Zarządzanie
Łódź
POKAŻ
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku transport i logistyka
Specjalności na kierunku pedagogika
Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Ścieżki kształcenia na kierunku administracja i polityka publiczna
Specjalności na kierunku muzyka w mediach i produkcja muzyki
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo
Specjalności na kierunku administracja publiczna w systemie bezpieczeństwa narodowego
Specjalności na kierunku zdrowie publiczne
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji
Specjalności na kierunku inżynieria produkcji i jakości
Specjalności na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem
Specjalności na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym
Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja
Specjalności na kierunku turystyka i zarządzanie dziedzictwem
Ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Specjalności na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
Ścieżki kształcenia na kierunku innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną
Specjalności na kierunku transport i logistyka
Specjalności na kierunku gospodarka przestrzenna
Ścieżki kształcenia na kierunku zdrowie publiczne
Specjalności na kierunku energetyka
Specjalności na kierunku lotnictwo i kosmonautyka
Specjalności na kierunku inżynieria bezpieczeństwa
Specjalności na kierunku eksploatacja i diagnostyka systemów technicznych
Specjalności na kierunku sport
Specjalności na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Specjalności na kierunku budownictwo
Studia na kierunku zarządzanie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku zarządzanie | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne, online |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie rozpocznie się 2 stycznia 2024 r. i potrwa do 31 grudnia 2024 r. | zarządzanie - terminy rekrutacji >
Uczelnie
Studia na kierunku zarządzanie możesz podjąć na 59 uczelniach publicznych oraz 92 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online | zarządzanie - uczelnie >
Zarządzanie co roku cieszy się sporym zainteresowaniem, co sprawia, że zalicza się do jednych z najpopularniejszych kierunków studiów. Dzieje się tak za sprawą interdyscyplinarnego charakteru Zarządzania, co oznacza, że składa się z wielu dziedzin nauki takich jak psychologia, socjologia, marketing, finanse i ekonomia. Może się wydawać, że są to z pozoru niełączące się dziedziny, jednak w czasie studiów zobaczysz, że mają ze sobą wiele wspólnego. W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę m.in. z zarządzania zasobami ludzkimi, marketingu, rachunkowości, a także poznasz taktyki autoprezentacji i rozwiniesz swoją kreatywność.
Specjalności
Współczesne studia z zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku zarządzanie: zarządzanie w bankowości i finansach, zarządzanie w biznesie, zarządzanie w branży e – commerce, zarządzanie w gospodarce cyfrowej, zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, zarządzanie w korporacjach, marketing, bankowość. Czytaj dalej specjalności na zarządzaniu.
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku zarządzanie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, matmatyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów. Czytaj dalej przedmioty maturalne na zarządzanie.
Studia stacjononarne na kierunku zarządzanie w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 3400 zł do 17400 zł za pierwszy rok studiów. Czytaj dalej ceny - zarządzanie.
Praca po studiach
Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie mogą znaleźć pracę w wielu przedsiębiorstwach i korporacjach głównie na stanowiskach kierowniczych. Odnajdą się oni w wielu sektorach np. w administracji samorządowej i publicznej, bankowości oraz przemyśle np. jako kontroler jakości lub specjalista do spraw zarządzania.
Studia na kierunku zarządzanie mają interdyscyplinarny charakter – oznacza to, że zakres nauki obejmuje wiele dziedzin naukowych. Przyszli studenci już podczas procesu rekrutacji mają szansę na zaprezentowanie swoich rozległych horyzontów.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie:
Język polski, matematyka i język obcy nowożytni stanowią absolutną podstawę egzaminu maturalnego, lecz oprócz nich kandydaci muszą wybrać co najmniej (!) jeden dodatkowy przedmiot, który otworzy im dalsze drzwi kształcenia. Spośród przedmiotów do wyboru będą to przykładowo: historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, czy informatyka.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza
Studenci Zarządzania mają rozległą wiedzę z zakresu mikro i makroekonomii, zarządzania, polityki, finansów, rachunkowości i kierowania przedsiębiorstwem. Słuchacze zdobywają wiedzę o specyfice krajowego, a także międzynarodowych rynków, co umożliwia im zdobycie pracy w kraju i zagranicą.
