Zarządzanie - Rzeszów

Zarządzanie - Rzeszów

Zarządzanie - Rzeszów

Studia w Rzeszowie na kierunku

zarządzanie

Odkryj zarządzanie w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie – studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie, w roku akademickim 2021/2022, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PRZ oraz na uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 3800 zł do 5980 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek zarządzanie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie zarządzanie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Kulturoznawstwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku kulturoznawstwo

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Pokaż więcej
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie w Rzeszowie

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Zarządzanie w Rzeszowie? Za rekrutację odpowiada konkurs świadectw, w którym należy pochwalić się wysoką oceną z każdego przedmiotu zdawanego na maturze, z naciskiem położonym na matematykę. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • język obcy,
 • matematyka

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

ZARZĄDZANIE RZESZÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

ZARZĄDZANIE RZESZÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

 

Każdy z nas z pewnością niejednokrotnie spotkał się z terminem „zarządzanie”. Jednak co ono właściwie oznacza? Najlepszą definicją wspomnianego terminu będzie szereg działań, prowadzących do rozwoju zasobów, organizacji i grup społecznych, aby osiągnąć wyznaczone wcześniej cele i poprawić ogólnie pojęte funkcjonowanie wymienionych wcześniej grup. Innymi słowy – zarządzanie ma prowadzić do usprawnienia wszystkich procesów wykonawczych, nad którymi sprawuje pieczę.

Kierunek Zarządzanie plasuje się na szczycie rankingów najchętniej wybieranych studiów, co jest spowodowane coraz prężniej rosnącym zainteresowaniem świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich, pragnących zgłębić tajniki bycia dobrym i odpowiedzialnym liderem. Oczywistym faktem jest, że sukces danej organizacji jest wypadkową działania wszystkich zatrudnionych specjalistów, których pracą zarządza wykwalifikowana kadra menedżerów, absolwentów Zarządzania.

Co to znaczy „być menedżerem”? Jakie umiejętności trzeba posiadać, by takim się nazwać? W jaki sposób poprowadzić firmę na sam szczyt społecznego uznania i prestiżu? Na te, oraz podobne pytania najlepiej odpowie kierunek kształcenia, jakim jest Zarządzanie. A w którym mieście można dogłębnie poznać tę dziedzinę? W Rzeszowie.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Zarządzanie w Rzeszowie zakłada pozyskanie szerokiej wiedzy z obszaru nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych, którego efektem będzie przygotowanie do pracy w charakterze specjalisty. Studenci poznają istotę, prawidłowości i problemy funkcjonowania organizacji i instytucji publicznych, a także rozpoznawania i diagnozowania szeregu problemów, które wiązać się mogą z gospodarowaniem zasobami ludzkimi, rzeczowymi czy finansowymi.

Potwierdzeniem tego, że Zarządzanie staje się coraz ważniejszą dziedziną są, oferowane studentom, specjalności. Wśród nich prawdopodobnie znajdziemy:

 • Zarządzanie finansami,
 • Zarządzanie jakością,
 • Nowoczesny marketing,
 • Zarządzanie projektami,
 • Zarządzanie międzynarodowe,
 • Komunikację w biznesie.

Kierunek Zarządzanie w Rzeszowie to studia pierwszego i drugiego stopnia skierowane do tych, którzy chcą poznać tajniki organizowania, planowania, zarządzania i przewidywania.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Odpowiedzialne zaplanowanie przyszłej drogi edukacji jest kluczowe dla możliwości osiągnięcia sukcesu w późniejszym życiu zawodowym oraz czerpania pełni satysfakcji płynącej z systematycznego zdobywania wiedzy kierunkowej. Dlatego zanim aplikujesz na Zarządzanie w Rzeszowie, zastanów się, czy to kierunek dla ciebie.

