Chemia - Poznań

Chemia - Poznań

Chemia - Poznań

Studia w Poznaniu 

chemia

Odkryj chemię w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Chemia studia Poznań 2021 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku Chemia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Chemia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek chemia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia?

Ponieważ konkurencja na kierunek chemia w Poznaniu jest dość duża, warto zainteresować się wymogami kwalifikacyjnymi już wcześniej.

W przypadku pierwszego stopnia obowiązkowo musisz zdać podstawowe egzaminy maturalne, ale warto przygotować się także do rozszerzeń z przedmiotów dodatkowych. Wymogi rekrutacyjne są różne i uzależnione od poziomu i trybu kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Chemia w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

CHEMIA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku chemia w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA W POZNANIU?

Chemia to ścisły kierunek kształcenia, który pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności nie tylko z chemii, ale i z chemii analitycznej, fizycznej, organicznej, nieorganicznej, a także z technologii chemicznej.

Realizowane zajęcia mają charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Dzięki temu studenci uczą się, jak otrzymywać związki i substancje chemiczne, a także wykorzystywać różne metody i techniki do analizy tych związków.

Studenci będą pracować w odpowiednio przystosowanych do tego laboratoriach, jednocześnie nauczą się interpretacji danych pomiarowych, wyników analiz, szacowania ryzyka. Propozycje specjalizacyjne wpłyną zaś na wybór ścieżki kariery, a także na dobór praktyk zawodowych, które umożliwią zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Chemia możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Chemię możesz studiować w trakcie dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia (licencjackie) trwają trzy lata, studia drugiego stopnia (magisterskie) zaś trwają dwa lata i uzupełniają wiedzę zdobytą na poziomie pierwszego stopnia.

Studia chemiczne możesz realizować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Chemia to kierunek, który tworzony jest w unikatowy sposób, bowiem uczelnia stara się indywidualnie podchodzić do każdego studenta. W początkowych etapach kształcenia studenci uzupełniają wiedzę z zakresu szkoły średniej, następnie przechodzą do wyboru specjalizacji, które umożliwią rozwijanie się w najbardziej zajmujących dziedzinach.

Masz szansę zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie chemii kosmetycznej, biologicznej, materiałowej, sądowej, a także w zakresie syntez i analizy chemicznej. W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: podstawy chemii fizycznej, podstawy technologii chemicznej, podstawy chemii nieorganicznej, toksykologia, metody spektralne.

W trakcie zajęć laboratoryjnych nauczysz się otrzymywać związki i substancje chemiczne, a także dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać różne metody i techniki do ich analizy.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA W POZNANIU?

Studia na kierunku Chemia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CHEMIA W POZNANIU?

Absolwenci chemii są przygotowani do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy. Kierunek oferuje bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego i badawczego. Przede wszystkim absolwenci podejmują pracę w przemyśle chemicznym i w pokrewnych gałęziach gospodarki, jak również w laboratoriach badawczych różnego typu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku chemia:

 • instytuty naukowo-badawcze
 • laboratoria analityczne
 • laboratoria badawcze branży chemicznej, biomedycznej, farmaceutycznej, spożywczej czy kosmetycznej.
 • przedsiębiorstwa handlowe, które zajmują się dystrybucją odczynników i sprzętu pomiarowego
 • instytucje administracji państwowej i samorządowej

Miejsce zatrudnienia bardzo często uzależnione jest od realizowanej specjalizacji. Absolwenci umiejętnie posługują się fachową aparaturą chemiczną, laboratoryjną.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Chemia w Poznaniu?

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

CHEMIA - ważne informacje

chemia studia

studia chemiczne w Poznaniu

studia chemiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki chemiczne w Poznaniu

Komentarze (0)