Studenci stykają się z przedmiotami dotyczącymi m.in. gospodarki, zarządzania i marketingu, dzięki czemu stopniowo rozwijają swoje umiejętności miękkie. Kompetencje miękkie pozwalają na rozwiązywanie konfliktów oraz budowanie relacji międzyludzkich na różnych stopniach.
Nauczysz się także jak organizować, tworzyć biznesplany i strategie marketingowe. Wiedza zdobyta na kierunku studiów Zarządzanie pozwala na pracę w małych oraz dużych firmach, przedsiębiorstwach czy korporacjach.
Umiejętności
W toku studiów studenci kierunku studiów Zarządzanie uczą się tworzyć ciągi przyczynowo skutkowe swoich oraz innych decyzji, co pozwala na analizę i właściwą ocenę sytuacji firmy, aktualnego rynku i sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie.
Absolwenci potrafią tworzyć strategie marketingowe, a także finansowe, które pozytywnie wpływają na rozwój przedsiębiorstwa i jego reklamę, co pozwala na pozyskanie nowych klientów. W czasie zajęć studenci uczą się również podstaw prawa z różnych jego dziedzin oraz jego analizy, co jest niezwykle cenną wiedzą w przypadku prowadzenia przedsiębiorstwa.
Dodatkowo w czasie realizowania programu, studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii, pracy w grupie oraz zarządzania, co pozwala im na sprawną komunikację z klientami, działami kadr, managerami oraz współpracownikami.
Kompetencje społeczne
W czasie studiów kładziony jest również nacisk na blok przedmiotów z zakresu nauk społecznych. Psychologia, komunikacja niewerbalna, socjologia, marketing to tylko część z przedmiotów, z którymi studenci będą musieli się zmierzyć.
Dzięki temu studenci zdobędą cenne umiejętności zarządzania oraz pracy w grupie, które może wykorzystać, pracując na stanowiskach kierowniczych. Absolwent będzie otwarty na pracę w zespole oraz będzie znał taktyki autoprezentacji i mowę ciała, dzięki czemu na spotkaniach z klientami czy przemawiając przed większą grupą osób, będzie w stanie łatwiej opanować lub ukryć zdenerwowanie. Tak samo będzie mógł rozpoznać nastawienie swojego rozmówcy lub jego aktualny stan emocjonalny.
Absolwent również będzie potrafił rozwiązywać powstałe problemy i konflikty w grupie, nie tylko w teorii, ale także i w praktyce. W czasie studiów zdobędzie on również umiejętności budowania relacji międzyludzkich na różnych stopniach np. nierównorzędnych pracodawca-pracownik lub równorzędnych manager-manager.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek studiów Zarządzanie, dzięki swojemu interdyscyplinarnemu charakterowi, który łączy w sobie nauki humanistyczne, społeczne oraz ekonomiczne, pozwala studentom na odnalezienie na nich interesującej ich ścieżki kariery.
Program studiów Zarządzanie opiera się na naukach ścisłych takich jak: ekonomia, matematyka, finanse i statystyka oraz na naukach społecznych, które zakładają podstawy psychologii, prawa, marketingu i zarządzania zasobami ludzkimi, co ma cię przygotować do sprawowania stanowisk kierowniczych. Szkoły wyższe stawiają również na rozwijanie u swoich studentów logicznego, a także kreatywnego myślenia.
Studiując Zarządzanie, będziesz uczęszczać na wykłady, ćwiczenia oraz praktyki, aby zostać jak najlepiej przygotowanym do rozwiązywania problemów, które pojawiają się w przedsiębiorstwach nie tylko na poziomie produkcji, ale także na poziomie kadr, dowiesz się również jak analizować kondycję finansową firm i tworzyć nowe strategie finansowe. Nauczysz się również zarządzać podległymi ci wydziałami.
Studia na kierunku zarządzanie są na tyle popularne, że właściwie każdy z polskich ośrodków akademickich ma w swojej ofercie możliwość nauki zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym), jak i niestacjonarnym (zaocznym).
Jeżeli kandydaci decydują się na ten drugi sposób nauki, to spotykają się na weekendowych zjazdach, podczas których muszą zrealizować program, który praktycznie nie różni się niczym od tego na studiach dziennych.
Oznacza to, oprócz tygodnia wolnego od nauki, studenci muszą opanować większość materiału we własnym zakresie.
