Dyplomacja - studia podyplomowe w Trójmieście

Dyplomacja - studia podyplomowe w Trójmieście

Dyplomacja - studia podyplomowe w Trójmieście
Dodaj do ulubionych

Dyplomacja - studia podyplomowe w Trójmieście

Studia na kierunku dyplomacja to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Dyplomacja to studia podyplomowe w Trójmieście, których podstawowym celem jest przekazanie słuchaczom wiedzy oraz kompetencji w zakresie protokołu dyplomatycznego, historii dyplomacji czy bezpieczeństwa państwa.

Studia umożliwiają absolwentom podjęcie pracy w jednostkach administracji publicznej, organizacjach międzynarodowych. Absolwent ma także kwalifikacje, które dają możliwość uzyskania kolejnego stopnia oficerskiego przez żołnierza zawodowego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek dyplomacja - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Trójmieście na kierunku dyplomacja, przeznaczone są dla osób po ukończeniu studiów wyższych dowolnego kierunku i stopnia. Kształcenie powstało specjalnie dla osób zainteresowanych problematyką międzynarodową, które pragną rozpocząć pracę w zagranicznej służbie państwowej czy instytucjach międzynarodowych.

Studia będą też idealnym wyborem dla pracowników i osób, które chcą podjąć pracę w instytucjach administracji rządowej oraz dla tych, którzy już zajmują się kontaktami czy współpracą międzynarodową.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DYPLOMACJA?

Studia na kierunku dyplomacja prowadzone są na zasadach ogólnych i koncentrują się wokół zagadnień związanych z historią dyplomacji, protokołem dyplomatycznym czy bezpieczeństwem państwa.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w ramach kontaktu z nauczycielami lub za pomocą metod audytoryjnych z zastosowaniem technik audiowizualnych. Słuchacze aktywnie w nich uczestniczą. Wykładowcy są wysokiej klasy specjalistami, praktykami oraz nauczycielami akademickimi.

Siatka godzin została podzielona na tematyczne moduły, które obejmują zagadnienia w zakresie historii dyplomacji, roli sił zbrojnych w dyplomacji i stosunkach międzynarodowych czy prawa dyplomatycznego i konsularnego.

Kształcenie opiera się na nowoczesnych zagadnieniach w zakresie negocjacji i biznesu na arenie międzynarodowej czy relacji międzykulturowych. Studia są więc źródłem wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z obszaru dyplomacji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dyplomacja, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku dyplomacja, wykazują się wiedzą w zakresie roli dyplomacji w stosunkach międzynarodowych. Znają historyczne uwarunkowania związane z ewolucją dyplomacji, zasady funkcjonowania protokołu dyplomatycznego.

Wiedzą także, jakie są zasady savoir vivre i potrafią je zastosować w ramach międzyludzkich kontaktów zawodowych. Absolwent ma także kompetencje niezbędne do kompleksowego rozwiązywania problemów czy wnioskowania i podejmowania decyzji.

Absolwenci identyfikują i klasyfikują cele polityki zagranicznej państwa, interpretują system międzynarodowy pod względem występowania zagrożeń czy mechanizmów ich przeciwdziałania.

Dzięki licznym zajęciom uczestnicy studiów zdobywają wiedzę z zakresu polityki międzynarodowej, prawa publicznego, ekonomii czy historii. Są w efekcie przygotowani do radzenia sobie z problemami krajowymi oraz regionalnymi.

Otrzymują możliwość rozwijania swoich kompetencji przez wiele ćwiczeń praktycznych w obszarze negocjacji, zarządzania kryzysowego, wystąpień publicznych, pisma dyplomatycznego czy rozumowania analitycznego.

Absolwenci zyskują także umiejętność rozumienia złożonych problemów krajowych oraz międzynarodowych na świecie. Potrafią podjąć zadania mediacji, analizy ryzyka czy zarządzania komunikacją.

Podczas grupowych dyskusji uczestnicy studiów podnoszą swoją umiejętność interpretowania aktualnych dylematów politycznych, które są wspierane przez nauczanie podstaw historycznych czy kulturowych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DYPLOMACJA?

Studia na kierunku dyplomacja, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DYPLOMACJA

Po ukończeniu studiów na kierunku dyplomacja absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy w służbie zagranicznej, strukturach administracji UE, oddziałach samorządowych, organizacjach pozarządowych. Mogą także pracować w międzynarodowych instytucjach gospodarczych oraz korporacjach.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dyplomacja

  • służba zagraniczna,
  • struktury administracji UE,
  • oddziały samorządowe,
  • organizacje pozarządowe,
  • międzynarodowe instytucje gospodarcze,
  • korporacje międzynarodowe.

Studia na kierunku dyplomacja będą więc idealnym wyborem dla osób, które chciałyby pracować w instytucjach administracji rządowej oraz samorządowej, w komórkach zajmujących się organizowaniem i prowadzeniem współpracy międzynarodowej.

Komentarze (0)