Geoinformatyka jest kierunkiem interdyscyplinarnym, ponieważ bez problemu znajduje wspólny mianownik dla dziedzin matematycznych, informatycznych oraz geograficznych. Siatka kształcenia została zaprojektowana w taki sposób, abyś jako student miał okazję przyswoić niezbędne kompetencje kierunkowe.
Studenci poznają tajniki praktycznych możliwości wykorzystania wiedzy programistycznej, przede wszystkim do tworzenia oprogramowania nawigacyjnego i lokalizacyjnego, zdobywają wiedzę na temat analizy i interpretacji danych statystycznych, a ponadto uczą się modelowania danych przestrzennych i środowiskowych.
Geoinformatyka to kierunek adresowany do osób uzdolnionych technicznie, którzy chcieliby połączyć praktyczną naukę programowania z wiedzą na temat geologii, geografii i innych dziedzin pokrewnych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku geoinformatyka możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studia na kierunku geoinformatyka powstały z myślą o osobach, które kształcenie pierwszego stopnia mają już za sobą. Studia magisterskie drugiego stopnia trwają dwa lata i są idealną opcją dla tych, którzy chcieliby dalej rozwijać posiadane kompetencje oraz zdobywać całkiem nową wiedzę i umiejętności.
Geoinformatykę możesz studiować jedynie w ramach trybu stacjonarnego. Co to oznacza w praktyce? Studenci dzienni uczą się najczęściej od poniedziałku do piątku, mogąc tym samym liczyć na systematyczne pogłębianie kompetencji nieocenionych na arenie zawodowej.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Czego nauczysz się podczas studiów geoinformatycznych? Posiądziesz umiejętności związane z tworzeniem specjalistycznego oprogramowania z wykorzystaniem narzędzi i technik programistycznych, będziesz wiedział w jaki sposób interpretować i analizować dane z zakresu geologii, a ponadto zgłębisz tajniki tworzenia i zarządzania relacyjnymi bazami danych.