Studia na kierunku Zarządzanie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Z kolei studia online nie oznaczają tego, że wszystko co związane z byciem studentem odbywa się na platformie zdalnego nauczania w ciągu trwania semestru przez Internet. Pomimo ich wirtualnego charakteru i tak należy kilka razy fizycznie pojawić się na uczelni na zajęciach w siedzibie uczelni w trakcie zjazdów.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku zarządzanie: podstawy finansów, rachunkowość, mikroekonomia, makroekonomia, statystyka opisowa.
Program studiów na kierunku Zarządzanie na każdej uczelni nieco się różni, jednak każda szkoła wyższa stara się tak skonstruować plan, aby każdy absolwent był odpowiednio przygotowany m.in. do zarządzania zespołem, produkcją oraz objęcia stanowisk kierowniczych w przedsiębiorstwach w kraju lub tych na arenie międzynarodowej.
Przedmioty, z jakimi muszą zmierzyć się studenci kierunku studiów Zarządzanie, opierają się na zagadnieniach z zakresu ekonomii, gospodarki, rynku, socjologii, mowy ciała, psychologii oraz finansów. Program studiów obejmuje również naukę języka obcego na poziomie B2 w zakresie słownictwa specjalistycznego, co pozwoli studentom i absolwentom na porozumienie się z międzynarodowymi studentami lub korzystanie z zagranicznych materiałów naukowych w czasie studiów.
Absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy związanej z zarządzaniem, reklamą i marketingiem czy kierowaniem przedsiębiorstwem. Są oni przygotowani do rozwiązywania każdej sytuacji konfliktowej, prowadzenia dokumentacji, a także zarządzania zasobami ludzkimi.
W programie studiów na kierunku Zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Kierunek studiów Zarządzanie może być ciekawym wyborem dla osób, które interesują się takimi dziedzinami jak ekonomia, finanse i gospodarka oraz ich wpływem na biznes i sytuację polityczną w kraju. Dodatkowym atutem będzie zainteresowanie naukami społecznymi takimi jak psychologia czy socjologia, ponieważ są one ściśle powiązane z zarządzaniem zasobami ludzkimi.
Zarządzanie jest także dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią kontakt z drugim człowiekiem, ponieważ późniejsza praca opiera się na pracy z ludźmi, a często również na pozyskiwaniu klientów, dlatego łatwość w nawiązywaniu kontaktu z różnymi grupami wiekowymi będzie dużym plusem.
Studenci Zarządzania powinni być także otwarci na wyzwania i odporni na stres, ponieważ po objęciu pracy na kierowniczym stanowisku sytuacje stresogenne mogą być codziennością.
Jakimi cechami charakteru powinien odznaczać się kandydat na kierunek studiów Zarządzanie? Z pewnością powinien być on cierpliwy, nie ulegać łatwo emocjom, dobrze zorganizowany, a dodatkowym atutem będzie, jeśli odnajduje się on w roli lidera.
Predyspozycje kandydata na studia na kierunku zarządzanie:
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie 2024/2025:
Liczba kandydatów na kierunek zarządzanie (studia I stopnia - stacjonarne) na popularnych uczelniach w roku akademickim 2023/2024
zarządzanie:
Liczba kandydatów pod względem liczby osób na 1 miejsce na kierunek zarządzanie (studia I stopnia - stacjonarne) na popularnych uczelniach w roku akademickim 2023/2024
zarządzanie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku zarządzanie trwają od 3 lat od 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).
Studia na kierunku zarządzanie należą do licznej grupy kierunków dwustopniowych. Co to oznacza w praktyce? Cykl kształcenia podzielony jest na dwa komplementarne etapy. Pierwszy z nich obejmuje studia pierwszego stopnia, które trwają trzy lata. Ich finalizacją jest przystąpienie do obrony pracy licencjackiej.
Drugi etap obejmuje dwuletnie studia magisterskie. Studenci w ramach toku kształcenia znacznie uzupełniają wiedzę i umiejętności pozyskane podczas studiów pierwszego stopnia. Zdecydowanie się na kontynuację nauki pozwoli na uzyskanie pełni wykształcenia.