Jesteś zorganizowany i umiesz zarządzać swoim otoczeniem? Zajmowanie pozycji lidera podczas wykonywania grupowych projektów to twoja ulubiona czynność? Posiadasz cały szereg kompetencji społecznych, na czele z charyzmą, które pociągają za tobą tłumy? Nigdy nie miałeś trudności z wykonywaniem skomplikowanych obliczeń, co potwierdzały otrzymywane oceny z matematyki? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to najlepszym pomysłem będzie rozważenie aplikacji na Zarządzanie w Rzeszowie, gdyż kierunek ten został stworzony właśnie dla ciebie!

Uczelnie w Rzeszowiektóre zdecydowały się na poszerzenie oferty prezentowanych kierunków o Zarządzanie, niekiedy umożliwiają studentom podjęcie nauki w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Co to oznacza w praktyce i który z trybów będzie idealny dla ciebie? Jeżeli liczysz na zgłębianie wiedzy podczas jednego lub dwóch weekendów w miesiącu, co umożliwi ci na przykład podjęcie pracy zawodowej na pełen etat, wybierz studia zaoczne. Niestety, posiadają one zasadniczą wadę – należy opłacać czesne.

Studia stacjonarne generują dużą konkurencję, gdyż są wyborem przeważającej większości przyszłych studentów. Regularny tryb edukacji jest niezwykle wygodny, dlatego jeżeli nie masz żadnych zobowiązań, które pochłaniają znaczną część twojego czasu, stacjonarny wymiar studiów powinien okazać się dla ciebie najlepszym z możliwych wyborów.

 

4. Program studiów

Interdyscyplinarny charakter studiów na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie zobowiązuje studentów do zgłębienia wiedzy i umiejętności z kilku różnych dziedzin nauki. Dobry menadżer i lider przedsięwzięć o dużej wadze musi posiadać dobrze ugruntowane kompetencje doradcze i z dziedziny szeroko pojętego zarządzania zespołami. W tym celu przyda się przyswojenie wiedzy o funkcjonowaniu jednostki oraz większych grup, czyli psychologii. Ponadto każdy ze studentów opisywanego kierunku nauczy się wykonywania analiz statystycznych w oparciu o specjalistyczne programy komputerowe oraz wielu innych, cennych z perspektywy pracodawców, umiejętności.

Listy przedmiotów do zaliczenia w toku nauki na Zarządzaniu bywają nie najkrótsze, a często widnieją na nich, między innymi, takie zagadnienia jak:

 • nauka o organizacji,
 • finanse,
 • informatyka w zarządzaniu,
 • analiza ekonomiczno- finansowa,
 • prognozowanie i symulacje,
 • zachowania organizacyjne,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi.
Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Czas trwania, jakim charakteryzują się wszystkie kierunki studiów w Rzeszowiejest ściśle uzależniony od odgórnych ustaleń. Zarządzanie w Rzeszowie składa się z dwóch komplementarnych etapów. W praktyce oznacza to, że pierwszy stopień edukacji, trwający trzy lata, zostanie zwieńczony uzyskaniem dyplomu licencjata i możliwością rozpoczęcia kariery.

Czas trwania magisterskich studiów drugiego stopnia będzie stanowił czasowe uzupełnienie pierwszego etapu do pięciu lat, czyli na drodze prostej kalkulacji można wywnioskować, że tryb ten będzie trwał dwa lata.

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie? Studia w Rzeszowie na kierunku Zarządzanie przygotowują do pełnienia odpowiedzialnej roli na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, co w dzisiejszych czasach dynamicznie rozwijającej się gospodarki jest niezwykle dobrze opłacalne. Planujesz rozpoczęcie studiów na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie, ale wciąż nie jesteś pewien, czy możliwości zawodowe odpowiedzą na twoje potrzeby?

Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych,
 • firmach usługowych,
 • administracji państwowej,
 • instytucjach samorządowych,

a także prowadząc własną, dobrze prosperującą działalność gospodarczą, opartą na dowolnym odłamie ściśle związanym z kierunkiem kształcenia. Dzięki praktycznym umiejętnościom, zgłębionym w trakcie edukacji na studiach, będziesz w stanie stworzyć sobie warunki do ciągłego samorozwoju oraz pomnażania budżetu bez konieczności regularnego spotykania się z szefostwem.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w Rzeszowie?

