Architektura wnętrz - Warszawa

Architektura wnętrz - Warszawa

Architektura wnętrz - Warszawa

Studia w Warszawie

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz, w roku akademickim 2021/2022, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oferuje 36 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na ASP w Warszawie oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 8500 zł do 11800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Wnętrza urządzone ze smakiem, odzwierciedlające nasze zainteresowane, przestronne, estetyczne i ergonomiczne – jak je urządzić? Najlepiej na to pytanie odpowie oczywiście architekt wnętrz o specjalistycznym wykształceniu. Na jego zdobycie pozwolą wyłącznie studia. W Warszawie czeka szereg ośrodków, gdzie można rozpocząć swoją przygodę z kierunkiem takim jak architektura wnętrz.

Jego studenci otrzymają wszechstronne kwalifikacje. Czekać na nich będą przedmioty poświęcone projektowaniu różnorodnych wnętrz – mieszkalnych, jak i tych użytkowych. Zajęcia praktyczne przeplatane będą zagadnieniom związanych z geometrią wykreślania czy nawet z budownictwem! Po zakończeniu kształcenia na absolwentów czekać będą między innymi biura projektowe i firmy architektoniczne.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie architektura wnętrz jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (II)  (Jednolite), czas trwania: 2 lata • 6 lat
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku architektura

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura wnętrz w Warszawie

Architektura wnętrz należy obecnie do jednego z najbardziej pożądanych kierunków studiów w Warszawie, co implikuje konieczność wdrażania dosyć restrykcyjnych metod w kwestii rekrutacji przez władze uczelni. Żeby dostać się na ten kierunek, należy nie tylko potwierdzić swoje doskonałe kompetencje matematyczne dobrze zdanym egzaminem dojrzałości, ale również odnieść sukces w trakcie wstępnego egzaminu z rysunku. Przedmiotami, do nauki których także warto przysiąść, są fizyka oraz język obcy nowożytny.

Szczegóły warto zgłębić na stronie internetowej wybranej uczelni, gdyż procedury aplikacyjne nie są stałe, a ich bieżące sprawdzanie pozwoli na uniknięcie rozczarowania tuż przed przystąpieniem do rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA WNĘTRZ WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA WNĘTRZ WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie

Moda na zgłębianie kierunków ścisłych znacznie rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat. Nic w tym dziwnego, bowiem każdy z przyszłych absolwentów studiów wyższych chciałby zdobyć dobrze płatny zawód, który jest potrzebny na współczesnym rynku pracy. Fakt, że nauki techniczne są najbardziej przyszłościowe i opłacalne nie ulega wątpliwości.

Studia architektoniczne w Warszawie stanowią propozycję dla wszechstronnie uzdolnionych młodych ludzi, którzy nie tylko chcieliby zdobyć adekwatne do potrzeb rynku wykształcenie, ale również zająć się rozwojem swoich zdolności artystycznych.

Architekturę wnętrz można podjąć na kilku uczelniach w Warszawie, co daje możliwość dopasowania szczegółowego planu zajęć do potrzeb i indywidualnych predyspozycji każdego z kandydatów – oferty edukacyjne poszczególnych uczelni nieco się od siebie różnią.

 

 

 

1. Na początek

Chciałbyś podjąć studia na Architekturze wnętrz w Warszawie, ale nie jesteś jeszcze do końca pewien, jak wygląda edukacja w ramach tego kierunku? Dla wielu będzie ona spełnieniem marzeń, dla innych największym zawodem, jakiego doświadczyli w życiu. Wszystko zależy od subiektywnych przekonań każdej osoby. Skupmy się więc na obiektywizmie.

Każdy student Architektury wnętrz rozpocznie swoją przygodę ze studiami od poszerzenia swoich kompetencji matematycznych. Blok teoretycznych wykładów doskonale wprowadzi w podstawy zgłębianej tematyki oraz da lepsze rozeznanie w wymaganiach, jakie postawi przed nimi opisywany kierunek.

Warsztatowe zajęcia praktyczne pozwolą puścić wodzę twojej fantazji poprzez wykonywanie rozmaitych prac plastycznych – począwszy na rysunku, poprzez kolaż, na rzeźbie skończywszy. Celem tego typu zajęć będzie nie tylko rozwój wyobraźni przestrzennej, ale także udoskonalenie umiejętności motorycznych.

Poznasz metody wykonywania rysunków i planów architektonicznych w sposób zrozumiały dla kolegów z branży oraz podwykonawców. Nabędziesz niezbędne do skutecznego porozumiewania się kompetencje interpersonalne, a wyjazdy w miejsca pracy architektów uświadomią ci wygląd przyszłej pracy.

