Inżynieria chemiczna i procesowa - Warszawa

Inżynieria chemiczna i procesowa - Warszawa

Inżynieria chemiczna i procesowa - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria chemiczna i procesowa

Odkryj inżynierię chemiczną i procesową w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria chemiczna i procesowa studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

 

Inżynieria chemiczna i procesowa to studia, dzięki którym można zdobyć wszechstronne wykształcenie inżynieryjne. Początkowo studenci poznają zagadnienia podstawowych dyscyplin takich jak biologia, chemia fizyczna czy nawet medycyna. W siatce programowej nie może zabraknąć jednak takich przedmiotów, dzięki którym studenci nauczą się wytwarzania specjalistycznych materiałów wykorzystywanych w różnorodnych odmianach przemysłu.

Absolwenci studiów mogą ubiegać się o zatrudnienie na stanowiskach inżynierów-chemików oraz inżynierów procesowych. Uczestniczą oni między innymi przy wytwarzaniu nanomateriałów, ogniw paliwowych czy też powłok o specjalnych właściwościach optycznych. Gdzie znajdą zatrudnienie? W ośrodkach badawczo-naukowych czy sektorach związanych z przemysłem biomedycznym, motoryzacyjnym, lotniczym itd.

 

czytaj dalej wszystko o Inżynieria chemiczna i procesowa - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek inżynieria chemiczna i procesowa

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie?

Warto, byś odpowiednio wcześnie uświadomił sobie, że kierunki studiów takie jak inżynieria chemiczna i procesowa zarezerwowane są przede wszystkim dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy poświęcą dużo czasu na przygotowania maturalne.

Wśród przedmiotów, które powinny się znaleźć w kręgu twoich szczególnych zainteresowań, są między innymi: matematyka, chemia, czy nawet fizyka i biologia. Część z nich zdawaj na poziomie rozszerzonym – takie działanie znacznie uatrakcyjni twoją kandydaturę! Pamiętaj, że w przypadku studiów inżynieryjnych liczba osób chętnych niejednokrotnie przekracza liczbę przygotowanych miejsc!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria chemiczna procesowa w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Inżynieria chemiczna i procesowa to jedna z tych dyscyplin naukowych, w której współcześnie wciąż potrzebni są nowi specjaliści. Zakres jej działalności jest potężny i obejmuje wiele interdyscyplinarnych zagadnień. Do najpowszechniejszych jej zadań możemy zaliczyć chociażby dbanie o rozwój procesów produkcyjnych w przemyśle chemicznym. A dziś właściwie większość najpotężniejszych sektorów przemysłowych korzystać będzie z rozbudowanych rozwiązań chemicznych.

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa zadedykowane są przede wszystkim dla osób, które od zawsze czują pociąg do dyscyplin ścisłych. Jeżeli chemia jest jednym z twoich ulubionych przedmiotów szkolnych, to możesz śmiało pomyśleć o rozpoczęciu kształcenia właśnie o tym profilu. Dzięki temu będziesz mógł połączyć pasje razem z doskonałym wykształceniem, które zostanie powszechnie docenione na rynku pracy!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Inżynieryjne kierunki studiów będziesz mógł rozpocząć na uczelniach, które dysponują nie tylko doskonale przygotowaną kadrą, lecz świetnie wyposażonym zapleczem dydaktycznym. Studenci dziś chcą mieć bowiem pewność, że swoją wiedzę i umiejętności mogą rozwijać w najlepszych laboratoriach. Uczelnie w Warszawie gwarantują ten komfort! Także możesz śmiało wybrać studia w stolicy. Kształcić się będziesz pod okiem specjalistów w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

W programie kształcenia kierunków takich jak inżynieria chemiczna i procesowa nie ma miejsca na przypadkowe przedmioty. Musisz mieć świadomość, że podczas wszystkich lat kształcenia towarzyszyć ci będzie wiele wyzwań intelektualnych. Na początku szczegółowo zapoznasz się z podstawowymi dyscyplinami ścisłymi. Dzięki temu tajniki tej odmiany inżynierii będą dla ciebie dużo łatwiejsze do przyswojenia. W siatce programowej odnajdziesz przedmioty takie jak:

 • metody analityki chemicznej
 • oddziaływania molekularne
 • mechanizmy reakcji chemicznych

Ile trwają studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie?

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

 

Gdzie studiować na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie

 • Politechnika Warszawska

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Dlaczego studia inżynierskie wybierane są przez tak wielu absolwentów szkół średnich? Otóż statystyki pokazują, że to one dają największą szansę na szybkie znalezienie dobrej i stabilnej pracy w zawodzie, która da naprawdę dużo satysfakcji. Dlatego też uczelnie w Warszawie nieustannie doskonalą swoją ofertę studiów inżynierskim, by osoby, wybierające studia w stolicy, miały poczucie, że ich nauka absolutnie nie idzie na marne!

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa przygotują cię przede wszystkim do pracy w sektorze przemysłowym. Swoją wiedzę i umiejętności będziesz mógł wykorzystywać w wielu obszarach. Czekają na ciebie przedsiębiorstwa:

 • kosmetologiczne
 • farmaceutyczne
 • medyczne
 • chemiczne
 • rolnicze 

 

Możesz pracować także w placówkach takich jak inspektoraty sanitarne, czy ośrodki badawcze oraz instytucje naukowe.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)