Kończąc studia drugiego stopnia, uzyskasz tytuł magistra i będziesz mógł ubiegać się o zatrudnienie najbardziej dla ciebie korzystne i zgodne z twoimi rozbudowanymi kwalifikacjami.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Proces rekrutacji
Jeśli jesteś zainteresowany kierunkiem studiów Zarządzanie, to powinieneś najpierw sprawdzić warunku rekrutacji na poszczególnych szkołach wyższych, które cię interesują, ponieważ w zależności od uczelni wymagania mogą się różnić. Musisz pamiętać także o tym, że w zależności od wybranego trybu studiów rekrutacja może się również nieco różnić.
Jakie przedmioty brane są pod uwagę?
Aplikując na kierunek studiów Zarządzanie, poza obowiązkowymi przedmiotami maturalnymi na poziomie podstawowym, powinieneś pomyśleć o zdaniu również poziomu rozszerzonego. Przedmioty z poziomu rozszerzonego, które najczęściej są brane pod uwagę to: historia, geografia, język obcy, matematyka oraz informatyka.
Pamiętaj jednak, że każda uczelnia może brać inne przedmioty pod uwagę, dlatego myśląc o konkretnej szkole wyższej, należy sprawdzić wymagania rekrutacyjne na stronie danej uczelni.
Wymagane dokumenty
Po zarejestrowaniu się przez stronę rekrutacyjną uczelni i opłaceniu kwoty rekrutacyjnej, powinieneś dostarczyć wymagane dokumenty m.in. takie jak świadectwo maturalne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Sposób dostarczenia oraz dokładny spis wymaganych dokumentów znajduje się na stronie danej uczelni.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Możliwości zatrudnienia po kierunku Zarządzanie są uzależnione od wybranej specjalności w czasie studiów, która umożliwia rozwijanie swoich zainteresowań i pasji w wybranym przez siebie kierunku.
Przedmioty i specjalności, które są oferowane przez większość uczelni wyższych, zapewnia pracę w interesującym cię zawodzie, ponieważ program studiów został opracowany i wzbogacony o przedmioty poszerzające umiejętności z zakresu ekonomii oraz relacji międzyludzkich.
Kładziony jest również nacisk na naukę języka obcego, dzięki czemu studenci posługują się jeżykiem specjalistycznym na poziomie B2. Języki, jakie można wybrać to m.in. język angielski, niemiecki, hiszpański oraz francuski. Absolwenci mogą szukać zatrudnienia w firmach, przedsiębiorstwach i korporacjach na terenie kraju oraz za granią.
Absolwenci kierunku zarządzanie zyskują możliowść pracy na stanowiskach managerskich, doradczych, specjalisty do spraw zarządzania, a także w działach HR. Absolwenci z pewnością odnajdą się na wszystkich stanowiskach kierowniczych i innych związanych z relacjami międzyludzkimi. Dodatkową opcją jest również założenie własnej działalności gospodarczej, dzięki czemu absolwenci mogą sprawdzić się w roli szefa.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Zarządzanie
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w wielu branżach np. w bankowości, administracji, finansach, agencjach reklamowych i marketingowych, a nawet w branży kosmetycznej i farmaceutycznej na stanowiskach związanych z zarządzaniem. Jak widzisz, wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, a wszystko uzależnione jest od ukończonej specjalności i twoich zainteresowań.
Umiejętności z zakresu socjologii, psychologii i komunikacji międzyludzkiej, przekładają się na twoje zdolności interpersonalne, dzięki czemu, świetnie odnajdziesz się pracując z ludźmi i w grupie, a branża human resources stoi przed tobą otworem.
Możliwości pracy po kierunku zarządzanie:
Pamiętaj, że konkretne stanowiska pracy mogą być uzależnione od ukończonej specjalności lub twoich kompetencji miękkich.
Przykładowe stanowiska
Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie, po odebraniu dyplomu przystępują do szukania pierwszej pracy w zawodzie. Mogą szukać jej w agencjach reklamowych, przedsiębiorstwach, firmach, administracji oraz w sektorze gospodarki. Najczęściej wybieranymi zawodami są m.in. specjalista do spraw reklamy, manager, specjalista do spraw administracji oraz urzędnik. Ile wynoszą ich zarobki i czym zajmują się na co dzień?
Specjalista do spraw reklamy
Specjalista do spraw reklamy może znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych. Odpowiada on za planowanie strategii reklamowej i jej budżetu. Wybiera środki przekazu, dodaje posty na social media oraz analizuje ich zasięg i wybiera najbardziej skuteczne media. Nadzoruje również pracę podległych mu pracowników oraz grafików. Mediana zarobków wynosi 4520 zł brutto miesięcznie.