 

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Nabywane umiejętności

Dalsze akapity tego artykułu pokażą ci, że Architektura wnętrz należy do dziedzin z pogranicza nauk technicznych i artystycznych. Interdyscyplinarna wiedza, którą będziesz musiał przyswoić jako jeden z przyszłych studentów tego kierunku, pozwoli ci na sprawdzenie swojej wytrwałości w często nierównej walce z siatką przedmiotów.

Na większości uczelni w Warszawie, które proponują kierunek Architektura wnętrz, spotkasz się z następującymi przedmiotami: rysunek, rzeźba, techniki dokumentacji i rysunek projektowy, metodologia projektowania, historia sztuki i kultury, malarstwo, budownictwo, projektowanie elewacji oraz wiele innych.

 

4. Dla kogo te studia

Studia w Warszawie charakteryzują się ogromną różnorodnością. Jedno jest pewne – nie istnieje jeden konkretny kierunek studiów, do zgłębiania którego predyspozycje mieliby wszyscy przyszli studenci. Podobnie jest z Architekturą wnętrz – osoby, które chcą aplikować na ten kierunek nie powinny mieć problemów z matematyką oraz posiadać zdolności plastyczne. Wobec tego jak wygląda sylwetka idealnego kandydata na ten kierunek?

Zawsze podziwiano twoją wyobraźnię? Stworzone przez ciebie prace plastyczne często zdobiły honorowe miejsca szkolnych wystaw? Twoja orientacja przestrzenna pozwala na doskonałe poruszanie się po nowych terenach? Nigdy nie miałeś większych kłopotów z nauką matematyki i jesteś gotów, aby zdawać ten przedmiot na poziomie rozszerzonym podczas matury?

Twierdząca odpowiedź na przynajmniej jedno z pytań będzie doskonałym pretekstem do rozpoczęcia studiów na kierunku Architektura wnętrz na jednej z warszawskich uczelni.

Ile trwają studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Warszawie cechują się różnym czasem, który należy wygospodarować na ich ukończenie, a tym samym zdobycie odpowiednich kompetencji zawodowych. Absolwenci Architektury wnętrz będą mogli pochwalić się uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera, w zależności od wybranej uczelni.

Ci pierwsi na ukończenie studiów będą musieli poświęcić trzy lata. Przyszli inżynierowie natomiast staną przez koniecznością zagospodarowania dodatkowego semestru, czyli pół roku czasu.

Studia magisterskie na tym kierunku będą stanowić swoiste czasowe dopełnienie trwania pierwszego etapu studiów do pięciu lat. Wobec tego inżynierowie o tytuł magistra będą walczyć półtora roku, licencjaci dwa lata.

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie

Studia architektoniczne w Warszawie kojarzą się z dobrze płatną pracą po studiach, prestiżem społecznym oraz szacunkiem. Nic w tym dziwnego, bowiem wysiłek, jaki należy włożyć w przyswojenie niezbędnej do wykonywania pracy w zawodzie wiedzy, jest bardzo duży. Wprost proporcjonalnie do możliwości zawodowych, pojawiających się przed każdym absolwentem.

Jako absolwent Architektury wnętrz w Warszawie, będziesz mógł postarać się o zajęcie stanowiska w jednym z międzynarodowych biur projektowych, gdzie zajmiesz się sporządzaniem planów przestrzennych, organizacją wystroju pomieszczeń mieszkalnych na zlecenie klientów oraz wspomaganiem zespołów architektów i podwykonawców.

 

Praca w biurach doradczych da ci codzienną możliwość rozwijania swoich kompetencji społecznych poprzez wchodzenie w interakcję z klientami, którzy wciąż są niezdecydowani w kwestii wyglądu urządzanego przez nich mieszkania, czy domu. Na tego typu stanowisku wykażesz się wiedzą zdobytą na studiach, którą okrasisz własną charyzmą i umiejętnościami interpersonalnymi.

 

 

Dla marzących o podjęciu pracy zarobkowej, w której będą sami dla siebie szefami, po ukończeniu studiów na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie otworzy się możliwość założenia własnej działalności gospodarczej w postaci pracowni architektonicznej.

 

►►

Jako absolwent opisywanego kierunku będziesz mógł z powodzeniem starać się o pracę w międzynarodowych korporacjach związanych z handlem i dystrybucją mebli i części wyposażenia domu. W myśl zasady, że reklama jest dźwignią handlu, urządzisz wystrój sklepów na wzór przeciętnych oczekiwań przeciętnego człowieka względem własnej przestrzeni mieszkalnej.

