Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Wnętrza urządzone ze smakiem – kto nie lubi się w nich znajdować? Dziś coraz częściej dążymy, by nasze mieszkania czy biura wyrażały naszą osobowość czy zainteresowania. Chętniej też zatrudniamy profesjonalistów, którzy pomogą nam takie przestrzenie stworzyć – to tylko pokazuje, że studia w Warszawie na kierunku architektura wnętrz warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojej ścieżki rozwoju. To kierunek warty rozważenia z innych względów – pozwoli on pasję przekuć w rzetelne wykształcenie i konkretny zawód. Warszawa jest także jednym z tych miast akademickich, które może poszczycić się wysokimi standardami kształcenia. Przyszli architekci wnętrz będą mogli wybierać aż z czterech uczelni pozwalających rozwijać kompetencje związane z projektowaniem!

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Kierunki studiów w Warszawie taki jak architektura wnętrz mają charakter dwustopniowy. W praktyce oznacza, że ich absolwenci mogą uzyskać dwa tytuły zawodowe. Pierwszy – po co najmniej dwóch latach kształcenia – to tytuł licencjata. Drugi – tytuł magistra. Każdy z nich daje pewne uprawnienia, które pozwalają na podejmowanie pierwszych aktywności zawodowych. Wykształcenie studentów architektury wnętrz obejmować będzie aspekty teoretyczne, jak i praktyczną wiedzę na temat tego, jak wykorzystywać je w trakcie pracy. Warto pamiętać, że po zakończeniu studiów I stopnia można już podejmować pierwsze aktywności zawodowe! Ukończenie studiów II stopnia pozwoli jednak na zdobycie pełni wykształcenia.

Przyjrzyjmy się również wiedzy, jaką dysponować będą absolwenci architektury wnętrz. Podczas nauki poznają oni między innymi:

  • podstawowe wiadomości w zakresie dyscyplin technicznych i projektowych;
  • style i tendencji w sztukach plastycznych, architektonicznych i użytkowych;
  • linie rozwojowe w historii architektury wnętrz i sztuk plastycznych;
  • problematykę związaną z technologiami stosowanymi w sztukach projektowych;
  • informacje na temat finansowych, marketingowych czy prawnych aspektów zawodu projektanta.

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Studenci w trakcie wszystkich semestrów kształcenia rozwijać będą przede wszystkim umiejętności plastyczne. Czekają na nich zajęcia poświęcone malarstwu, rysunkowi czy rzeźbie. Największe znaczenie będzie mieć jednak blok zajęć poświęcony praktycznym aspektom projektowania wnętrz, które powinny być nie tylko nie tylko piękne, lecz przede wszystkim funkcjonalne i dostosowane do potrzeb ich użytkowników.

Warto przyjrzeć się więc praktycznym umiejętnościom, jakie można pozyskać w trakcie kształcenia na kierunku architektura wnętrz. Studenci uczą się więc przykładowo, jak:

  • tworzyć i realizować własne koncepcje artystyczne i projektowe;
  • posługiwać się właściwymi technikami w trakcie realizacji prac projektowych;
  • prowadzić świadome działania projektowe oparte na zróżnicowanych stylistycznie i tematycznie koncepcjach;
  • projektować wnętrza budynków mieszkalnych, biurowych czy też użyteczności publicznej itd.

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Każdy student zastanawia się, czy po ukończeniu danego kierunku kształcenia będzie mógł liczyć na dobrą pracę. W przypadku architektury wnętrz wydawać się może, że satysfakcjonujące zatrudnienie jest na wyciągnięcie ręki. Na absolwentów czekają biura projektowe czy firmy architektoniczne, które zajmują się również urządzaniem wnętrz. Absolwenci po zakończeniu kształcenia wyższego mogą pomyśleć również o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Płaca na własny rachunek jest niemałym wzywaniem, ale pozwoli wyłącznie na realizację świadomie wyselekcjonowanych projektów.

Sprawdź

Studia architektoniczne

Studia architektoniczne w Warszawie

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - WARSZAWA

Komentarze (0)