Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Informatyka przemysłowa to propozycja kształcenia, w której zagadnienia współczesnych technologii informatycznych łączą się z technologią przemysłową. Oznacza to, że studenci zdobywają wiedzę interdyscyplinarną, a bagaż pozyskiwanych wiadomości składa się nie tylko z informatyki, ale również robotyki, mechatroniki i elektroniki.
Dzięki realizowanym podczas studiów zajęciom, studenci Informatyki przemysłowej zaznajamiają się między innymi z: systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi i przemysłowymi, nowoczesnymi narzędziami programistycznymi, technikami sztucznej inteligencji czy informatycznymi systemami zarządzania. Nabywają umiejętności w zakresie programowania komputerów, projektowania systemów informatyki i automatyki przemysłowej, programowania za pomocą nowoczesnych narzędzi programistycznych czy programowania sterowników oraz robotów przemysłowych.
Absolwenci Informatyki przemysłowej przygotowani są do pracy w roli programisty, administratora, na stanowiskach inżynierskich w przemyśle czy w działach przedsiębiorstwa związanych z kreowaniem innowacji w obszarze nowoczesnych rozwiązań w zakresie IT, automatyki oraz sterowania procesami produkcyjnymi.