 

Niezależnie od stanowiska, do którego będzie ci najbardziej po drodze, możesz być pewien, że ewentualne czekające cię bezrobocie przypadnie na krótki okres czasu, poświęcony na przeglądanie ofert pracy. Jeśli wciąż się wahasz, czy Architektura wnętrz spełni twoje oczekiwania, to możliwości zawodowe powinny ostatecznie cię przekonać.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

 

Architektura wnętrz studia w Warszawie - uczelnie:

  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Politechnika Warszawska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura wnętrz w Warszawie

Architektura wnętrz należy do nielicznych kierunków studiów, które ciężko jednoznacznie przypisać do jednej kategorii. Z jednej strony może on uchodzić za kierunek techniczny, gdyż przedmiotem wiodącym jest matematyka, będąca jednocześnie fundamentem kształcenia innych kompetencji.

Przypisanie Architektury wnętrz do studiów artystycznych również nie byłoby błędem – nikt bez dużej wrażliwości na sztukę i poczucia ogólnej estetyki nie mógłby dobrze wywiązywać się z obowiązków zarówno edukacyjnych podczas samych studiów, jak i zawodowych w późniejszym czasie.

 

Proces rekrutacji

W związku z powyższym, aby dostać się na uczelnie w Warszawie, które oferują ten kierunek studiów, należy wykazać się zarówno dobrą wiedzą matematyczną jak i zdolnością do wykonywania skomplikowanych rysunków o różnej tematyce podczas praktycznego egzaminu wstępnego.

Jeśli w przeszłości ukończyłeś studia architektoniczne pierwszego stopnia i chciałbyś kontynuować naukę na Architekturze wnętrz w ramach studiów magisterskich, będziesz musiał postarać się o dobre oceny na dyplomie, które wezmą udział w konkursie w procesie rekrutacji.

Architektura wnętrz, jak większość kierunków studiów w Warszawie, daje ogromną dowolność w kwestii wyboru trybu nauki oraz miejsca przyswajania wiedzy. Kierunek ten można studiować w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych, na uczelniach publicznych bądź prywatnych. Każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

 

Wymagane dokumenty

W skład dokumentów, jakie należy skompletować w celu zwieńczenia procesu rekrutacyjnego, będą wchodzić: świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia o wymiarach 35X45mm oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny, możliwy do pobrania ze strony internetowej wybranej uczelni.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ - ważne informacje

architektura wnętrz studia

studia architektura i budownictwo w Warszawie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku architektura wnętrz Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Studia na kierunku architektura wnętrz Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Podjęcie studiów niestacjonarnych na kierunku Architektura wnętrz wymaga sporej dozy wytrwałości i odporności na znużenie, które może pojawić się w odpowiedzi na całodzienną, wielogodzinną edukację podczas wszystkich lub co drugich weekendów każdego miesiąca.

Główną motywacją dla studentów decydujących się na podjęcie Architektury wnętrz w trybie niestacjonarnym, jest możliwość równoległego podjęcia pełnoetatowej pracy zawodowej lub innej aktywności, pochłaniającej znaczne zasoby czasowe. Warto pamiętać, że stopień posiadanych umiejętności i wiedzy nie różnicuje się w zależności od wybranego trybu kształcenia na uczelni wyższej, dzięki czemu każdy z absolwentów otrzymuje równe szanse na współczesnym rynku pracy.

dowiedz się więcej na temat kierunku architektura wnętrz studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku Architektura wnętrz

Nie ulega wątpliwości, że studiowanie kierunku który zaprocentuje w przyszłości możliwością starania się o wysokie stanowiska zawodowe, jest warte niemal każdych pieniędzy. Koszt Architektury wnętrz w trybie niestacjonarnym w Warszawie jest wypadkową kilku najważniejszych czynników, związanych z ustaleniami danej uczelni. Dlatego celem poznania szczegółów w tej kwestii, warto zasięgnąć informacji u źródła.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku architektura wnętrz - ceny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie

Zanim podejmiesz definitywną decyzję w temacie wyboru swojej przyszłej ścieżki kształcenia na jednej z uczelni wyższych w Warszawie, warto, abyś poznał opinie starszych kolegów, którzy mają doświadczenie z wybranym przez ciebie kierunkiem.

 

Małgorzata, studentka pierwszego roku Architektury wnętrz w Warszawie, mówi:

„Tak naprawdę do końca nie wiedziałam, co chciałabym studiować. Sytuację dodatkowo utrudniał fakt, że matura zbliżała się nieuchronnie, a ja nawet nie miałam pomysłu na przedmioty, które będę zdawać na rozszerzeniu. Ostatecznie zdecydowałam się na Architekturę wnętrz i póki co jestem bardzo zadowolona!”

Kierunki architektura i budownictwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)