Studia informatyczne Kielce

Studia informatyczne Kielce

studia informatyczne kielce

Studia informatyczne Kielce

Informatycy - nietypowa grupa społeczna, cechująca się myśleniem zgodny z zasadami kodowania danych, troszkę oderwana od rzeczywistości, kumulująca całą swoją energię w komputerach! To może i stereotyp - jednak w dużym stopniu wciąż się sprawdza. Informatycy to wyspecjalizowani profesjonaliści do spraw programowania, kodowania, analizowania danych i budowania sieci komputerowych. Dzięki informatykom świat technologii do zwykłego użytkownika jest banalnie prosty. Komputer pyta co chcesz zrobić, odpowiadasz, jest zrobione. To zasługa sprawnych programistów i informatyków dbających o rozwój nowych technologii i cyfryzację życia. Jeśli chcesz wejść do teamu twórczych komputerowców - podejmij studia informatyczne w Kielcach. Sprawdź, jakie masz kierunki do wyboru na uczelniach wyższych w Kielcach.

 

Uczelnie i kierunki informatyczne w Kielcach

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne możecie zrealizować w Kielcach na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym w ramach studiów inżynierskich i magisterskich, na kierunku:

  • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach:
  • technologie informatyczne
  • teleinformatyka

dowiedz się więcej


POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Również Politechnika Świętokrzyska oferuje studia informatyczne na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki w ramach kierunku: informatyka - studia inżynierskie i magisterskie.

dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na studia informatyczne w Kielcach

Chcesz zostać inżynierem informatyki? Złóż podanie w wyznaczonym terminie na wybraną uczelnię i pokaż komisji rekrutacyjnej, jak dobre wyniki udało Ci się osiągnąć na maturze z matematyki, informatyki i języka obcego. To najlepiej punktowane przedmioty, brane pod uwagę przez komisję rekrutacyjną.

 

Praca po studiach informatycznych

Gdzie znajdą zatrudnienie wykształceni informatycy? Tak naprawdę to wszędzie tam, gdzie jest komputer. W korporacjach, w firmach międzynarodowych, w firmach IT, u producentów sprzętu, a szpitalach, gabinetach, aptekach, szkołach, w administracji państwowej i samorządowej, w spółkach skarbu państwa, w bankach, w sklepach - informatycy są potrzebni w naprawdę wielu dziedzinach. Dział IT i programowania to najlepiej opłacana branża dla informatyków. To również miejsce wymagające stałego rozwoju i działania. Odpowiedzialna, najczęściej zespołowa praca wymaga niemałego poświęcenia i cierpliwości. Jest ona jednak co najmniej odpowiednio wynagradzana. Studia informatyczne to droga zawodowa dla osób, które czują bluesa do budowania skomplikowanych systemów, rozumieją komputery, sieci i technologie informatyczne. Jeśli tylko wiesz, że podołasz pracy informatyka - zgłoś się na studia i wyspecjalizuj się jak najlepiej w określonej dziedzinie - to zagwarantuje Ci sukces na rynku pracy!

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)