Dziś chcemy korzystać przede wszystkim z usług kosmetycznych, które oferowane są przez osoby o doskonałym wykształceniu kosmetologicznym. To jednak nie wszystko – zwiększa się także nasza świadomość konsumencka i zaczynamy zwracać uwagę, co znajduje się w składach używanych przez nas kremów, szamponów czy podkładów.
Nie wierzymy bezgranicznie producentom i reklamom, bardziej zaczyna nas interesować, jakie tajemnicze składniki skrywa INCI, znajdujące się na etykiecie każdego używanego przez nas kosmetyku. To również może generować zapotrzebowanie na specjalistów związanych z chemią kosmetyczną. Aktywnie na to odpowiadają uczelnie w Warszawie i przygotowują propozycje kształcenia, które zagwarantują doskonałe wykształcenie z chemii kosmetycznej.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku bioetyka możemy podzielić na:
1. Typ:
-
studia I stopnia (inżynierskie).
2. Tryb:
-
studia stacjonarne;
-
studia niestacjonarne.
Studia w Warszawie na kierunku chemia kosmetyczna zostały stworzone z myślą o absolwentach szkół średnich, który rozpoczynają swoje kształcenie wyższe. Nauka na tym kierunku odbywa się wyłącznie na I stopniu. Studenci zdobywają wiedzę oraz kwalifikacje przez 3,5 roku, a na zakończenie nauki przystępują do obrony pracy inżynierskiej. Absolwenci kształcenia I stopnia mogą kontynuować swoją naukę na kierunkach pokrewnych.
Uczelnie w Warszawie oferują swoim studentom dwa tryby kształcenia – stacjonarny oraz zaoczny. Sprawdź, który z nich przyniesie ci więcej korzyści. Studia niestacjonarne pozwalają na większą elastyczność i pogodzenie różnych obowiązków, zajęcia odbywają się wtedy na ogół podczas weekendowych zjazdów naukowych. Należy pamiętać jednak, że kształcenie na uczelni niepublicznej zawsze wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunki studiów takie jak chemia kosmetyczna oferują swoim studentom przede wszystkim praktyczne wykształcenie, które osadzone będzie na stabilnych podstawach teoretycznych. W programie kształcenia odnaleźć można zatem przedmioty takie jak: statystyczne opracowanie danych pomiarowych, mikrobiologia ogólna czy chemia ogólna, nie- i organiczna.
Największe znaczenie będą mieć jednak kwalifikacje otrzymywane podczas wszystkich semestrów kształcenia. Można zaliczyć do nich między innymi organizowanie i zarządzanie procesami produkcji kosmetyków, kontrolowanie tych procesów, umiejętność dostosowywania się do wszelkich norm prawnych czy wykorzystywanie wiedzy farmakologii, toksykologii, receptury kosmetycznej, chemii kosmetycznej oraz technologii kosmetycznej itd.