Manager do spraw komunikacji marketingowej
Może on podjąć pracę w agencjach marketingowych lub reklamowych, a także w działach reklamy. Odpowiada za budowanie strategii marketingowej marki oraz koordynuje jej wdrażanie. Prowadzi również analizy, dzięki czemu może zbadać skuteczność danej kampanii i które środki przekazu są najskuteczniejsze.
Nadzoruje prace zespołu i zajmuje się pozyskiwaniem nowych klientów oraz współpracą z agencjami reklamowymi i influencerami. Mediana zarobków managera do spraw komunikacji marketingowej wynosi około 7800 zł brutto miesięcznie.
Urzędnik
Praca urzędnika uzależniona jest od działu, w którym pracuje. Do ogólnych zajęć można zaliczyć wypełnianie dokumentów, przyjmowanie petentów oraz pomoc w wypełnianiu wniosków. Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie mogą zajmować się także zarządzaniem w biurze i organizowaniem pracy zespołu. Mediana zarobków wynosi około 4500 zł brutto.
Specjalista do spraw administracji
Zajmuje się on zestawianiem statystyk, raportów i dokumentów finansowych. Odpowiada także za nadzorowanie pracy zespołu i rozwiązywanie konfliktów powstających między pracownikami. Czuwa również nad realizowanymi projektami. Mediana zarobków specjalisty do spraw administracji wynosi około 4250 zł brutto.
Źródła: wynagrodzenia.pl / pracuj.pl (sierpień 2021)
*Pamiętaj, że wynagrodzenia mogą się różnić pomiędzy sobą, na co może wpływać wiele czynników. Wahania w stawkach zależą od wykształcenia, ukończonych dodatkowych kursów, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenie często różni się w zależności od województwa czy miasta.
W tabeli przedstawiamy ranking wynagordzeń ogółem dla absolewentów studiów stacjonarnych II stopnia w 2017r. bez doświadczenia pracy etatowej lub samozatrudnienia przed dyplomem
uczelnia | wynagrodzenie ogółem brutto |
---|---|
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie | 4953.13 |
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie | 3428.57 |
Politechnika Wrocławska | 3367.82 |
Politechnika Warszawska | 3331.77 |
Społeczna Akademia Nauk z siedzibą w Łodzi | 3321.82 |
Uniwersytet Warszawski | 3319.22 |
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu | 3018.63 |
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie | 2990.98 |
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu | 2919.74 |
Politechnika Gdańska | 2889.33 |
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie | 2792.86 |
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego | 2791.52 |
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu | 2464.67 |
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie | 2460.23 |
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie | 2369.50 |
źródło: ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych
Wszechstronna wiedza uzyskana podczas toku studiów sprawia, że absolwenci zarządzania przygotowani są do świadomego otworzenia własnej działalności gospodarczej. To niepowtarzalna szansa, by móc zrealizować swoje zawodowe marzenia, których filarem są niezbędne kwalifikacje z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku zarządzanie kształcą wysokiej klasy specjalistów i doradców, którzy mogą rozwijać się w różnych obszarach zawodowych.
Michalina, absolwenta zarządzania, mówi:
Studia na kierunku zarządzanie nauczyły mnie logicznego spojrzenia na planowanie kariery biznesowej. Właśnie otworzyłam własną działalność gospodarczą i dzięki wiedzy pozyskanej w trakcie studiów jestem wyjątkowo wyczulona na pułapki czyhające na młodych przedsiębiorców!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Zarządzanie
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
we Wrocławiu to zdecydowanie UEW, na pewno mozna sie tam wiele nauczyć
potwierdzam, wykladowcy maja bogate doświadczenie no i są praktykami
Uniwersytet Ekonomiczny we Wroclawiu ma imponujący wybór kierunków
UEW to bardzo dobra uczelnia, pod kątem kierunków biznesowych to naprawde mega
No bo najwazniejsze to wlasnien wybrac odpowiednią uczelnie ktora da szanse na rozwoj
Studiuję na studiach pierwszego stopnia na WSKZ, prowadzone w formie online, co jest dla mnie ogromnym ułatwieniem. Na co dzień mieszkam za granicą, ale planuję powrót do Polski i ten kierunek na pewno mi to ułatwi. Kadra naukowo dydaktyczna jest na wysokim poziomie merytorycznym, więc mam nadzieję, że zyskam wiele nowej wiedzy.
