umiejętności niezbędne do prawidłowego wykonywania zawodu nauczyciela na stanowisku pedagoga szkolnego (kod zawodu: 235912) w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz w innych placówkach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych, a w szczególności do:

    • prowadzenia badań i działań diagnostycznych uczniów,
    • diagnozowania sytuacji wychowawczych,
    • udzielania uczniom pomocy pedagogicznej,
    • podejmowania działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży,
    • minimalizowania skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy,
    • inicjowania i prowadzenia działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych,
    • pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów,
    • wspierania nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów,
    • udzielania pomocy pedagogicznej.

    Absolwent studiów podyplomowych PEDAGOGIKA SZKOLNA (STUDIA KWALIFIKACYJNE) wyróżnia się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi z zakresu: psychologii, pedagogiki, diagnozy pedagogicznej, wsparcia i terapii rodzin, pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uzależnień i patologii społecznych oraz dydaktyki kształcenia (metodyki) niezbędnych do pełnienia zadań pedagoga szkolnego, w tym realizowania zajęć z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, a także rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne i rewalidacyjnych.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

  • PRZYGOTOWANIE DO NAUCZANIA PRZEDMIOTU (STUDIA KWALIFIKACYJNE) - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów podyplomowych Przygotowanie do nauczania przedmiotu jest zdobycie kwalifikacji i umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu nauczyciela. Przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela na studiach podyplomowych jest prowadzone w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego oraz dydaktycznego dla absolwentów posiadających przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu (prowadzenia zajęć), a nie posiadających przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • SOCJOTERAPIA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Proponowane studia mają charakter doskonalący, a ich celem jest przygotowanie do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych, wzmocnienie umiejętności pracy grupowej oraz współpracy z innymi specjalistami zaangażowanymi w działalność opiekuńczo-wychowawczą, pomocową i terapeutyczną.

    Program studiów odpowiada Standardom Ogólnopolskiej Sekcji Socjoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zarówno w kwestii limitu godzin, jak i zakresu treści oraz wytycznym Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów. Tym samym ukończenie studiów podyplomowych z zakresu Socjoterapii otwiera możliwość ubiegania się o certyfikat Socjoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (Uchwała Zarządu Głównego PTP z dnia 15 czerwca 2011 r. ze zmianą uchwaloną przez Zarząd Główny PTP 20 czerwca 2018 r.) oraz certyfikat Socjoterapeuty Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów.

    Zgodnie ze wskazaniami PTP i Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów, w trakcie studiów słuchacz zyskuje wiedzę z zakresu: teoretycznych podstaw socjoterapii, podstawy pedagogiki i psychologii rozwojowej, podstaw psychologii ogólnej, mechanizmów uzależnień, struktury i organizacji systemu pomocy dziecku i rodzinie, faz rozwoju grupy i zjawisk w niej zachodzących oraz przyczyn i objawów zaburzeń zachowania u dzieci.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (24)

Tatiana Ocena odpowiedz

Duzo osobn chwali tą uczelnie a ja musze powiedziec, ze specjalnie sie tutaj przeprowadzilam zeby móc się tu uczyć ;)

Elena Ocena odpowiedz

Socjologia to bardzo dobrze prowadzny kierunek :) wykladowcy zaslugują tu na mega pochwałę

Sandra Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Pedagogika specjalna- mega. bardzo mi sie podoba. Poczatkowo nie byłam przekonana do tego kierunku ale na ten moment bardzo sie ciesze, że sie zdecydowałam

Karol W odpowiedzi do: Sandra odpowiedz

Tez wybralem ten kierunek ;) wczesniej przez rok bylem na innym, ale mi nie podpasowało, tu jest super

Igor Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Wydział bardzo przyjazny, pracownicy uczelni super ludzie, zawsze z usmiechem na twarzy ;)

Grzesiek W odpowiedzi do: Igor odpowiedz

No i to jest wlasnie fajne, nie ma ponurych min, nikt tutaj nie pracuje za karę ;)

Szymek Ocena odpowiedz

kadra pelna pasji i zaangazowania a to najwazniejsze

Monika Ocena odpowiedz

Ciesze sie ze wybralam tą uczelnie, pieknie, zajecia ciekawe, fajni wykladowcy

Daria Ocena odpowiedz

Nie wiedzialam na jaki kierunek sie zdecydowac i ostatecznie wybralam socjologie, nie zaluje, bardzo mi się podoba

Sylwia Ocena odpowiedz

UWM znajduje się stosunkowo blisko mojego rodzinnego miasta, wiec nie mam najmniejszego problemu z dojazdami

Edyta Ocena odpowiedz

Poziom ok, wykladowcy super ludzie, naprawde pelni zrozumienia

Małgosia Ocena odpowiedz

Naprawde fajna uczelnia, zajęcia ciekawe ;) mozna poznać swietnych ludzi

Karina Ocena odpowiedz

jestem pod wrazeniem tego jak wykladowcy się angażują w prowadzenie zajęć, naprawdę super

Ula Ocena odpowiedz

Zajęcia bardzo ciekawe, fajne przedmioty :)

Domi Ocena odpowiedz

Bardzo fajny wybór kierunków, mozna sie kształcic w tym, co nas interesuje :)

Paulina Ocena odpowiedz

Uczelnia super, bardzo dobra organizacja funkcjonowania szkoły

Sylwia Ocena odpowiedz

Zajęcia bardzo mi się podobają, przedmioty bardzo ciekawe :)

Izabela Ocena odpowiedz

Psychologia niestacjonarna ( zaoczna ) jest możliwa w UWM Olsztyn?

pracownik socjalny Ocena odpowiedz

zajęcia zupełnie nie są związane z rzeczywistością, uczymy się rzeczy zupełnie nieprzydatnych a brakuje podstaw warsztatu pracy. Odradzam wybór pracy socjalnej i pedagogiki. Piękne teorie, smutna rzeczywistość.

Ewel Ocena odpowiedz

PrzeWydział PrzeUczelnia!

niestacjonarne zobacz Ocena odpowiedz

FILOLOGIA PEDAGOGIKA PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLA PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA PEDAGOGIKA SPECJALNA POLITOLOGIA

??????? ???? Ocena odpowiedz

Witam, czy wasz uniwersytet może studiować niestacjonarne studia z zakresu filologii, pedagogiki lub socjologii?

Andrzej Ocena odpowiedz

Trwa nabór do 31.03.19r. na Podyplomowe Studia "Kształcenie Pedagogiczne" Trwa nabór na studia podyplomowe"Kształcenie Pedagogiczne" na UWM Olsztyn. - nabór jest do 31.03.19r. Więcej na stronie: https://irk.uwm.edu.pl/pl/offer/REK_18_19_SP/programme/SP1908N/?from=field:SP1908N

filip Ocena odpowiedz

w liceum długo zastanawiałem się nad studiami, wiedziałem tylko, że chcę mieć mało wspólnego z matematyką dlatego szukałem czegoś w obrębie studiów humanistycznych. Ostatecznie zdecydowałem się na politologię. Studia są bardzo ciekawe, w przyszłości mam zamiar pracować w mediach lub pr.