 

Zarządzanie studia w Rzeszowie - uczelnie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie w Rzeszowie

Studia zarządzanie w Rzeszowie zobowiązują kandydatów, pragnących dołączyć do grona studentów tego kierunku, sprostanie kilku dość trudnym wymaganiom. Aby móc przystąpić do rekrutacji w sposób odpowiedzialny, należy zawczasu zgłębić szczegółowe ustalenia, określane przez regulamin wybranej uczelni. Zastanawiasz się, co powinieneś sprawdzić, zanim zdecydujesz się aplikować na Zarządzanie w Rzeszowie?

Jeżeli niedawno ukończyłeś szkołę średnią, a jeden z najważniejszych egzaminów w twoim życiu za pasem, już dziś rozpocznij przygotowania do powtórki z matematyki, wiedzy o społeczeństwie, geografii oraz języka obcego nowożytnego – właśnie te przedmioty są wiodące dla opisywanego kierunku studiów, a osiągnięcie wysokich wyników maturalnych na poziomie rozszerzonym będzie przepustką do rozpoczęcia edukacji.

Absolwenci pierwszego stopnia Zarządzania lub kierunków pokrewnych, o ile dana uczelnia na to zezwala, chcących kontynuować naukę, powinni postarać się o zdobycie jak najlepszych ocen na dyplomie ukończenia ubiegłego etapu nauki – to właśnie one wezmą udział w konkursie, na drodze którego zostaną wyłonieni najlepsi.

 

Proces rekrutacji i dokumenty

Aby stworzyć sobie szansę rozpoczęcia edukacji na Zarządzaniu w Rzeszowie, należy tuż po wybraniu uczelni oferującej ten kierunek, zarejestrować swoją kandydaturę poprzez zamieszczony na stronie internetowej wydziału formularz. Tym sposobem umożliwisz uzcelni wybór najlepszych kandydatów, a w późniejszym czasie wykształcenie szeregu kompetentnych w swojej dziedzinie fachowców.

Tuż po zakończeniu procesu rekrutacji, kandydaci, których nazwiska znajdą się na listach przyjętych na studia, będą zobowiązani do dostarczenia pliku potrzebnych dokumentów. Wśród nich znajdą się najprawdopodobniej:

 • fotografia do legitymacji,
 • kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia pierwszego stopnia studiów,
 • formularz ze strony internetowej

Niedostarczenie dokumentów w wybranym terminie będzie skutkowało skreśleniem z listy przyjętych, uniemożliwiając tym samym rozpoczęcie edukacji na Zarządzaniu w październiku. Dlatego jeśli zależy ci na tym kierunku, postaraj się o dopilnowanie prawidłowego przebiegu całej rekrutacji.

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

ZARZĄDZANIE - ważne informacje

zarządzanie studia

zarządzanie studia online

studia zarządzanie i marketing w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Kandydaci na studia czasami zapominają o tym, że miejsce w którym zdobywa się wykształcenie również odgrywa istotną rolę. Kiedy wybierzesz wymarzony kierunek, powinieneś zorientować się w ofertach edukacyjnych, prezentowanych przez uczelnie z danych miast. Zatem jakie opinie ma kierunek Zarządzanie w Rzeszowie?

Bartłomiej, student pierwszego roku Zarządzania w Rzeszowie, mówi:

„Pochodzę z Rzeszowa i nigdy nie myślałem o tym, aby opuścić swoje rodzinne miasto. Poza tym, nie ma powodów, abym to robił, bo w Rzeszowie mogę zdobyć świetne wykształcenie. Studiuję Zarządzanie na drugim stopniu i wiem, że będę bardzo dobrze przygotowany do poprowadzenia kariery zawodowej.”

Kierunki zarządzanie i marketing w Rzeszowie

Popularne kierunki zarządzanie i marketing niestacjonarne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

Komentarze (0)