Od października studiuje online i jestem bardzo zadowolony z jakości prowadzonych zajęć oraz kontaktu pomiędzy prowadzącym a studentem. Miłe zaskoczenie! Jednak da się uczyć online ;)
Czy uczelnia udostępniła jakieś metody komunikacji. które pozwalają na przeprowadzanie wykładów/projektów zdalnie?
@Jakub mam takie samo zdanie! Również zaczęłam właśnie semestr i jestem mega zadowolona póki co :]
Witaj, Jarek! Oczywiście, wszystkie wykłady odbywają się w formie zdalnej za pomocą programu Microsoft Teams. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Witaj, asa! Cieszę się, że jesteś zadowolona z wyboru uczelni. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
ja również polecam. świetna uczelnia
Witaj, kiwi! Cieszę się, że spodobała Ci się nasza uczelnia :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Co prawda ja już prawie na wylocie, ale miałam wiele okazji korzystać z pomocy uczelni, w dodatku dzięki biurze karier znalazłam pracę na pół etatu
Witaj, Marika! Miło jest czytać, że uczelnia potrafiła Ci pomóc w poszukiwaniu pracy. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
To jest chyba najpopularniejszy kierunek studiów jaki może być. Każda uczelnia posiada go w swojej ofercie ale trudno jest wybrać tą która faktycznie nauczy czegoś z zagadnień managerskich i ogólnie pojętego zarządzania.
Witaj, Melhior! Dzięki praktycznemu i biznesowemu podejściu wyniesiesz wiedzę i umiejętności niezbędne do brylowania na rynku pracy. Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula cenimy indywidualne podejście, dlatego możesz wybierać to, czego chcesz się uczyć i w którym kierunku chcesz się rozwijać w elastyczny sposób. Stawiamy na zrównoważenie umiejętności twardych i miękkich, abyś był jak najlepiej przygotowany do pracy w interesującym Cię zawodzie. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Czyli mogę sobie wybierać dokładnie takie zajęcia na jakie chce uczęszczać i nic mi nie narzucacie?
Witaj, Melhior! W czwartym semestrze studiów na kierunku ''Zarządzanie'' możesz wybrać specjalność, która najbardziej Cię interesuje. Do wyboru są aż 4 specjalności: marketing i sprzedaż, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie przedsiębiorstwem lub zarządzanie projektami. Która z nich jest Ci najbliższa? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
wydaję mi się, że są napewno przedmioty które musisz ukończyć, są np wymagane do danego kierunku. @Doradca czy wasza uczelnia w jakiś sposób wspiera absolwentów?
Witaj, Noga! Na naszej stronie internetowej jest do wglądu rozpiska, w której znajdują się wszystkie przedmioty obowiązujące na danym kierunku studiów. Wystarczy wejść na kierunek, który nas interesuje, kliknąć w zakładkę ''Program'' a później w ''Sprawdź przedmioty obowiązkowe''. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Witaj, Noga! Celem Grupy Uczelni Vistula jest wnoszenie wartości do życia swoich absolwentów, zarówno zawodowego, jak i naukowego, społecznego oraz kulturalnego. Klub Absolwentów Vistula powstał, by jeszcze efektywniej pełnić tę misję. Pragniemy wzmacniać integrację absolwentów, zwiększać ich szanse na zatrudnienie oraz umożliwiać rozwój naukowy poprzez prowadzenie badań. Absolwenci Uczelni Vistula są uprawnieni do licznych usług i benefitów, dostępnych offline i online. Czy jesteś zainteresowana naszym Klubem? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
@doradca Bardzo ciekawa sprawa i fajne wsparcie dla absolewntów! @melhior chyba na żadnej uczeli nie można wybrać wszystkich zajęć a tutaj wszystko pasuje pod specjalizację.
@doradca czy aby przyjac sie do tego klubu trzeba ukonczyc pelne studia I + II stopien?
Witaj, Elizka! Wszystkie pytania dotyczące Klubu Absolwenta prosimy kierować bezpośrednio na adres email alumni@vistula.edu.pl Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
@elizka fajna sprawa, że jest taki klub i może w czymś pomóc :) @noga długo się zastanawiałem nad tą uczelnią ale w koncu się zdecydowałem.
