WYDZIAŁ MEDYCZNY
WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH
Wydział Fizyki UAM to jednostka naukowo-dydaktyczna, w której skład wchodzą liczne pracownie, instytuty i zakłady. Dzięki takiej strukturze studenci mają możliwość nabywania umiejętności praktycznych oraz uczestniczenia w projektach badawczych. Procentuje to w ich dalszej karierze naukowej czy też pracy zawodowej.
Oferta kierunków prowadzonych przez wydział jest bardzo różnorodna. Studenci mogą wybrać spośród kierunków: fizyka, fizyka medyczna, astronomia, akustyka, biofizyka, technologie komputerowe, reżyseria dźwięku, optometria oraz aplikacja internetu rzeczy. Wydział oferuje studia I i II stopnia oraz studia III stopnia, a także studia podyplomowe.
Podstawą kształcenia na Wydziale Fizyki jest nowoczesne zaplecze dydaktyczne i unikatowe wyposażenie pracowni i laboratoriów. Na Wydziale znajduje się studio nagrań, komora bezechowa, pracownia fizyki widzenia i optometrii, pracownia protetyki słuchu, pracownia elektroniki cyfrowej oraz wiele innych pracowni. Wszystkie wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który pozwala na nieustannie poszerzać zakres prac i badań naukowych.
Studenci mogą także wykorzystać szansę rozwoju naukowego dzięki współpracy z międzyuczelnianym Centrum NanoBioMedycznym.
Siedziba Wydziału Fizyki znajduje się na Kampusie Morasko, Uniwersytetu Poznańskiego 2, 61-614 Poznań. Morasko to nowoczesny kampus, który stanowi siedzibę dla kilkunastu wydziałów UAM.
Jeśli jesteś zainteresowany studiami na wydziale fizyki, koniecznie odwiedź stronę: fizyka.amu.edu.pl
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.