Witaj, bak! Cieszę się, że zdecydowałeś się wybrać naszą uczelnię. Jaki kierunek studiów wybrałeś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
@bak czemu się tak długo się zastanawiałeś i co Cię skłoniło na wybór ?
@Asia bo jest cała masa uczelni i ciężko wybrać. @Asia pozytywne opinie. pomoc uczelni absolwentom i fajne kierunki.
Witaj, Asia! Wybór uczelni to wbrew pozorom nie jest łatwa decyzja. Jest wiele placówek, które oferują ten sam kierunek studiów, jednak na każdej jest on realizowany troszeczkę inaczej. Trzeba dobrać uczelnię zgodnie ze swoimi preferencjami. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Witaj, bak! Pomoc ze strony uczelni dla studentów oraz absolwentów niewątpliwie jest istotną kwestią. Czy Twoja uczelnia spełnia te warunki? :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
@bak myślę, że będziesz zadowolony, widać, że Vistula jest dobrze przygotowana do nauczania zdalnego i nie ma żadnego niepotrzebnego marnowania czasu studentów i tracenie czasu na kwestie techniczne ..
ja wybrałem vistule i jestem bardzo zadowolony. wszystko zgodnie z oczekiwaniami :)
Witaj, kiwi! Cieszę się, że uczelnia spełnia Twoje oczekiwania :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/
Czy wasza uczelnia oferuje praktyki dla studentów drugiego stopnia?
Myślę, że odpowiedzi najlepiej udzieli biuro karier tej uczelni. Nie jest tak, że praktyki można sobie robić kiedy się chce i gdzie się chce?
Witaj, Melhior! Na naszej uczelni praktyki są przewidziane zarówno dla studentów kierunków I stopnia jak i II stopnia w zależności od tego, jaki kierunek Cię interesuje. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
A jak jest z tymi praktykami ? Uczelnia pomaga w poszukiwaniu praktyk bądź stażu ? No i czy obowiązkiem to je odbywanie latem ? Można je wcześniej zrealizować ?
Witaj, Julia! Jednym z głównych zadań Biura Karier jest pomoc naszym studentom w znalezieniu ciekawych ofert pracy, staży oraz praktyk. Nie ma obowiązku odbywania praktyk latem. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
@doradca Czy można wyjechać na praktyki za granicę? @melhior wydaje mi się, że każda uczelnia w jakimś stopniu pomoga uzyskać praktyki.
Witaj, york! Praktyki możesz odbyć zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wybór należy do Ciebie :). Czy planujesz rozpocząć naukę na naszej uczelni? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
A do kiedy trwa rekrutacja na uczelnię? A czy są jakieś konkretne wymagania jezeli chodzi o prkatyki za granicą ?
Wlasnie czy mozna na taka praktyke wyjechac od razu na 1 sem?
Witaj, Elizka! Rekrutacja na studia trwa do końca września. Jeśli chodzi o zagraniczne praktyki oczywiście wymagana jest umiejętność języka. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Witaj, dego! Sprecyzuj proszę czy chodzi Ci o studia na zarządzaniu I czy II stopnia. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Czyli w sumie jedynym wymaganiem jest język, a tak to reszta załatwia uczelnia jezeli chodzi o zakwaterowanie i przeloty/przejazdy
@Oskar no właśnie jak to jest, ale z tego co ja rozumiem to uczelnia właśnie to załatwia. A język jest jako sprawdzany ? Trzeba mieć jakieś certyfikat ?
Witaj, Oskar! Tak, jedynym wymaganiem jest język. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
@Elizka moze po prostu wystarczy jakaś ocena z przedmiotu językowego? W sumie ciekawa sprawa.. @Doradcaonlinevistula a na ile sem łącznie można wyjechać ? Czy to tylko semestr czy można na więcej za jednym razem ?
Zazwyczaj erasmus trawa jeden semestr który musisz zaliczyc na uczelni zagranicznej co tez wcale proste nie jest.
No jak nie znasz języka to może być ciężko, ale ja masz już jakiś tak konkretny poziom i bez problemu się komunikujesz to raczej nie powinno być problemu z zaliczeniem @irek ale to uczelnia organizuje przelot i miejsce noclegowe co nie ?
@Wiola też mi się tak wydaje. Dla chcącego nic trudnego. @irek ale program erasmus daje naprawde fajne możliwości. Warto się uczyć.